dylematy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cattalina
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2009, o 18:57

Re: dylematy

Post autor: cattalina »

Witam. Mam nadzieję że pomożecie mi.
Niedługo matura - moim wymarzonym kierunkiem jest medycyna oczywiscie ale kazdy wie że aby się dostac trzeba miec naprawde duzo pkt z matury. Ja obawiam się że nie podołam tym wymaganiom i szukam sobie na wszelki wypadek innego kierunku.
Interesuje sie bardzo biologią chemia tam zleci fizyki ni w ząb ni kapuje. Kocham podróżowac , lubię przyrodnicze filmy zawsze mnie wciągają. Mogłabym je ogladam godzinami. Lubie tez zwierzeta ale weterynarzem jednak nie chcę zostac. Jak juz wczesniej wspomniałam podróże to moja pasja. Chciałabym tak jak np Beata Pawlikowska lub tez Wojciech Cejrowski zwiedzac świat . To jest fantastyczne.
Mam nadzieję że wskażecie mi pare kierunków spokrewnionych moze z medycyną i zgadazającymi się z moimi zainteresowaniami . Byłabym bardzo wdzięczna . ))
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: dylematy

Post autor: a_niap »

Jesli nie medycyna to moze stomatologia (chociaz to niewiele nizszy prog punktowy jest), zawsze mozna tez isc na pielegniarstwo.

Z tego co napisalas to dobry bylby tez kierunek biologia. Chociaz nie wiem czy uczenie sie nazw kazdej roslinki i rozpoznawania jej jest superciekawe Bierz pod uwage ze czasami jest tak, ze jesli laczysz to co lubisz z tym co robisz (czyt. przyjemnosc z pracą) to wtedy mozesz przestac to cos lubiec.

Kierunek Chemia odpada bo tam pełno chemii, dużo fizyki i matematyki.
A moze ochrona srodowiska? Chociaz tez sie trzeba meczyc z matematyka na tym kierunku.

Jesli powaznie myslisz o medycynie to polecam Technologie Żywienia Człowieka - tam tez jest - co prawda brdzo okrojona, ale zawsze - anatomia. Moze sie to przydac jesli zdecydujesz sie startowac na med kolejny raz. Jest tez chemia - na niektorych uczelniach medycznych jak bedziesz miec zaliczona chemie na innym kierunku to moga cie z niej zwolnic.

Kolejnym kierunkiem moze byc kosmetologia - tez jest anatomia i histologia nawet. Zawsze cos.

Ale:
zanim bedziesz sie zastanawiac nad alternatywą dla medycyny to proponuje przylozenie sie do nauki i zdanie matury jak najlepiej sie da - wtedy sie dostaniesz na medycyne i nie bedzie problemu zkierunkiem zamiast
skowronfurion
Posty: 51
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:01

Re: dylematy

Post autor: skowronfurion »

a_niap super odpowiedź i zgadzam się z tym, że nie warto myśleć o czymśw zamian za lekarski. Warto postawić wszystko na jedną karte, robić wszystko żeby się dostać. Jak się od razu odpuści, to można sobie później w brodę pluć że się nie spróbowało nawet. Pozytywne myślenie to podstawa cattaliana, wstań rano i powiedz sobie na głosjak nie ja, to kto ma się dostać ? takie podejście na prawdę pomaga.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: dylematy

Post autor: scarlett89 »

Jeśli chodzi o jakąś alternatywe studiow dla osoby ktora ma dosc szerokie intereseowania moze MISMaP na UW bylby w porzadku? Wybierasz sobie odpowiednie przedmioty, ktorych chcesz sie uczyć, bez problemu mozesz studiowac 2 kierunki
Jesli chodzi o kierunek bardziej medyczny - to swietne jest moim zdaniem ratownictwo medyczne. Studenci mają anatomię (nie tak w szerokim zakresie jak lekarski) i co najwazniejsze, mają już na 1. roku zajecia praktyczne.

Życzę powodzenia:)

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 11:16 ]
Ale w sumie popieram poprzedników:) Warto się przyłożyć i sie nie rozdrabniać:)
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: dylematy

Post autor: misiaqd »

jeżeli ma się odpowiednio dobrą motywację, dużo chęci do pracy i pozytywne nastawienie to naprawdę można osiagąć wiele. Wsyztsko jest do zrobienia!
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: dylematy

Post autor: PalmaKokosowa »

Wszystko fajnie, pozytywne myślenie i w ogóle, ale bierzmy też po uwagę opcję, że tak samo może myśleć wieeeeeeeele osób, a liczba miejsc jest ograniczona. Na pewno trzeba pracować pełną parą, bo to daje nam większe możliwości, ale gdy ktoś się nie dostanie nie może próbować w nieskończoność, czasami może szczęścia zabraknąć, różne sytuacje się zdarzają.
Alternatywnym kierunkiem może też być weterynaria.
Ktoś pisał o pielęgniarstwie, ale słyszałam, że tam każdego z maturą przyjmują. Może jeszcze analityka i biotechnologia? Tylko ponoć tam jest dużo chemii i matmy.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: dylematy

Post autor: Gekon »

Polecam Chemię Środków Bioaktywnych i kosmetyków w Lublynie. U mnie na roku jest część osób które nie dostały się na lek. Oprócz przedmiotów chemicznych są także biologiczne typu botanika,histologia czy mikroby i toksy. Jest też matematyka. Ale dla chcącego nic trudnego.
No ale życzę dostania się na lek
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: dylematy

Post autor: Batha »

scarlett89 pisze:moze MISMaP na UW
2*90% z R w ostatnio było potrzebne, żeby się dostać (albo laureat )
dla pocieszenia: mismap też jest na innych uczelniach
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: dylematy

Post autor: scarlett89 »

Zalezy jeszcze na ktory MISMaP, podobno matematyczny i chemiczny ma kosmiczne progi, psychologia jest mniej wymagająca.
cattalina
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2009, o 18:57

Re: dylematy

Post autor: cattalina »

dzięki wam wszystkim naprawdę mi pomogliście
skowronfurion masz racje. Moja mama tez tak mówi. Kuc bede całymi dniami ( no moze przesadzam) ale naprade przyłoze sie do nauki. I tak dobrze się ucze mam jedną z najlepszych średni w klasie.
Jeszcze raz dziękuje ))
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: dylematy

Post autor: PalmaKokosowa »

Średnia tutaj nic nie mówi, bo jak wiadomo oceny nigdzie się nie liczą i nie oddają wiedzy, ale na pewno wyniki ze sprawdzianów z biologii czy chemii w pewnym stopniu pokazują nam nasz aktualny poziom.
Moja rada: olej przedmioty niematuralne, lepiej mieć z nich 2, niż o 1 punkt mniej na maturze.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: dylematy

Post autor: a_niap »

Gila pisze:Moja rada: olej przedmioty niematuralne, lepiej mieć z nich 2, niż o 1 punkt mniej na maturze.
Podpisuję się pod tym
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: dylematy

Post autor: gosiaczek;) »

Ja też bym tak radziła ale z mojego osobistego doświadczenia wiem, że ja tak nie umiałam i zajmowałam się wszystkim da się i tak zrobić i zdać na tyle ile trzeba, ale jakbym miała w perspektywie, że słabo zdam maturę to bez wątpienia zajęłabym się only przedmiotami maturalnymi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości