Jak zostać ZOOLOGIEM?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
guzika225
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2011, o 16:34

Jak zostać ZOOLOGIEM?

Post autor: guzika225 »

Interesuję się zwierzętami w przyszłości chciałbym zostać zoologiem. W jaki sposób mogę nim zostać, nie mam zbyt dobrych ocen więc na studia raczej nie pójdę czy są jakieś inne sposoby aby nim zostać, do jakiej szkoły musiał bym pójść?
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Jak zostać ZOOLOGIEM?

Post autor: Magda93 »

Aby być zoologiem musisz napisac bodajze doktorat z zoologii(bo z tego co wiem, to zoologie w Polsce mozna tylko na doktoracie robic, ale nie jestem pewna czy to prawda, bo slyszalam tez sprzeczna informacje).
Detektyw Monk

Re: Jak zostać ZOOLOGIEM?

Post autor: Detektyw Monk »

Pomóc Ci nie mogę , lecz trzymam kciuki by się udało
geisha94
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:07

Re: Jak zostać ZOOLOGIEM?

Post autor: geisha94 »

Niestety, innego sposobu niż studia nie ma. Możesz być zoologiem z zamiłowania, studiować różne książki, atlasy, ale zoologiem (jako zawód) nigdy w ten sposób nie zostaniesz
geisha94
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:07

Re: Jak zostać ZOOLOGIEM?

Post autor: geisha94 »

Magda93 pisze:Aby być zoologiem musisz napisac bodajze doktorat z zoologii(bo z tego co wiem, to zoologie w Polsce mozna tylko na doktoracie robic, ale nie jestem pewna czy to prawda, bo slyszalam tez sprzeczna informacje).
Nieprawda. Cóż, po Internecie i różnych forach, gdzie wypowiadają się ludzie totalnie niezorientowani w temacie, nie trudno o błędną informację, więc nie dziwię się, że na taką trafiłaś

Aby zostać zoologiem, trzeba najpierw przez 3 lata studiować biologię. Potem, już z tytułem licencjata, idziesz na studia II stopnia (magisterskie) na zoologię Oczywiście możesz potem zrobić doktorat, nawet jest to wskazane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości