termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: borodziej »

Wszyscy jesteśmy w ogromnym szoku, po wydarzeniach z ostatniej soboty - niewyobrażalna tragedia narodowa
Ponieważ uroczysty pogrzeb Pana Prezydenta odbędzie się 17 kwietnia (ten termin na chwilę obecną podają media) i tego samego dnia wypada finał wojewódzki OWE - rozwiewając mogące pojawić się wątpliwości i pytania: finał nie jest imprezą o charakterze rozrywkowym i odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Pamiętajmy o symbolicznej minucie ciszy tego dnia.
Awatar użytkownika
kocizna
Posty: 74
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 18:00

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: kocizna »

no a jeśli ktoś chce obejrzeć tę uroczystość to co wtedy? albo się na nią wybrać? wg mnie powinno być przeniesione mimo że nie jest to impreza. no ale to moje zdanie, zresztą moich znajomych też
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: lith »

Sobie na wideło nagra. Nie uważasz, że straszne zamieszanie by było z takimi przenosinami? A co z tymi co im by nie pasował termin po przenosinach?
mela7
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 19:08

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: mela7 »

Ponieważ uroczysty pogrzeb Pana Prezydenta odbędzie się 17 kwietnia (ten termin na chwilę obecną podają media) i tego samego dnia wypada finał wojewódzki OWE - rozwiewając mogące pojawić się wątpliwości i pytania: finał nie jest imprezą o charakterze rozrywkowym i odbędzie się w wyznaczonym terminie.
Pamiętajmy o symbolicznej minucie ciszy tego dnia.

napisałam już skargę (list polecony i fax) do ministerstwa edukacji - moim zdaniem zupełny brak szacunku, przygotowuję list do najważniejszych mediów - prasy, tv, portali - może ktoś się zainteresuje sprawą
Sobie na wideło nagra. Nie uważasz, że straszne zamieszanie by było z takimi przenosinami? A co z tymi co im by nie pasował termin po przenosinach?
oczywiście, olimpiada jest ważniejsza niż żałoba narodowa po stracie najważniejszych osób w Państwie, uroczystości żałobne czy pogrzeb pary prezydenckiej
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: temarihermiona »

"Z tymi, co im by nie pasował po przenosianch"?! Tu nie chodzi o pasował/nie pasował bo właśnie do księgarni trafił Harry Potter tylko o niesłychanie ważną uroczystość.
Fakt, że twoim zdaniem nie powinno się przesuwać terminu II etapu można subtelniej wyrazić.

Ja myślę, że co do wybierania się na pogrzeb to nie ma co.Powązki są za małe, żeby zmieścić tylu ludzi. I tak wczoraj już harcerze, BOR i strzelcy mieli utrapienie z ludźmi, którzy wskakiwali na karetki, bo oni stoją to i same karetki nie powinny móc przejechać.

Ale uważam, że powinniśmy mieć szansę obejrzenia na żywo pogrzebu.Może chociaż tam na miejscu, albo godzinowo to jakoś rozplanować odpowiednio. Bo wiadomo etap olimpiady rzecz nie łatwa do przesunięcia.To jest zadanie dla organizatorów.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: lith »

jak Borodziej zauważył konkurs to przecież nie impreza o charakterze rozrywkowym. Nie bardzo rozumiem w czym konkurs ma przeszkadzać, czy umniejszać pogrzebowi i w którym miejscu jest to brak szacunku.

Rozumiem, że ktoś może stanąć w sytuacji, że będzie chciał pisać OWE i jednocześnie być na Powązkach. jednak przesunięcie terminu z tygodnia na tydzień budziłoby pewnie zdecydowanie więcej emocji i kontrowersji. A nie o to przecież chodzi.
owca13
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2009, o 20:58

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: owca13 »

trudna sprawa

wszystko zależy o organizatorów
u nas w rejonie miały odbyć się targi edukacyjne mięły przyjechać uczelnie i pokazywać swoje oferty edukacyjne , co też nie jest jakimś rozrywkowym wydarzeniem ale zostały przesunięte o 2 tyg.
uważam ze podobnie powinno się postąpić i w tym przypadku.

Z drugiej strony rozumiem dylematy organizatorów bo to nie jest takie proste a w maju już są matury wiec czas ograniczony małe pole manewru. podsumowując myślę ze gdy przyjedziemy (sam startuje w II etapie) tam w ciszy na galowo i przed pisaniem testu oddamy swój wyraz szacunku i współczucia minutą ciszy to zachowanie będzie godne.

Ale dobrze by było żeby test i ceremonia pogrzebowa były w innych godzinach ponieważ gdy w całej Polsce będą wyły syreny i cała Polska będzie się jednoczyła w bólu to nie wyobrażam sobie bym mógł przy głosie syren rozmyślać np. nad jakimiś kwaśnymi deszczami tylko moje myśli będą biegły ku Warszawie ponieważ siła patriotyzmu przewyższy nad siłą chęci odniesienia sukcesu na teście.

