STOMA PUM 2013

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Perygrinus
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:37

STOMA PUM 2013

Post autor: Perygrinus »

Założyłem, nowy wątek, gdyż na tym forum, nie widzę żadnego odpowiadającego tematyce Stomatologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie rozpoczynającej się w 2013 roku, a nie chciałbym offtopować w dyskusji np. o progach.


Zacznę od paru pytań, do studentów Stomatologii ze starszych lat:

1. Czy jest jakieś uczelniane forum/grupa na fb dla studentów lek-dent/lek + lek-dent? Proszę wrzućcie linka jeśli takowe istnieje

2. Nie mogę niestety dostać się do strony katedry anatomii podanej w wykazie katedr i jednostek PUMu. Czy jest jakaś inna strona? Może ten adres jest nieaktualny?

3. Gdzie najlepiej mieszkać? Mieszkanie vs akademik ?

4. Czy zajęcia na pierwszym roku odbywają się mniej więcej w jednym miejscu/ na terenie jakiegoś kampusu, czy są rozsiane po mieście? No i czy akademiki są blisko tego kampusu?

5. Jak się Wam studiuje ? Niby temat rzeka, ale byłbym wdzięczny jakbyście paroma zdaniami wymienili zalety tudzież wady uczelni, miasta lub czegokolwiek związanego z kierunkiem ).

6. Chcę założyć grupę na fb dla naszego rocznika (2013/2014), ale żeby to zrobić, muszę mieć co najmniej jednego znajomego z roku żeby dodać grupę, więc zdecydowani do zostania na uczelni z pierwszej listy, pisać do mnie na priv, to utworzymy taką grupę )
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: tylebyłodni »

2.strona od tygodnia nie działa chyba padł im serwer (bardzo częste w tym zakładzie) nie wiadomo kiedy ruszy.
3.ja mieszkam w mieszkaniu, wiem ze jakbym mieszkala w akademiku uczyłabym sie jeszcze mniej niz teraz a to w moim przypadku skończyłoby się oblaniem sesji. W akademiku zawsze sie cos dzieje, pokoje ładne, ludzie naprawde spoko, wiec jesli masz silna wole do nauki to akademik jak najbardziej polecam!)
4.większość na miejscu, przeważnie tak ułożą plan zeby sie nie najeździc w ta i z powrotem, ale potem studenci chca miec luźne piatki i upychaja wszystko w inne dni i zdażalo się ze jeździliśmy z uczelni na drugi koniec miasta i powrót. Ale ogólnie jest luz:)
5. jest spoko:)
6. nie dotyczy:P
Perygrinus
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:37

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Perygrinus »

Dzięki za informacje .

A jak wygląda sprawa nauki anatomii? To znaczy chodzi mi o to, w jakim języku poza językiem polskim należy się jej uczyć? Podobno przez to, że nie ma już łaciny na niektórych uczelniach wprowadzono anatomię w języku angielskim, czy w Szczecinie też tak jest?

Przy okazji zweryfikujcie czy dalej aktualne są znalezione na tym forum informacje nt. podręczników, tzn.

Anatomia - krecha
Histologia - zabel + ew. sawicki
Fizjologia - konturek
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: tylebyłodni »

ksiazki sie zgadzaja. co do anatomii to na stomie raczej po polsku jedynie kosci z lacina, natomiast na leku chyba lacine jeszcze wymagaja ale nie jestem pewna

nadiii4
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2012, o 19:17

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: nadiii4 »

W mojej grupie obowiązkowo wszystko po łacinie to zalaezy na jakiego asystenta sie trafi ale generalnie profesor caly czas uznaje lacine i na wykladach sie nia posluguje)
Loichan
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2013, o 21:26

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Loichan »

Perygrinus - próbuję wysłać Ci prywatną wiadomość, ale nie potrafię zmusić jej do posłuszeństwa. Mógłbyś do mnie napisać ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Piotrr »

coraz więcej nas tu pumowiczów widze
W końcu lekarz
Loichan
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2013, o 21:26

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Loichan »

No październik coraz bliżej to myślę, że coraz więcej osób będzie się pojawiać
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Piotrr »

spoko zgadamy się jeszcze na jakąś integracje we wrześniujesteś ze szczecina?
W końcu lekarz
Loichan
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2013, o 21:26

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Loichan »

nie bardzo - z Radomia. Daleko i brak dobrych połączeń
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Piotrr »

o to faktycznie daleko ja z Zielonej Góry, więc ciut lepiej. Składałaś/eś podanie o aka czy mieszkanie?
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Karpiu
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2013, o 16:06

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Karpiu »

Piotrr, ja jestem z Glogowa I mysle, ze jutro/w piatek dolacze do grupy stomy PUM-u 2013-2018
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: STOMA PUM 2013

Post autor: Piotrr »

ktoś ją musi stworzyć
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość