jak wygląda rekrutacja na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: kate2013 »

Jestem teraz w klasie maturalnej i przygotowuje sie do matury roszerzonej z biologii, chemii i matmy. Chce oczywiscie isc na medycyne, ale mam pewien dylemat dotyczacy rekrutacji na studia tzn. chce składac do 2 miast krakow, warszawa(Najbardziej marze o krakowie ) i dajmy na to ze z tej 1 listy nie dostne sie do krakowa ale do warszawy tak, ale ze bedzie mi brakowac kilku punktow to bede chciala poczekac na nastepna liste i nie zloze papierow do warszawy. No i potem okaze sie ze nie dostalam sie ani z 2 ani z 3 listy do krakowa, to bede mogla jeszcze pojsc do warszawy?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: lith »

jak się dostajesz do warszawy to składasz papiery do warszawy. jak się potem dostajesz do krakowa to składasz do krakowa, a w warszawie zwalniasz miejsce.
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

[Link] jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: [Aspiryna] »

I tak na uboczu mówiąc to najlepiej zapisz się jeszcze do innego miasta, awaryjnie, do Wawy i Krk potrzeba niemało punktów.
No i nad Krakowem się zastanów dobrze, od tego roku anatomia jest robiona w jeden semestr, i jak czytałem wątek o tym na forum tutaj (nim forum padło to takowy był) to nie spotkało się to z wielką aprobatą, a wręcz przeciwnie. Tutaj jest podobny wątek, ale to nie to: czy-od-tego-roku-na-lekarskim-w-krakowi ... t47125.htm
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: goodman »

sylwia1508 pisze:Skladasz do warszawy, jak dostajesz sie do Krakowa to zabierasz papiery (swiadectwo itp) z Warszawy i wieziesz do Krakowa.
Czyli czasami sie robi takie tournee po polsce ze świadectwem, az w koncu w którejś rekrutacji mnie gdzies przyjmą tam gdzie chce?

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: micra »

przecież masz dwie kopie świadectwa
więc jedną wysyłasz do W-wy drugą do Krakowa

jak ktoś ma fundusze to chyba może sobie u notariusza kopie dodatkową wyrobić
czasami dokumenty można wysłać pocztą
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: Karolajn18 »

ja bym ci radziła jeszcze złożyć na jakąś dwuprzedmiotową uczelnię, tym bardziej, ze w wawie i krakowie są bardzo wysokie progi. Chyba lepiej wydać te 80 zl, niż potem żalować, że mozna było się dostać.
W każdym bądź razie powodzenia na maturze na ostateczny wybór uczelni masz jeszcze trochę czasu
________

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: ________ »

goodman pisze:
sylwia1508 pisze:Skladasz do warszawy, jak dostajesz sie do Krakowa to zabierasz papiery (swiadectwo itp) z Warszawy i wieziesz do Krakowa.
Czyli czasami sie robi takie tournee po polsce ze świadectwem, az w koncu w którejś rekrutacji mnie gdzies przyjmą tam gdzie chce?

________

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: ________ »

goodman pisze:
sylwia1508 pisze:Skladasz do warszawy, jak dostajesz sie do Krakowa to zabierasz papiery (swiadectwo itp) z Warszawy i wieziesz do Krakowa.
Czyli czasami sie robi takie tournee po polsce ze świadectwem, az w koncu w którejś rekrutacji mnie gdzies przyjmą tam gdzie chce?

Tak sie zdarza. paru znajomych sie tak robilo, dostalo sie najpierw na farmacje do Lublina, potem na lekarski do Katowic, a ostatecznie na lek do Lublina. Ale w koncu wakacje sa wtedy, jezeli pozwalaja fundusze, to czemu nie pojezdzic po Polsce. zreszta. W tym roku wyniki matur byly 29 czerwca w piatek, a np na UJ mozna bylo jeszcze dokonywac wplaty rekrutacyjnej do wtorku 3 lipca, jezeli super zajebiscie napiszesz mature na + 280 to mozesz byc pewna UJ.

________

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: ________ »

micra pisze:przecież masz dwie kopie świadectwa
więc jedną wysyłasz do W-wy drugą do Krakowa

jak ktoś ma fundusze to chyba może sobie u notariusza kopie dodatkową wyrobić
czasami dokumenty można wysłać pocztą
daja orginal i odpis, nie wszedzie chca odpis, (ale np chyba w Bydgoszczy wystarczylo ksero swiadectwa maturalnego) ma byc tylko orginal. (w Lbn chcieli tylko i wylacznie orginal).

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: randomlogin »

sylwia1508 pisze: daja orginal i odpis, nie wszedzie chca odpis, (ale np chyba w Bydgoszczy wystarczylo ksero swiadectwa maturalnego) ma byc tylko orginal. (w Lbn chcieli tylko i wylacznie orginal).
Tyle, ze nie maja do tego prawa, i jesli bardzo sie chce, to mozna sie z nimi wyklocic - tylko czasem nie wystarcza zwykla dyskusja z pania z za biurkiem - musisz odejsc z niczym, napisac pismo, poskarzyc sie no i uznaja z tego co wiem, bo znam takie przypadki - ale jesli sie faktycznie MA i oryginal i odpis, a waza sie losy studiow, to raczej malo kto zaryzykuje. Ja nie ryzykowalem - jak Wroclaw chcial oryginal i odpis, to oba dostal. I zrobilem 1000km jak sie dostalem, a pare dni pozniej jak mi sie odwidzialo 1000km zeby zrezygnowac.

Na szczescie w wielu miejscach jest tak, ze na wpis jest pare dni - pojechanie pierwszego dnia nie jest lepsze niz pojechanie ostatniego, a w tym czasie pojawiaja sie listy na innych uczelniach, i mozna sobie czasem oszczedzic niepotrzebnej wycieczki.

A z drugiej strony najbardziej chory byl (w czasie mojej rekrutacji, wiec dawno - moze juz nie jest) Poznan - gdzie jesli sie NIE dostalo to tez trzeba bylo im zawiezc dokumenty zeby zadeklarowac chec brania udzialu w dodatkowej rekrutacji - i tak sobie tam lezaly i zapuszczaly korzenie - i jeden komplet dokumentow zablokowany.
micra pisze:więc jedną wysyłasz do W-wy drugą do Krakowa
Z tym wysylaniem to tak roznie jest. Wiele miejsc twierdzi, ze musisz do nich pofatygowac, bo musisz im podpisac jakas tone swistkow, ktora oni dopiero na miejscu wydrukuja. Mozna oczywiscie wyreczyc sie kims - ale jakas fizyczna obecnosc jest wymagana.
micra pisze:jak ktoś ma fundusze to chyba może sobie u notariusza kopie dodatkową wyrobić
Fundusze to do tego potrzebne wielkie nie sa. Cos kolo 15zl bodaj za swiadectwo wychodzilo. Tylko uczelnie patrza na to bardzo bardzo niechetnym okiem - mozna probowac kombinowac i czasem (na medycznych - rzadko) sie udaje, ale chyba nigdy bez poglebionej dyskusji z kims, kto ma to przyjac.
________

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: ________ »

randomlogin pisze:
A z drugiej strony najbardziej chory byl (w czasie mojej rekrutacji, wiec dawno - moze juz nie jest) Poznan - gdzie jesli sie NIE dostalo to tez trzeba bylo im zawiezc dokumenty zeby zadeklarowac chec brania udzialu w dodatkowej rekrutacji - i tak sobie tam lezaly i zapuszczaly korzenie - i jeden komplet dokumentow zablokowany.
W tym roku w Poznaniu bylo normalnie, jak na innych uczelniach. zawoziles papiery dopiero jak sie dostales.
randomlogin pisze: Z tym wysylaniem to tak roznie jest. Wiele miejsc twierdzi, ze musisz do nich pofatygowac, bo musisz im podpisac jakas tone swistkow, ktora oni dopiero na miejscu wydrukuja. Mozna oczywiscie wyreczyc sie kims - ale jakas fizyczna obecnosc jest wymagana.
Moja kolezanka z grupy miala 179 ptk, no i dostala sie na poczatku z pierwszej listy na farmacje i zlozyla tam papiery. Akurat wtedy
gdy byla druga lista na lekarski i jak juz dostala sie na lek, byla za granica, ale jej mama byla w Polsce i miala upowaznienie, wyrobione u notariusza. No i jej mama poszla zabrac te papiery z farmacji, a ludzie z komisji pani postepuje wbrew woli corki!

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: Mårran »

Gdy z randomloginem rekrutowaliśmy się na studia, to na prawie wszystkie uczelnie, na które składałam, trzeba było dostarczyć jakieś papiery już w trakcie rekrutacji Potem w razie niedostania się je odsyłali. Tylko że Poznań właśnie chciał jakieś deklaracje dodatkowe, że się chce brać udział dalej. Teraz ograniczyli bieganie po pocztach i firmach kurierskich o 90%
Pani Buka
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: jak wygląda rekrutacja na studia?

Post autor: Lucyfer »

W tym roku w Gdańsku nie chcieli ani oryginału ani odpisu, tylko i wyłącznie ksero
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości