Zaradna żaba

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Zaradna żaba

Post autor: Iwus »

Żaba północnoamerykańska (Rana sylvatica) jest jedynym zwierzęciem, które przeżyje będąc zamrożona. Żaby te żyją na Kole Podbiegunowym i zamarznięte żyją tygodniami. Glukoza w ich krwi działa jak antyzamrażacz, który zbiera się w głównych organach, chroniąc je przed uszkodzeniem, podczas gdy reszta ciała zamarza na stałe. Kiedy skóra żaby zamienia się w lód, jej serce może wolno bić, aż zatrzyma się całkowicie żaba wygląda wtedy na martwą. Prawie 65% wody w jej ciele zamarza, ale nie komórki. Zamarza woda na zewnatrz komórek. Gdy temperatura wzrośnie żabawraca do życia jakby nic się nie stało.
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Zaradna żaba

Post autor: Timi »

O prosze, no i to jest coś. Człowiek niby najinteligentniejszy a nie potrafi tego:) Ale no wiadomo że budowa ciała ma ogromne znaczenie. Ta żaba ma u mnie plusa juz mi sie podoba.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Zaradna żaba

Post autor: Mawr »

Timi pisze:Człowiek niby najinteligentniejszy a nie potrafi tego:)
Zdolnosci organizmu nie zalezą od inteligencji. Inteligencja jest jedą z zdolnoscii organizmu.
Zaba moze zostac zamrozona a my mamy inteligencje. Przystosowanie do warunków srodowiska jak kazde inne.

A tak poza tym to zeczywiscie ciekawa zdolnosc. Moze kiedys uda sie nam wykozystac ją do własnych celów
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Zaradna żaba

Post autor: Timi »

Tak ale mi chodizło o to że człowiek jest inteligentny i próbuje od dawna róznymi eksperynmentami do których oczywiście potzrebnę są kompuery i inne porzedmioty, a nie że jest inteligentny a nie umie wytworzyć w organiźmie odpowiednich substancji i środowiska.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Zaradna żaba

Post autor: Mawr »

Ale pewnie za jakis czes bedzie juz to potrafił. Zdolnosc hibernacji przydała by sie.
EdyŚka*

Re: Zaradna żaba

Post autor: EdyŚka* »

Eshh. jak my mało wiemy. Jaka ta matka natura jest zdolna , a żabcia to już jej się naprawdę udała Bardzo ciekawy przypadek, zwłaszcza, że mam teraz o zwierzątkach na biologii i warto być na czasie. aż chyba sobie coś więcej poszukam na ten tamat .
A może ma ktoś na ten temat informacje?
EdyŚka*

Re: Zaradna żaba

Post autor: EdyŚka* »

DziĘkujĘ BradzO
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości