Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Magda111
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2012, o 20:38

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Magda111 »

A ja mam pytanie odnośnie ŚUM. Pewnie temat był już wałkowany 100 razy, ale nie mogę znaleźć.
1.Czy muszę przy składaniu dokumentów mieć ze sobą potwierdzenie wpłaty opłaty rekrutacyjnej?
2. Czy jeśli pójdę do lekarza med. pracy w swoim mieście prywatnie, czy przyjmą mi takie zaświadczenie? Na stronie są wypisane placówki, które przeprowadzają badania - czy to znaczy, ze po prostu tam badania są bezpłatne, czy że tylko z tych placówek będą brane pod uwagę?
Dzięki.
Magda
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: zetuzetia »

Magda111 pisze:A ja mam pytanie odnośnie ŚUM. Pewnie temat był już wałkowany 100 razy, ale nie mogę znaleźć.
1.Czy muszę przy składaniu dokumentów mieć ze sobą potwierdzenie wpłaty opłaty rekrutacyjnej?
2. Czy jeśli pójdę do lekarza med. pracy w swoim mieście prywatnie, czy przyjmą mi takie zaświadczenie? Na stronie są wypisane placówki, które przeprowadzają badania - czy to znaczy, ze po prostu tam badania są bezpłatne, czy że tylko z tych placówek będą brane pod uwagę?
Dzięki.
Magda
1. Musisz mieć komplet dokumentów, a jednym z nich jest właśnie dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej, taką informację można znaleźć na stronie.
2. Wszystko zależy od lekarza, niektórzy chcą skierowanie z uczelni, inni wypisują zaświadczenie bez tego. Badania wykonane w placówkach wymienionych na stronie są refundowane przez uczelnię, ale zaświadczenia stamtąd nie są jedynymi poprawnymi )
Magda111
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2012, o 20:38

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Magda111 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Magda111
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2012, o 20:38

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Magda111 »

A czy jakieś konkretne badania trzeba zrobić ?
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: zetuzetia »

Magda111 pisze:A czy jakieś konkretne badania trzeba zrobić ?
Zadzwoń/przejdź się do lekarza, który będzie wypisywał Ci zaświadczenie się dowiedz.
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: BiałaNoc »

Na litość.

Czytam te posty i pięści same mi się zaciskają.
Zostawiacie oryginał dokumentu w jednym miejscu. Dwa odpisy w pozostałych i kopię w docelowym.

Jestem sporo pod kreską i liczy się dla mnie to, że jeśli mam się dostać na studia medyczne, żeby zdobyć miejsce w akademiku i mieć szansę na socjalne.

Chyba nie wykształciliście w sobie empatii, prawda?
Zastanówcie się, czy chcecie, żeby inni przez Waszą opieszałość mieli później sporo problemów.
Do tej pory nie wypowiadałam się w tym temacie, patrząc na reakcje innych.
Ale dosyć.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Rafau »

Bia&#x142aNoc pisze:Na litość.

Czytam te posty i pięści same mi się zaciskają.
Zostawiacie oryginał dokumentu w jednym miejscu. Dwa odpisy w pozostałych i kopię w docelowym.

Jestem sporo pod kreską i liczy się dla mnie to, że jeśli mam się dostać na studia medyczne, żeby zdobyć miejsce w akademiku i mieć szansę na socjalne.

Chyba nie wykształciliście w sobie empatii, prawda?
Zastanówcie się, czy chcecie, żeby inni przez Waszą opieszałość mieli później sporo problemów.
Do tej pory nie wypowiadałam się w tym temacie, patrząc na reakcje innych.
Ale dosyć.

Pozdrawiam.
Nie ma sie co szczypac, i tak wiekszosc ludzi na tym forum jest tego swiadoma, a z kolei duza czesc ludzi ktorzy poskladali kopie dokumentow w rozne miejsca nawet nie zobaczy tego postu, mimo ze to juz n-ty o tym samym.
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: BiałaNoc »

Cóż.

Już lekko świruję.
Mimo wszystko chciałam się dołożyć do batalii, skoro mogę.
Awatar użytkownika
qbaa
Posty: 122
Rejestracja: 29 maja 2012, o 08:55

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: qbaa »

Niestety, walka z wiatrakami. *.*
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: BiałaNoc »

qbaa pisze:Niestety, walka z wiatrakami. *.*
Ale przynajmniej można się nawkurzać w miejscu publicznym". A co
rolek08
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2013, o 12:39

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: rolek08 »

Witam. Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie i nadal mam kilka pytań.
po 1 chciałabym się dostać na medycynę, dlatego też rejestrowałam się na kilku uczelniach i teraz moje pytanie jest takie: kiedy zrobić badanie lekarskie? boję się że jeśli się dostane (marzenie) to te 2 dni na złożenie dokumentów nie starczą mi na zrobienie badań i zawiezienie ich do miasta które jest oddalone od mojego ok 200-300km (zależy od uczelni). no a jeśli zrobiłabym to badanie wcześniej to czy musi być na nim zawarta informacja na jaka uczelnie będę składać ten papierek"? (wiem że kierunek studiów musi być uwzględniony).
po 2 jeśli nie dostanę się na medyczny na dzienne będę próbowała dostać się na zaoczne i znów mam pytanie gdyż zarejestrowałam się również na chemie środków bioaktywnych i kosmetycznych (plan awaryjny gdyby medycyna dzienna nie wypaliła) i dostane się na dzienne, następnie w sierpniu dostane się na zaoczne medyczne to czy mogę zrezygnować z chemii?
mam nadzieję, że w miarę jasno przedstawiłam moje pytania. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
zuzakamila
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 08:03

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: zuzakamila »

Ja [mod], ludzie, jak będą chcieli od was badań lekarskich to się o tym dowiecie, więc przejrzycie sobie stronę rekrutacji danej uczelni i przestańcie pytać milion razy o to samo. Jeśli nic nie piszą na te temat to znaczy że jeszcze nie jest na to czas.

Warto pamiętać że uczelnie utrzymują się z studentów.

W każdym momencie możesz zrezygnować ze studiów, nie podpisujesz cyrografu.
Awatar użytkownika
washable_blue
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2013, o 18:21

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: washable_blue »

rolek08 pisze:Witam. Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie
To przeczytaj jeszcze raz, tym razem dokładniej
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości