Konkurs przedmiotowy - ważne pytanie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Konkurs przedmiotowy - ważne pytanie

Post autor: Tomecek »

Witam.
Jestem dwukrotnym laureatem konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w Rzeszowie.
Na stronie CKE można przeczytać:
3. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu
wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z zakresu jednego z grupy przedmiotów objętych daną częścią
egzaminu są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu, a na zaświadczeniu otrzymują najwyższy
wynik. (Rok szkolny 2013/2014 - obecny)
Jednak na stronie Kuratorium pojawiła się taka informacja:
„2a. Dla kandydatów, którzy zostali zwolnieni z części lub całości egzaminu
gimnazjalnego liczbę punktów za ten egzamin ustala się przeliczając na punkty oceny
uzyskane na świadectwie ukończenia gimnazjum w sposób następujący.
I tu moje pytanie - co ja mam zrobić? Czy nie piszę całego egzaminu, czy tylko nie pisze części matematyczno-przyrodniczej? Jeśli piszę reszte, to czy mi się to w ogóle liczy, skoro 100 pkt na 200 (do rekrutacji, 100 pkt jest maksymalnie za egzamin).
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Konkurs przedmiotowy - ważne pytanie

Post autor: Tomecek »

Chyba, że to jest tak, że tylko z części matematycznej i przyrodniczej, w tych max 100 punktach do rekrutacji, które powinny być za egzamin, dostaje punkty wg. tej zasady - i przykładowo jeśli miał bym 5 z matematyki - 16, a średnią ocen z chemii, biologii, geografii i fizyki 5.5 - 20pkt. I tak to jest beznadziejnie, bo tak to bym miał max z obu, a tu z matematyki mniej. Jeszcze czekam na odpowiedź w sprawie rekrutacji.
Znalazłem prezentacje na stronie KO z lutego, w której jest napisane:
Art. 20d. 1. Laureat lub finalista ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8, są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznego gimnazjum, publicznego gimnazjum integracyjnego, publicznego gimnazjum dwujęzycznego, oddziału dwujęzycznego w publicznym gimnazjum ogólnodostępnym, oddziału międzynarodowego w publicznym gimnazjum ogólnodostępnym, oddziału integracyjnego w publicznym gimnazjum ogólnodostępnym, publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, publicznej szkoły ponadgimnazjalnej integracyjnej lub oddziału integracyjnego w publicznej szkole ponadgimnazjalnej ogólnodostępnej, jeżeli spełniają odpowiednio warunki, o których mowa w art. 20e ust. 2 i art. 20f ust. 1.

Ale jeśli tak, to po co to przeliczanie punktów za egzamin?
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Konkurs przedmiotowy - ważne pytanie

Post autor: Ernestoo »

Laureat wojewódzkich konkursów w moim województwie (i w każdym innym, z którym się spotkałem) z matematyki/fizyki/chemii/biologii/geografii jest zwolniony z całej części egzaminów matematyczno-przyrodniczych, co pisze nawet na moich zaświadczeniach laureata

I teraz mam wrażenie, że cię oświecę - ta druga informacja na stronie twojego kuratorium dotyczy osób, które ubiegały się o zwolnienie z egzaminu z powodów np. zdrowotnych czy jakichś innych. I wtedy zwolnienie ze 100% racji bytu nie ma - bo taka osoba wcale nie musi być wybitna, więc wynik egzaminu przeliczać trzeba w inny sposób.

W wyniku postępowania rekrutacyjnego będziesz miał wpisane 200pkt nie ważne czy będziesz miał z biologii 2 czy 6, z części humanistycznej (z której NIE jesteś zwolniony, chyba że wygrałeś konkurs z historii/polskiego) 0 czy 100%. W wypadku bycia laureatem świadectwo czy wyniki egzaminu są dla ciebie, bo w rekrutacji nie mają żadnego znaczenia. Chociaż głupio mieć słabe oceny czy wyniki z innej części niż jest się zwolnionym, bo te papiery składa się do liceum i nawet jeśli nie mogą ich brać pod uwagę, to spojrzeć - spojrzą

Jeżeli masz ambicje tylko na najlepsze liceum - to do końca roku masz już labę, ale jeśli chcesz mieć też fajne wyniki no to polski/historia/włos, ewentualne język obcy czekają ^^
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość