Problem z psychiatrią

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Problem z psychiatrią

Post autor: aquite »

Ostatnio rozmawiałam z pewną osobą, która uparcie twierdziła, że ma PSYCHIATRĘ w rodzinę, który studiował pięć lat - cytuję
w tych pięciu poza zajęciami ogólnymi ma się dwa lata medycyny"
Podobno do tych studiów potrzeba maturę z rozszerzonej biologii i podstawowej chemii.

Gdy mówiłam, że psychiatria to specjalizacja lekarska, i robi się ją po studiach, usłyszałam odpowiedź, że
specjalizacja medyczna - nie mam na myśli tej specjalizacji dopasowanej do kierunku medycznego, tylko ogólną.
Możecie mi wytłumaczyć o jakie studia tej koleżance chodziło? Mi się całe życie zdawało, że psychiatrą można zostać po studiach medycznych i zrobieniu specjalizacji - ale jeśli jestem w błędzie to proszę o oświecenie mnie Pozdrawiam.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Problem z psychiatrią

Post autor: randomlogin »

Nope, nope, nope. Chyba ze czegos bardzo nie wiem. Moze ma psychoterapeute na mysli? (Do tego tez reszta opisu nie pasuje w zasadzie, ale ludziom zdarza sie to mylic)
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: Problem z psychiatrią

Post autor: aquite »

Pytałam ją czy oby na pewno nie ma na myśli właśnie psychoterapeuty, ale upierała się przy psychiatrze. Nie mam pojęcia, zostałam zbyta tekstem, że nie ma zamiaru mi więcej niczego tłumaczyć, bo w końcu to proste jak drut. Pierwszy raz o takim abstrakcyjnym kierunku słyszałam i nie było to dla mnie takie proste, aż pomyślałam, że jestem jakaś zacofana i czegoś nie wiem.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Problem z psychiatrią

Post autor: AnnaWP »

Też pierwsze słyszę. Najprosciej - zerknij na dyplom.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości