Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

no niewatpliwie mini egzaminy anatomiczne x3 sa mniej przyjemne niz kolokwia z mniejszego materialu. ja akurat bylam 1 rocznikiem, ktory taka wersje kolokwiow wyprobowal, na poczatku tez krytykowalam ten pomysl, ale patrzac z perspektywy czasu na to, mysle, ze mialo to swoje plusy (tym sposobem w styczniu doskonale pamieta sie co sie robilo w pazdzierniku). egzamin zdalo za 1 podejsciem chyba 85% osob, wiec luz]


Kamil, no ten uklad akurat mnie tez denerwowal, trzeba bylo i tak doczytywac z innych dzialow, bo sie nickupy nie trzymalo". w ogole anatomia w Poznaniu, mimo, ze trwa az 1,5 roku, pozostawia wiele do zyczenia.

Z drugiej strony po co komu anatomia w wydaniu bochenkowym, jak to na innych uczelniach praktykuja (idiotycznie szczegolowe kolokwia+ jakies tam szpilki, bez sensu)

wszystko ma swoje wady i zalety.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

szpilki mają jak najbardziej sens, ale co innego ze anatomia nie jest priorytetowym przedmiotem na tych studiach. Poza tym kolokwium z mniejszej części jak sama nazwa wskazuje są znacznie bardziej szczegółowe i mi też to odpowiadało, bo nie można sobie było nigdy odpuścić.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

u nas tez nie mozna bylo sobie odpuscic u wiekszosci asystentow, bo pytali co zajecia] czyli co 2 dzien, normalnie na ocene]

wg mnie szpilki nie maja sensu.

wg Ciebie moze maja. ale to wg Ciebie]

[ Dodano: Nie Sie 24, 2008 17:38 ]
a w ogole to ciekawe skad wiesz jak bardzo szczegolowe byly nasze kolokwia]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

a w ogole to ciekawe skad wiesz jak bardzo szczegolowe byly nasze kolokwia]
mm bardzo dobrą znajomą w Poznaniu i byliśmy i nadal jesteśmy w kontakcie więc wiem
wg mnie szpilki nie maja sensu.
to stara od dziesiątek lat stosowana metoda sprawdzania wiedzy w praktyce, a to się, jak mówi mój asystent liczy najbardziej, teoria może ulecieć, ale praktyka w większości pozostaje w głowie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:to stara od dziesiątek lat stosowana metoda sprawdzania wiedzy w praktyce, a to się, jak mówi mój asystent liczy najbardziej, teoria może ulecieć, ale praktyka w większości pozostaje w głowie.
Zgadzam sie - widze to po sobie i kolegach. Robiąc np. blokadę nerwu dokładnie wiem gdzie sie wkłuć i wiem, że właśnie tam będzie nerw. Sucha książkowa wiedza ulatuje ale wiedzagdzie czego szukać zostaje.
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Jootka »

doktorka pisze:Z drugiej strony po co komu anatomia w wydaniu bochenkowym, jak to na innych uczelniach praktykuja (idiotycznie szczegolowe kolokwia+ jakies tam szpilki, bez sensu)
Czyli szpilki nie sa wszedzie i nie ma ich na przyklad u nas w P-niu?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

mhhhhh tzn jest egz praktyczny, u wielu egzaminatorow tak samo szczegolowy jak te slynne szpilki, tyle ze zdajesz za jednym razem caly material i tyle. poza tym zalezy na jakiego asystenta trafisz, wielu asystentow pyta ze szpilka tez] generalnie u nas anatomia jest raczej luzna]

Kamil no ok, tylko po co sprawdzac wiedze, ktore jest nieistotna w znakomitej wiekszosci. gdzie jaki nerw przechodzi, otwory itd, to jest tak oczywista sprawa, ze kazdy to wie bez jakis tam szpilek] jak nie ma kol ze szpilek, to nie znaczy, ze nie sprawdzaja wiedzy praktycznej]nie mialam szpilek, a wiem gdzie, co i jak, takze jootka luz.

a swoja droga jootka, musisz sie pogodzic z beznadziejnoscia anatomii na UMP ( w sensie braku preparatow)] na szczescie jest to raczej nieistotny przedmiot.
za to mamy rewelacyjna biochemie (lol, rownie istotny przedmiot]]])
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

doktorka pisze:gdzie jaki nerw przechodzi, otwory itd, to jest tak oczywista sprawa, ze kazdy to wie bez jakis tam szpilek]
mhm i 80% nie umie w ten nerw trafić jak przychodzi co do czego ] Rzeczywiście oczywista sprawa. Tak samo jest z lokalizowaniem innychoczywistych struktur.
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Jootka »

doktorka pisze:a swoja droga jootka, musisz sie pogodzic z beznadziejnoscia anatomii na UMP ( w sensie braku preparatow)]
Jakos przezyję to 1,5 roczne nieszczęście w sumie i tak cala anatomia szybko wylatuje z glowy wiec jakakolwiek by nie byla, jeden piesbyleby byla
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

Morfeusz pisze:
doktorka pisze:gdzie jaki nerw przechodzi, otwory itd, to jest tak oczywista sprawa, ze kazdy to wie bez jakis tam szpilek]
mhm i 80% nie umie w ten nerw trafić jak przychodzi co do czego ] Rzeczywiście oczywista sprawa. Tak samo jest z lokalizowaniem innychoczywistych struktur.

nikt Cie na anatomii nie nauczy, gdzie blokuje sie nerwy ( zeby jeszcze bylo na kim)] gdybym kiedys robila spec z anest., to wtedy bede sie uczyc ow nerwy blokowac] poki co wystarczy, ze wiem gdzie przechodza. to tak samo jak ja bym Ci powiedzialamhm i teraz nie umiesz zoperowac zacmy!". przeciez anatomia oka tez jest w programie]]

jak ktos jest idiota, to owszem, moze pomylic jajnik z wyrostkiem (przypadek z zycia i to lekarza po WUMie). nic nie poradzisz na to.


Jootka no dokladnie, te najbardziejniezbedne rzeczy wyleca Ci z glowy najdalej miesiac po egzaminie]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

doktorka pisze:nikt Cie na anatomii nie nauczy, gdzie blokuje sie nerwy
mnie uczyli Zresztą nikt tu nie mówi o blokadzie gdzie trzeba sie wkłuć, podać leki i zrobić masę innych rzeczy. Chodzi o zwyczajne znalezienie nerwu. Tak samo jest z punktem McBurneya czy innymi rzeczami tego typu. Większość, którą widziałem pokazuje nie tam gdzie trzeba.
doktorka pisze:gdybym kiedys robila spec z anest., to wtedy bede sie uczyc ow nerwy blokowac]
jak sie sama nie nauczysz to Cie nikt nie nauczy Na tym polega specjalizacja w Polsce
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: MatiGl »

Morfeusz pisze:jak sie sama nie nauczysz to Cie nikt nie nauczy Na tym polega specjalizacja w Polsce
no w tym momencie mnie już całkiem rozwaliłeś. a ile razy Ci się nie udało zablokować nerwu gdy sie sam na nim uczyłeś, i pacjent czuł co mu potem robiliście
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

Mati na I roku specjalizacji nie trafiałem w 8 na 10 przypadków. Teraz trafiam 8-9/10. Kwestia praktyki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości