Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Mårran »

Można tylko jedną, pominęłam ten punkt jakoś
Pani Buka
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Gitarowa »

Żeby zostać kardiologiem dziecięcym trzeba najpierw zrobić specjalizację podstawową z kardiologii, czy z pediatrii?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Mårran »

Po pediatrii można, ale co do kardio to nie wiem.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

tylko po pediatrii można.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Gitarowa »

bardzo dziękuję za odpowiedź
martiii
Posty: 4
Rejestracja: 3 mar 2011, o 13:29

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: martiii »

Dziękuję :]
gigabyte0716
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2011, o 16:28

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: gigabyte0716 »

Witam, mieszkam za granica juz prawie 12 lat - to zgory przepraszam za bledy.
Prosze o pomoc: gdzie mam szukac informacji na temat rezydentury chirurgi dzieciecej badz ogolnej?
Teraz jestem na pierwszym roku chirurgi dzieciecej. Chcialbym wrocic do Kraju i tu dalej odbywac nauke w tym kierunku, badz przejsc do chirurgi ogolnej. Interesuje mnie Bialystok i Warszawa. Wiec jak to wszystko sie odbywa, skladanie dokumentow, gdzie i jak?
Od czego zaczac?
Teraz przebywam za granica, wrocic do kraju niemoge, zeby szukac po uczelniach informacji.
Jakis konkurs na rezydenture jest, czy cos podobnego?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Stalowy »

Polecam przyjrzeć się i postudiować obydwa linki dla wszystkich zainteresowanych informacje o miejscach na specki oraz o przewodach specjalizacyjnych (dokładne programy oraz wymagania odnośnie np. II stopni specek)

Pozdrawiam
Beal
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2012, o 01:52

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Beal »

Witam wszystkich

Widać, że od jakiegoś czasu zapanowała cisza w tym temacie. Niemniej jednak, chcę go odświeżyć.

Primo, czy specjalizacja z chorób wewnętrznych jest opłacalna?
Secundo, co może robić internista i jak wygląda jego praca?
Tertio, ile specjalizacji czy pod specjalizacji może mieć lekarz?
Quatro, czy można być neurologiem i neurochirurgiem, lub kardiologiem i kardiochirurgiem jednocześnie? -wiadomo po zrobieniu dwóch oddzielnych specjalizacji.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »


Secundo, co może robić internista i jak wygląda jego praca?

Pracuje na internie krótko mówiąc
Generalnie dżo papierkowej roboty.

Tertio, ile specjalizacji czy pod specjalizacji może mieć lekarz?

Ile chce, limitu nie ma.

Quatro, czy można być neurologiem i neurochirurgiem, lub kardiologiem i kardiochirurgiem jednocześnie? -wiadomo po zrobieniu dwóch oddzielnych specjalizacji.

Można, tylko nie wiem jak chcesz pogodzić pracę na dwóch różnych oddziałach o zupełnie róznej specyfice.
fragola
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2012, o 09:33

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: fragola »

Mam pytanie dotyczace studiow w Polsce i pozniejszejszej pracy zagranica. Moj wujek skonczyl medycyne w Polsce i pozniej wyjechal do Francji. Tam musial powtarzac studia,gdyz polska medycyna nie byla tam uznawana. Jednakze bylo to juz jakis czas temu. Jak jest w tej chwili? Wjakim kraju moje studia bylyby normalnie uznane a gdzie nie? I drugie pytanie dotyczy specjalizacji diagnostyka laboratoryjna i mikrobiologia lekarska. Co sadzicie? Znacie moze jakichs lekarzy tej specjalizacji? Jakie sa ich odczucia, satysfakcja, zarobki? Z gory dziekuje
tanki
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2012, o 11:40

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: tanki »

A ja mam pytanie trochę z innej beczki: jaką rolę odgrywają na studiach medycznych zdolności manualne?
Nie mówię tutaj oczywiście o chirurgii czy pokrewnych jej specjalizacjach, ale np. czytałam plan zajęć dla specjalizacji z psychiatrii i tam też było wykonywanie jakichś wkłuć, etc. Co konkretnie trzeba umieć zrobić w dosłownym znaczeniu tego słowa na studiach medycznych i czy osoba, która niezbyt zwinnie posługuje się palcami też da sobie radę?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Michch »

Specjalizacja z diagnostyki laboratoryjnej po medycynie? A jaki sens ma studiowanie przez 6 lat medycyny i później robienie przez prawie 6 lat specjalizacji (razem 12 lat) skoro można osiągnąć ten sam efekt po skończeniu pięcioletniej analityki medycznej? Nie ma sensu
Ze specjalistą mikrobiologiem nigdy jeszcze się nie spotkałem i mam tylko mgliste pojęcie, co on właściwie robi, ale sam nigdy bym w tym kierunku nie poszedł. Jeżeli interesują cię bakterie i inne mikroorganizmy to celowałbym bardziej w kierunku chorób zakaźnych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości