Neurony karaczana madagaskarskiego

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
oskaeg
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2012, o 11:58

Neurony karaczana madagaskarskiego

Post autor: oskaeg »

Witam serdecznie wszystkich, jestem Oskar zajmuje się mechaniką i budową maszyn specjalizuje się głównie w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Od dziecka interesowałem się biologiom jest to moje hobby, dlatego jak coś proszę o wyrozumiałość, chce się tutaj z Państwem podzielić zdjęciami neuronów karaczana madagaskarskiego. Interesuje się funkcjonowaniem mózgu i sztucznymi sieciami neuronowymi. Jeżeli macie Państwo jakieś ciekawe materiały w tym temacie lub linki to bardzo proszę o umieszczenie Zdjęcia były robione z aparatu fotograficznego, ale zawsze to coś.

Pozdrawiam.
Załączniki
14122012488.jpg
14122012485.jpg
14122012484.jpg
14122012483.jpg
14122012478.jpg
14122012474.jpg
14122012473.jpg
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Re: Neurony karaczana madagaskarskiego

Post autor: maroo123321 »

Jeżeli interesujesz się neurobiologiĄ to polecam książe którą ja aktualnie czytam o komórkach glejowych i ich nowo odkrytychfunkcjach Pana R.Douglas Fields pt drugi mózg

pozdrawiam
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Neurony karaczana madagaskarskiego

Post autor: Trzyszcz »

Neurony to komórki, musiałbyś robić zdj. mikroskopowe. Jak już to nerwy, ale to na zdj. dla mnie wygląda jak system tchawek.
PS. Pisze się biologią .
oskaeg
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2012, o 11:58

Re: Neurony karaczana madagaskarskiego

Post autor: oskaeg »

Zdjęcia robione za pomocą mikroskopu Studar K w powiększeniu 600 razy, zdjęcia w kontraście fazowym i w ciemnym polu.

To dziwne, bo sprawdzałem tekst przed dodaniem w Wordzie, błędu nie widział i nie widzi
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Neurony karaczana madagaskarskiego

Post autor: Trzyszcz »

No bo takie słowo też jest, ale w tym kontekście niepoprawne.
Aha, z postu pierwszego wywnioskowałem, że bez mikroskopu.
oskaeg
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2012, o 11:58

Re: Neurony karaczana madagaskarskiego

Post autor: oskaeg »

Panowie jest funkcja edytuj na tym forum ? Nie lubię nabijać niepotrzebnie postów a chciałbym dodawać nowe informacje do swoich wcześniejszych wypowiedzi.

Mam taką ciekawostkę odnośnie komórek glejowych Albert Einstein zmarł 18 kwietnia 1955 r w Princeton w USA o godzinie 1 : 15 w nocy. Patolog, który miał tej nocy dyżur miał ustalić, co było przyczyną śmierci naukowca. Einstein zażyczył sobie kremacji, ale patolog nie mógł się oprzeć i zabrał mózg Einsteina do domu, chciał odkryć przepis na geniusz zwłaszcza taki. Zakonserwował mózg i badał go jednak bez skutecznie. Dopiero w 1985 roku patolog zgodził się przesłać kilka fragmentów mózgu specjalistą z Berkley dokonali oni sensacyjnego odkrycia, badali oni komórki glejowe mózgu, które odżywiają neurony. Okazało się ze Einstein miał więcej komórek glejowych niż przeciętny człowiek, zwłaszcza w części odpowiedzialnej za wizualizację, naukowcy nie wiedzieli jak interpretować swoje odkrycie, komórki glejowe uważano wówczas za rodzaj spoiwa ich nazwa pochodzi z gr. glia, czyli klej. Obecnie wiemy ze komórki te odżywiają neurony i spełniają ważną role komunikacyjną, możliwe ze kryje się za nimi sekret geniuszu Einstein.

Naukowcy zakładają ze komórki mogły wykształcić się samoczynnie, podobnie jak mięśnie, możliwe ze urodził się z większą liczbą komórek glejowych.

Źródło : Mroczna strona nauki – Mam mózg Einsteina. Niezidentyfikowany obiekt nazistowski. Zabójcze myśli
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości