[Link] XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
owe

[Link] XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: owe »

Za nami XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, czas na przygotowania do XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2011".

Czekam na Wasze opinie, rady, pytania.
Awatar użytkownika
p_t
Posty: 4
Rejestracja: 9 cze 2010, o 23:03

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: p_t »

raczej za wcześnie na przygotowania, ale przez wakacje zaglądnę może do wybranych pozycji książkowych

w tym roku opierałem się głównie na Aurze i hasłach ekologicznych z wikipedii oraz aktualnościach z portali eko"
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: pio91 »

Niestety, to już nie dla mnie
Awatar użytkownika
trombocytofag
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2010, o 23:49

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: trombocytofag »

pio34 pisze:Niestety, to już nie dla mnie

nie martw się, idą nowi zamierzam wystartować w następnej edycji OWE, czytam forum, zbieram literaturę z listy
Awatar użytkownika
trombocytofag
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2010, o 23:49

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: trombocytofag »

p_t pisze:w tym roku opierałem się głównie na Aurze
trochę nawiedzone pismo, ale was sein muss, muss sein
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: pio91 »

Czemu moje rady zostały przeniesione ?
Może rady dla ludzi którzy układają pytania: mogłoby nie być takich pytań jaki model .", ile ludzie wyrzucają śmieci.", gdzie była pierwsza olimpiada ekoligiczna.","kiedy pojawiła się aura"
czy to jest olimpiada ekologiczna, czy wiedzy ogólnej?
Pytania się co pare lat powtarzają słowo w słowo, np. czy ma słusznośc powiedzeni ekologiczna pralnia chemiczna. W ogóle tam jest mało czysto ekologicznych problemów, raczej dużo sozologicznych. Jak niektórzy finaliści nie wiedzą co to jest ols (z mojgo pokoju). Albo laureaci nie potrafią rozpoznać głosów ptaków.
monikae
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2010, o 14:49

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: monikae »

dużo pytań się powtarza co roku, dlatego chcę przez wakacje przerobić wszystkie testy

trochę testów ekologicznych jest w Personie
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Lizzy »

Życzę powodzenia wszystkim startującym w XXVI edycji. Ja w 3 klasie daje sobie spokój (w 1kl byłam finalistą). Ta olimpiada jest fajna dla 1-2 klasistów. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: pio91 »

Lizzy pisze:Życzę powodzenia wszystkim startującym w XXVI edycji. Ja w 3 klasie daje sobie spokój (w 1kl byłam finalistą). Ta olimpiada jest fajna dla 1-2 klasistów. Pozdrawiam.
Ja byłem finalistą w 3 klasie i miałem wyjazd w wakacje, więc dla trzecioklasisty jest nawet lepiej. Jak ktoś się interesuje przyrodą to nie musi się zbytnio przygotowywać.
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: paulina_47 »

Szczerze zastanawiam się, czy brać udział w tym roku. Brałam udział w tamtym roku, dostałam się do wojewódzkiego i na tym przygoda się skończyła. W tym roku matura, nie wiem, czy bedzie mi się chciało angażować w coś jeszcze, ale może, może. O tyle dobrze, że nie przygotowywałam się do niej jakoś okropnie, a i tak uważam, że dobrze mi poszło.Więc może tak, dla sprawdzenia, czy i w tym roku się poszczęści.
maturzysta3661
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2010, o 19:33

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: maturzysta3661 »

W tym roku matura, nie wiem, czy bedzie mi się chciało angażować w coś jeszcze

mam podobnie, ale chyba wystartuję
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: pio91 »

paulinka_47 pisze:Szczerze zastanawiam się, czy brać udział w tym roku. Brałam udział w tamtym roku, dostałam się do wojewódzkiego i na tym przygoda się skończyła. W tym roku matura

Moja historia była taka sama, ale wziąłem udział w klasie maturalnej i przeszedłem do centralnego, niestety zostałem tylko finalistą . Rok wcześniej uczyłem się i nic. A w tym roku prawie się nie przygotowywałem (nie warto się zbyt dużo przygotowywać, bo dają takie pytania, że można paść na miejscu (w sensie głupie, banalne, nie na temat,)).
Życzę powodzenia w tym roku.

PS: a na studia mi się i tak to nie przydało.
asiula93

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: asiula93 »

W tamtym roku pisałam, ale raczej tak dla zobaczenia jak to wygląda, więc nie przygotowywałam się w ogóle i no oczywiście nawet ze szkoły nie wyszłam : D. Teraz druga klasa i zastanawiam się. Chyba wezmę udział, tylko w tym roku coś poczytam chociaż. W jakim to jest terminie? Jest dokładna data już podana?
: )

.a tak w ogóle, to co warto czytać? Bo chyba takimi cegłami (dobra z tym słowem przesadziłam) jak Ekologia Trojana nie ma co sobie głowy zawracać? Chyba, że jest sens. (?).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości