Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
sosenka214
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2010, o 22:29

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: sosenka214 »

być może mi to umknęło. byłam pewna, bo nawet na stronie cmkp przy neonatologii, kto może się o nią ubiegać jest napisane, że lekarz posiadający specjalizację z pediatrii wiec jak to jest, bo już się pogubiłam. i chciałabym jeszcze się zapytać, która z tych specjalizacji ma większą przyszłość, że się tak wyrażę neonatologia czy też ginekologia? Bardzo zależy mi na tej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

wątpię czy na tą strone w ogóle weszłaś, bo jest tak jak napisano na forum, neonatologia to specjalizacja podst.

co do ginekologii to raczej powszechnie wiadomo ze to jedna z najbardziej dochodowych specjalizacji.
Borys92

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Borys92 »

Specjalizacje podstawowa, ale po pediatrii jest odrębny skrócony czas specjalizacji (trwa wówczas 2 lata).
sosenka214
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2010, o 22:29

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: sosenka214 »

wchodziłam na inną stronę, ponieważ z tamtą miałam problemy a na tej niewłaściwej widocznie były nieaktualne dane, więc przepraszam, moja wina. Kamil, albo jesteś z natury nieprzyjemny, albo ktoś w ostatnim czasie uraził twoje męskie ego. Forum jest od tego, żeby pytać, a ty jeśli nie masz ochoty to nie musisz odpowiadać. Jeśli się w czymś ktoś pomyli to się go poprawia, a nie zaczyna po nim jeździć, mówiąc lapidarnie.
Dziękuję wszystkim za odpowiedź na moje pytania.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

to po co zmyślasz że sprawdzałaś na cmkp, tak samo jak przejrzałaś wcześniej tematy na forum? a o neonatologii był całkiem obszerny z tego co pamiętam w takiej sytuacji miły być nie muszę.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

hou hou hou, witam po dlugiej przerwieD

Otoz zgodze sie z Kamil the Krótka Piłka, iż jeżeli owa Sosenka jest na poziomie edukacji poniżej roku nr 3 na kierunku lekarskim, nie widze zadnego sensu w debatowaniu nad wyborem miedzy specka z neonatow czy ginekologii.

Co nie zmienia faktu, ze kazda z tych specek ma swoje plusy i minusy. Glownym minusem ginekologii jest to, ze obecnie dostanie sie na specke graniczy z cudem. Ponadto dla kobiety pierwsze dwa lata specki moga byc hardcorowe, bo to po prostu chirurgia. Wiele kobiet rezygnuje na tym etapie.
Plusem jest wieloaspektowosc specki: zawiera i operatywe, onkologie, endokrynologie, troche interny, dermatologii, mikrobiologii, patomorfologii, no jednym slowem-duze pole do popisu. No i dobry ginekolog zarabia tez niezle, wiadomo. Poza tym duze pole manewru w kwestiach naukowych (jak dla mnie najgoretszy temat to leczenie nieplodnosci).

Neonatologia z kolei na odwrot-deficytowa, wiec dostac sie na specke nie stanowi wiekszego problemu. Ale duzym minusem jest to, ze masz pod opieka dzieciaki do 28 dnia zycia, co z kolei determinuje to, ze pracujesz tylko w szpitalu (bo kto Ci przyniesie noworodka do gabinetu, jak jest noworodek chory to po prostu lezy w szpitalu, a pozniej to juz pediatra). Rowniez ogranicza to pole manewru, specka jest dosc waska, choroby noworodkow sa jakos tam ograniczone i jak dla mnie-troche nuda, wciaz to samo.

Co kto lubi.

Odsylam rowniez do strony wyzej wspomnianej w celu weryfikacji swoich pogladow. I czytajcie ze zrozumieniem:)
kuba13130a
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2010, o 11:26

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kuba13130a »

Mógłby ktoś podać mi link, gdzie znajdę aktualną liczbę miejsc specjalizacyjnych?
Elunia
Posty: 15
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:42

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Elunia »

chociaż myślę, że do tej pory już sobie znalazłeś, ale akurat przeglądałam to i to
Ponadto dla kobiety pierwsze dwa lata specki moga byc hardcorowe, bo to po prostu chirurgia. Wiele kobiet rezygnuje na tym etapie.
Czyli nie wygląda to tak jak w amerykańskich serialach, że kobiet chirurgów jest po równo z mężczyznami? Wiem, że pojawiają się kobiety mające specjalizacje z chirurgii, ale faktycznie to tak wygląda, że raczej decydują się na nią mężczyźni? Dlaczego? Bo w dzisiejszych czasach, to że są stereotypowo twardsi chyba nie gra już takiej roli?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

wygląda to tak jak w amerykańskich serialach, że kobiet chirurgów jest po równo z mężczyznami?

kobiety chirurdzy to nadal znaczna mniejszość ]
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: zdzisław »

Elunia pisze: Wiem, że pojawiają się kobiety mające specjalizacje z chirurgii, ale faktycznie to tak wygląda, że raczej decydują się na nią mężczyźni? Dlaczego? Bo w dzisiejszych czasach, to że są stereotypowo twardsi chyba nie gra już takiej roli?
Zależy o jakiej twardości mówisz:P

Chirurgia ogólna, ortopedia, czy nawet dziecięca to cieżka harówka - wymagająca naprawde dobrej kondycji praca fizyczna.

Mimo lasowanego wszędzie feminizmu wszelkiej maści parytetów kobiety są cały czas delikatne, kobiece i nie pchają się tam gdzie trzeba cieżko fizycznie pracować. Oczywiście uogólniam tutaj W moim szpitalu na chirurgii specjalizują się tylko kobiety.choć stara gwardia jest 100% męska.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

w chirurgii kobiety to nie jest mniejszosc, tylko mega rzadkosc. A jak juz sa, to nawet w klinikach, sa od tej lajtowej roboty". Czyli bez sensu zupelnie, lepiej dac sobie na luz.
Nawet kobiety-gineko jak pracuja na oddziale, to sa rzadziej pisane do ciec cesarskich czy innych zabiegow trwajacych ponad godzine, niz faceci.

Ja sie swego czasu upieralam mocno, potem posiedzialam dluzszy czas na bloku operacyjnym bez klimy miedzy kupami a bebechami i mi sie odwidzialo.
Elunia
Posty: 15
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:42

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Elunia »

Ja na razie sobie anestezjologię upodobałam(ukłon w stronę Morfeusza, Szpitalne życie chyba też się do tego przyczyniło ), to już chyba lepiej wygląda w kwestii kobiecej?
Wprawdzie przygodę z medycyną dopiero zaczynam, więc zmienić się wiele może, a moje upodobania pewnie zostaną zweryfikowane na zajęciach klinicznych.
Chęć zostania chirurgiem już była, ostatnio myślałam o ortopedii bądź ginekologii, ale Wasze posty mnie sprowadziły trochę na ziemię
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

anestezjo jest nudna szpitalne zycie Morfeusza ma chyba wiecej zwiazku ze stazami kierunkowymi zwiazanymi z tym, ze robi druga specke z medycyny ratunkowej

anestezjo jest nudna.

mega nudna.

bardzo.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości