Praktyki wakacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Rafau »

Ja robiłem własnie praktyki po pierwszym roku na oddziale chirurgii urazowej i orto w powiatowym i bardzo sobie chwale. Zabiegi glownie planowane, co jakis czas ktos z pobicia, czy wypadku. Jako tako wklucia robilem codziennie/co drugi dzien, pobieranie podobnie, a o kroplowkach to juz nie wspomne. Jak zabieralem jakiegos pacjenta na USG to tam lekarze sami pokazywali co widac(imo bardzo dobrze, bo jak dla mnie USG to narazie najbardziej dzika obrazowka ) i mowili co jest nie tak. Gorzej przy TK, bo siedzialem w ciszy, ale z drugiej strony to badanie jest dosyc czytelne, a cudow wiankow tam nie bylo, wiec moglem sie polapac co jest co. ^^,

Pielegniarki byly bardzo pozytywnie nastawione, same mowily ze przy toaletach wcale im sie nie przydam i zebym w tym czasie przygotowal wszelkie rzeczy ktore beda potrzebne przy zleceniach.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Jivan »

randomlogin pisze: najwiecej zadowolonych osob jest po oddzialach zabiegowych - chirurdzy na ktorym roku bys nie byl do stolu cie wezma, myc sie naucza, a haki trzymac kazdy moze
Ja to bym się ze szczęścia zesrał jakby dobry chirurg mi pozwolił chociaż stać i patrzeć przy jakieś operacyjce na tych praktykach po 1 roku

A swoją droga może ktoś wypowie się na temat praktyk wakacyjnych, tych po pierwszym jak wyglądają w Rzeszowie, jak ktoś je miał chodzi o Lwowska lub Szopena?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: randomlogin »

licealistaa2012 pisze:Ja to bym się ze szczęścia zesrał jakby dobry chirurg mi pozwolił chociaż stać i patrzeć przy jakieś operacyjce na tych praktykach po 1 roku
To by smierdzialo na sali - niefajnie. Na tym etapie i tak nie masz rozroznienia dobry chirurg/zly chirurg, a jakis ktory pozwoli na pewno sie trafi (chyba ze szefostwo wprost zabrania, widzialem takie oddzialy - ale to rzadkosc). A wiekszosc wychodzi z zalozenia, ze jak juz tam jestes, to sie do czegos przydaj - i konczysz trzymajac haki. A wtedy naprawde duza szansa, ze sporo zobaczysz, oczywiscie o ile to nie jest jakas cholecystektomia z podzebrowego czy cos.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: _włóczykij »

licealistaa2012, hehe to ja pamiętam raz sytuację, jak zaczęliśmy anatomię. pierwszy raz w prosektorium i chodziłam pod jarana cały dzień, mimo, że preparaty pierwszej świeżości to nie były . piękne czasy.

prosektorium mi się bardziej podobało, niż chyba oglądanie bronchoskopii na praktykach
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Jivan »

randomlogin pisze:A wiekszosc wychodzi z zalozenia, ze jak juz tam jestes, to sie do czegos przydaj - i konczysz trzymajac haki
a długo się tak trzyma?, czy są zmiany bo chyba ręce od tego rozciągania powłok trochę bolą
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: randomlogin »

Trzymasz az skoncza. Chyba ze im sie na podloge osuniesz. Dasz rade, spokojnie - tylko pamietaj ze dziurka w haku jest od tego zeby NIE wkladac tam palcow, bo uczenie sie tego the hard way boli, fizycznie.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: attyde »

Haha i pamiętaj, że co by się nie stało, to wina asysty
Awatar użytkownika
LongRoad
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2013, o 11:29

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: LongRoad »

Ja stałem 3h i dało radę, strasznie duszno na sali, presja też bo pacjent umierał, hehe, ale sie na pierwszą operację wpakowałem. Trzeba poprosić, to sie nawet na najciekawszą operację wpakujesz, polecam się od pierszego tygodnia wcisnąć w 4 rok to Cię nawet nie poznają i cewnikować będziesz, i szwy zdejmować i na operacje chodzić
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: chaosik »

LongRoad pisze: presja też bo pacjent umierał, hehe
hehehe
hehe
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: mossa »

3h to nie jest wcale tak długo jak na chirurgów P
lek. mossa
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: makebelieve »

Na jakiej zasadzie wybiera sie oddzial,na ktorym odbedzie sie praktyki? Zostaje z gory przydzielony pod wzgledem jakichs kryteriow czy kto jak chce?
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: asia_asia »

Makebelieve, kto jak chce )
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: attyde »

Albo z góry przydzielony, zależy w jakim szpitalu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości