OWE, wątpliwości, pomoc

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

OWE, wątpliwości, pomoc

Post autor: bioman »

Witam. mam pewien problem
Zgłosiłem się na OWE praktycznie bez zastanowienia, jednak po obejrzeniu zestawów pytań powiem, że złapałem się za głowę, bo wiele z pytań praktycznie nie dotyczy jako takiej EKOLOGI, jaką przedstawia się w podręcznikach. Wycofać nie mam się jak, ale wychodzę z zapytaniem czy jest jakaś szansa, że da się to napisać przyzwoicie (niekoniecznie przejść dalej) bez takiego solidnego przygotowania (takiego długotrwałego przeglądania materiałów z zakresu eko i ochrony).
Mam książkę Ekologia z ochroną środowiska i testy i jeśli to opanuje to dam jakoś rade?

Chaotycznie to napisałem strasznie, sorki -)
caT_
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, o 17:17

Re: OWE, wątpliwości, pomoc

Post autor: caT_ »

Na pierwszym etapie można dać radę bez przygotowywania się, czego doświadczyłam osobiście. Wystarczy logiczne myślenie i szczątkowa wiedza ogólna)
A do przygotowania się do OWE warte polecenia są szczególnie gazety typu Aura", Przyroda Polska itp.
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: OWE, wątpliwości, pomoc

Post autor: pawel17041995 »

bardzo dużo jest pytań z ochrony środowiska, no bo właściwie to ta olimpiada powinna się nazywać olimpiada wiedzy ekologicznej z ochroną środowiska, myślę że przejść ci będzie trudno, no bo przechodzą tylko 3 osoby ale spróbuj coś poczytać, z jakiego województwa jesteś?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: OWE, wątpliwości, pomoc

Post autor: bioman »

woj. świętokrzyskie. te gazetki Aura można gdzieś pobrać? pdf ?
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: OWE, wątpliwości, pomoc

Post autor: pawel17041995 »

ja też ze świętokrzyskiego a z jakiej szkoły?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: OWE, wątpliwości, pomoc

Post autor: bioman »

ponadgimnazjalnej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości