Specjalizacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Eleutheria
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2011, o 11:26

Specjalizacja

Post autor: Eleutheria »

Witam. Zamierzam zdawać na medycynę, ale mam kilka pytań. Ile trwa specjalizacja i czy jest coś takiego jak specjalizacja lekarza sportowego? Czy te studia są na prawdę takie ciężkie jak to wszyscy mówią?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Specjalizacja

Post autor: Aszyn »

Każdego kto chce zdawać medycynę, a tak naprawdę to każdego kto chce zdawać na studia wyższe, traktuję jak człowieka dorosłego. Wówczas wymagam od takiej osoby, choćby minimum wkładu własnego w zdobycie informacji. Specjalizacje mają różną długość 4-6 lat. Czy jest lekarz sportowy. hmm nie wiem, ale skoro Ty się tym interesujesz, to poszukaj, mnie to nie interesowało nigdy, a informacji za Ciebie szukać nie będę.

Co do ostatniego pytania. tak studia ciężkie. Śpisz dwie godziny dziennie, a potem i tak nie zdajesz. Studiowałem informatykę stosowaną na AGH i teraz uczę się, tak serio, bez ściemy. Przynajmniej 5 razy więcej.


Dla mnie to kolejny post z serii - Jakie są wymagania na medyczny poznań?", Czy z maturą z biologii i geografii dostanę się na medycynę?", Proszę ratujcie mam 50% z biologii, a chce być lekarzem". Ludzie dajcie z siebie choć trochę. Przyjdziecie potem na lekarski i rezygnujecie, bo było ciężko, bo pan na anatomii nakrzyczał, że nie umiałem tego, choć całą resztę się nauczyłem. Nie zdałem, bo pan nie powiedział, że mam się tego z tej książki nauczyć.

To co tu napisałem to pewnego rodzaju apel. Nie jestem w żaden sposób złośliwy, wręcz chcę wam pomóc.

ps. znam ludzi, którzy są ortopedami, ale zajmują się tylko urazami sportowców, ale czy mają jakąś inną speckę niż ortopeda-traumatolog, to nie wiem.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 67 gości