[*]
rr-wawa
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 23:55

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: rr-wawa »

napisałam już skargę (list polecony i fax) do ministerstwa edukacji - moim zdaniem zupełny brak szacunku, przygotowuję list do najważniejszych mediów - prasy, tv, portali - może ktoś się zainteresuje sprawą

z tego co wiem to dyr. naszej szkoły też przygotowuje skargę na organizatorów
Pamiętajmy o symbolicznej minucie ciszy tego dnia.
bez komentarza
finał nie jest imprezą o charakterze rozrywkowym
dobrej zabawy w finale, ja dziękuję w tym roku
lukasz663
Posty: 68
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 18:47

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: lukasz663 »

na stronie OWE pojawiła się informacja:

"W związku z licznymi telefonami i e-mailami Główny Komitet informuje, że:

Finał wojewódzki XXV OWE odbędzie się zgodnie z planem: 17 kwietnia 2010 r. i rozpocznie się o godz.10:00 w całej Polsce!

dr Małgorzata Falencka-Jabłońska
Przewodnicząca GKOWE"
owe

[Link] termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: owe »

Żałoba narodowa - odwołano część imprez naukowych: https://www.biolog.pl/article6725.html
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: Tyberian »

Borodzieju weź ich ukróć trochę bo ich chyba zaraz wszystkich trachnę i to nie podręcznikiem do ekologii

Co za skargi , co za zażalenia - olimpiada musi się odbyć i koniec!
Śmierć prezydenta to nie koniec świata - wy wielcy patrioci (ciekawe gdzie byliście przed 10 kwietnia). Tak to już jest że historia w rękach ludzi robi z jednostek ultra-jednostki. Tu dobre przysłowie - Jednego dnia w waszych oczach zerem, drugiego bohaterem"

Pisanie skarg podczas waszej żałoby narodowej - to nie jest wg was pogwałcenie tej całej waszej żałoby - zwłaszcza że wysyłacie do do MEN-u - ludzie opamiętajcie się troche.jak można pisać zażalenia czy skargi do urzędów państwowych podczas żałoby .no kurczę ILE MOŻNA?

I tu popieram postawę całej Organizacji OWE - brawo ! tak trzymać i nie oglądać się na patriotów bo ludzi apolityczni też znajdują się w tym kraju. Ekstremiści zawsze wyolbrzymiają czyniąc ze śmierci ponadczasową hiperbolę zarazem pani Rokita (chociaż jestem apolityczny zupełnie samemu jej nie popierając w ogóle) całe to zamieszanie dobrze podsumowała:
"Rządzili tak jak zginęli - Tragicznie"

Niektórzy jednakże wypowiadają się tutaj w czysto zacietrzewiały sposób - to w ogóle zostawię BEZ KOMENTARZA
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: temarihermiona »

tym parszywy kujonie. Mam nadzieje, ze na starość oślepniesz od tych wszystkich cegieł, które przeczytałeś, a pytania i tak Cię załatwią i nie dostaniesz się do finału! To odpowiedź mniej obraźliwa niż Twoja.
Mrówka ma większe prawo wypowiedzi niż ty! Któż dał Ci prawo czytania myśli i osądzania tego, czy przed żałobą myśleliśmy o Kaczyńskim tak samo czy nie, myślisz, że już taki genialny jesteś ?! To wyobraź sobie, że nie. Poza tym to będą uroczystości pogrzebowe za WSZYSTKICH, a nie tylko polityków. Ja np. czuję się w obowiązku złożyć hołd dowódcom sił zbrojnych.

I wyobraź sobie drogi Tyberianie, że mimo tych wszystkich moich odczuć, mimo tego, że płakałam w weekend, bardzo dobrze rozumiałam to, że ciężko jest przesunąć olimpiadę, że trzeba zrozumieć maturzystów, którzy chcieliby się z nią już uporać i byłam przychylna decyzji KGOWE.
Ale Twoja wypowiedź dla mnie krzyczy tylko jedno:
"Mamo, oni chcą przesunąć olimpiadę, a ja się przecież tak dużo uczyłem!, Mamo powiedz im no, no, no"!"
nowy123
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 17:36

Re: termin (data) wojewódzkiego finału OWE kwiecień 2010

Post autor: nowy123 »

Prezydent to głowa państwa, najważniejsza osoba i Twoja apolityczność nie ma tu chyba znaczenia. Pogrzeb prezydenta i innych tragicznie zmarłych to może nie koniec swiata ale wydarzenie tak ważne, ze olimpiada powinna odbyć sie w innym dniu. Wydaje mi się, ze wiekszość uczestników byla by za tym, żeby zmienic termin. Takie jest moje zdanie

Tyberian następnym razem jak cos napiszesz zastanów sie dwa razy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość