nasienie na innych częściach ciała?

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Iwonka

nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Iwonka »

Czy jest moŻliwe zapłodnienie przez przeniesienie nasienia na inne części ciała, np brzuch? Czy po jakimś czasie moŻna je przenieść przypadkowo w te okolice i moŻe dojśc do zapłodnienia? Jak długo Żyją plemniki? Nie będę opowiadała co zrobiłam :/ powiem tylko tyle: BOJÊ SIÊ! Zabiją mnie w domu!
Renata87

test ciĄŻowy

Post autor: Renata87 »

teraz zostaje tylko test ciąŻowy (w aptece za 5.99zł)
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: nasienie na innych częściach ciała?

Post autor: Laura »

Iwonka pisze:Czy jest możliwe zapłodnienie przez przeniesienie nasienia na inne części ciała, np brzuch? Czy po jakimś czasie można je przenieść przypadkowo w te okolice i może dojśc do zapłodnienia? Jak długo żyją plemniki? Nie będę opowiadała co zrobiłam powiem tylko tyle: BOJĘ SIĘ! Zabiją mnie w domu!
Bez nerwów.
Powinnaś jak najszybciejpo wziąść prysznic. Owszem można przenieść plemniki - np. ręką, innymi częściami ciała i wtedy może dojść do zapłodnienia, co wcale nie znaczy, że dojdzie do zapłodnienia. Długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin. Jeżeli plemniki dostaną się w okolice wejścia do pochwy, to w sprzyjających okolicznościach, np. kobieta jest w fazie owulacji, istnieje możliwość zapłodnienia.

Spokojnie. Sprawdz, który to był dzień cyklu. Kup test ciążowy i zrób go (ale dopiero tydzień po możliwym zapłodnieniu - wcześniej może pokazać błędny wynik). Nie panikuj - to nie pomaga. Wiem, że łatwo mi mówić, ale wierz mi, że wiem jak można się denerwować podejrzewając, że jest się w ciąży, a to jeszcze nie ten moment kiedy by się chciało mieć dziecko.
Buchay
Posty: 17
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 00:21

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Buchay »

osobiście uważam że nie miałaś żadnych szans na zjście w ciażę
bez paniki
Natalia

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Natalia »

Mam pytanie:28kwietnia wyjechalam za granice na 5dni,a 3maja miałam dostać okres.Krótko przed wyjazdem kochałam się z moim partneremWciąŻ nie mam okresu,czy to wina wyjazdu czy moŻe jestem w ciąŻy.Prosze o odpowiedz
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Ambasador »

ja sądze ze to jest wina wyjazdu nie ma sie co martwic, moja dziewczyna tez kiedys miała taka sytuacje i zrobiła niezłą panikę-notabene niepotrzebnie, ale z tego co wiem to to jest bardzo powszechne ze jak jedziesz gdzies daleko to sie moze okres przesunąc
Henia
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2006, o 15:23

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Henia »

Heh,dzięki za pocieszenieMam nadzieje,że nie długo dostane okre:)Dzięki:)
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: gloni »

Na zmianę cyklu miesiączkowego może mieć wiele czynników. Podróż , Stres , Nerwy, a nawet Temperatura otoczenia . Jak jest bardzo ciepło to miesiączka może się też przesunąć . Dziewczyny nie ma co panikować odczekać tydzień dwa od daty miesiączki jak nadal się nic nie dzieje to test ciążowy. Jeśli wyjdzie że nie jesteś w ciąży to lekarz bo mogą być jakieś stany chorobowe lub chormonalne i im wcześniej się zacznie tym lepiej.
A tak wogóle im bardziej się boimy że możemy być w ciąży tym ta miesiączka potrafi bardziej się przesunąć Tak po złości ( mimo że nie zachodzą żadne zmiany w organiźmie )
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Eklerka »

Co do ciazy Iwonki. nie sadze zeby bylo to mozliwe, a co do przesuniec okresu to jest to koszmar. albo sa tydzien wczesniej albo 10 dni pozniej, rozregulowane wszystko. wrrr. paskudztwo, pytalam lekarza czy mozna temu jakos zaradzic, ale niestety. organizm to nie zegraek nie da sie go nastawic
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Aniaww »

To jest możliwe, bo obawa przed ciążą to często potworny stres - a stres może opuźnić lub przyspieszyć miesiączkę. Ba, znajoma po 2 latach od ostatniej miesiączki, wydawaoby się już po menopauzie, w dniu kiedy dowiedziała się że jej mąż nagle zmarł - dostała regularną, obfitą miesiączkę.
Nie ma rady.

Co do pytającej - jeżeli zabezpieczyliście się, nie martwiłabym się. Jeżeli nie - zrobiłabym test.
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: lynxlynx »

iwonka, pamiętaj też, że po przesuszeniu plemniki są do niczego, momentalnie giną. zrób test tak jak ci napisały dziewczyny i po krzyku
ewa

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: ewa »

Ja mam takie pytanie: czy moŻliwe jest przeniesienie ręką plemników po tym jak sperma juŻ wyschła (wcześniej przez kilkanaście godzin znajdowała się się np. na prześcieradle w ciepłym pokoju)? I czy ewentualnie wtedy plemniki miałyby duŻą moc zapłodnienia? Z góry dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: nasienie na innych częściach ciaŁa?

Post autor: Aniaww »

Umiesz czytać? Post wyżej napisano, że przy wyschnięciu plemniki umierają praktycznie natychmiast.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość