Szukam pomocy w szukaniu publikacji

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Mati-000
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:40

Szukam pomocy w szukaniu publikacji

Post autor: Mati-000 »

Witam.
Na forum jestem pierwszy raz.

Otóż mam do zrobienia pracę na olipmpiadę o zmienności liści klonu w moim mieście.

I potrzebuję się oprzeć na jakiejś literaturze.
No i tu pojawia się problem, ponieważ tu kończy się wiedza goolgi i wiki.

Przeglądałem już podobne prace i w sumie piśmiennictwo zazwyczaj jest to samo ew inny tom czy coś w zależności od drzewa (ja robię jak już wspomniałem KLON).

Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc to .
Zależy mi głównie na 2,4,8,9,13 i 11

O dziwo najstarszą, już prawie stuletnią publikację już udało mi się dostać (nr.4)

Kod: Zaznacz cały

1. Bogucki Z. (1979): Elementy statystyki dla biologów: statystyka opisowa. (Poznań)
2. Boratyńska K. i Boratyński A. (1990): Systematyka i geograficzne rozmieszczenie  Fagus sylvatica L. W: 
Białobok S. (red.) Nasze drzewa leśne. Monografia popularnonaukowa. Buk zwyczajny. Tom 10: 27- 73 (PWN, 
Warszawa)
3. Bugała W. (1979):  Drzewa i krzewy dla terenów zieleni.  (Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 
Warszawa)
4. Czeczottowa H. (1933): Studium nad zmiennością liści buków Fagus orientalis, Fagus sylvatica i form 
pośrednich. W: cz.1 Roczniki Dendrologiczne, 5.
5. Dolatowski J. i Seneta W. (2003): Dendrologia. (PWN, Warszawa)
6. Dzwonko Z. (1990): Ekologia. W: Białobok S. (red.) Nasze drzewa leśne. Monografia popularnonaukowa. Buk 
zwyczajny. Tom 10. (PWN, Warszawa)
7. Jaworski A. (1995): Charakterystyka hodowlana drzew leśnych. (Gutenberg, Kraków)
8. Jentys – Szaferowa J. (1948-51): Graficzna metoda porównywania kształtów roślinnych. Kosmos. Seria A. Tom 
LXVI, (Wrocław)
9. Matuszkiewicz W. (1949): Uwagi o zmienności liści buka (Fagus sylvatica) w Sudetach. Annales: UMCS, Sectio 
E 4, 10.
10. Mądalski J. (1947): Z badań nad  Fagus sylvatica L. i  Fagus moesiaca  (Maly, Domin), Czeczott.  W: Acta 
Societates Botanicorum Poloniae. Vol. XVIII- Nr 2.
11. Podgórska J.(1955):  Materiały do studium nad geograficzną zmiennością liści buka w Polsce. W: Acta Societates 
Botanicorum Poloniae. Vol. XXVI- Nr1.
12. Rzeźnik Z. (1976): Badania buka zwyczajnego (Fagus sylvatica L.) polskich proweniencji. Roczniki AR Poznań. 
Rozprawa Naukowa 72
13. Staszkiewicz (red.) J. (1997): Zmienność wybranych gatunków drzew i krzewów. Fragmenta Floristica et 
Geobotanica. Series Polonica, Supplementum 2. Instytut Botaniki im. W. Szafera, (PAN, Kraków)
14. Szweykowska A. i Szweykowski J., 1993: Botanika. Tom 2- Systematyka. (PWN, Warszawa)
Mati-000
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:40

Re: Szukam pomocy w szukaniu publikacji

Post autor: Mati-000 »

podbijam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość