Guz mózgu?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Guz mózgu?

Post autor: sensus5005 »

Objawy:

1. zaniki pamięci krótkotrwałej, nie pamięta się, co się przed chwilą robiło (występuje od czasu do czasu)
2. silny ból głowy w konkretnym miejscu - prawa skroń (czasami)
3. zmienne nastroje, od czasu do czasu stany lękowe.

Osoba ma 16 lat

Czy to mogą być objawy guza mózgu? Czy można to sprawdzić bez drogiej tomografii?
Awatar użytkownika
drakon
Posty: 59
Rejestracja: 1 maja 2007, o 12:29

Re: Guz mózgu?

Post autor: drakon »

może niedotlenienie, niedożywienie, złe odżywianie, stany lękowe się zdarzają każdemu (prawie),

Idzie się do poradni rodzinnej, dostaje się skierowanie, tam się rejestrujesz oni Cię badają i po pół roku masz bezpłatne badania.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Guz mózgu?

Post autor: Claudia »

sensus5005 pisze: 1. zaniki pamięci krótkotrwałej, nie pamięta się, co się przed chwilą robiło (występuje od czasu do czasu)
Kiedyś powiedziałam znajomemu lekarzowi, że mam zaniki pamięci czyli słucham pewnej piosenki a jak się skończy to nawet nie pamiętam co to w ogóle było to mi powiedział, że chyba mam wstrząs mózgu
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Re: Guz mózgu?

Post autor: sensus5005 »

A wstrząs mózgu nie jest przypadkiem tymczasowy?
Nawet jeżeli co jeszcze powiedział Ci ten lekarz? Dodał coś do tego stwierdzenia, że masz wstrząs mózgu?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Guz mózgu?

Post autor: Medycyna Lwów »

forum nie jest od porad medycznych, to musi zdiagnozować lekarz na żywo. Wg mnie Może ale nie musi to być guz zlokalizowany w płacie skroniowym, zaburzenia pamięci mogą wskazywać na okolicę hipokampa można się przekonać robiąc CT głowy, innego sposobu chyba nie ma.
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Re: Guz mózgu?

Post autor: sensus5005 »

forum nie jest od porad medycznych, to musi zdiagnozować lekarz na żywo.
Czyli nie można wstępnie się czegoś dowiedzieć na temat guza mózgu?

Właściwie to ten ból jest zlokalizowany mniej więcej między płatem skroniowym a czołowym. Może to coś zmieni w Twojej diagnozie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Guz mózgu?

Post autor: Medycyna Lwów »

to nie diagnoza tylko jakieś przypuszczenia, ja się na tym nie znam tu potrzeba prawdziwego lekarza.
guz lub jakieś naciekanie może dotyczyć cz. przyśrodkowej półkuli mózgu (np. na zakręt obręczy, co może usprawiedliwiać lęki) i hipokampa czy zakręty przyhipokampowego, co można tłumaczyć epizody amnestyczne. Tyle ode mnie - wcale to się nie musi okazać prawdą. Trzeba wg mnie zrobić CT głowy jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Guz mózgu?

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:można się przekonać robiąc CT głowy, innego sposobu chyba nie ma.
Można zrobić pełne badanie neurologiczne ale bez CT się w tym przypadku raczej nie obejdzie.

Tak czy siak neurolog czeka, bo takie dolegliwości daje cały multum chorób nie koniecznie guz (może to być np. nadciśnienie/niedociśnienie, bóle naczynioruchowe itd).

Radze też poczytać aneks do regulaminu ]
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości