reakcje biuretowa(co robie żle)

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
andrzej357
Posty: 46
Rejestracja: 26 cze 2011, o 16:54

reakcje biuretowa(co robie żle)

Post autor: andrzej357 »

Witam,
Chodzi o reakcje biuretową.
Ja to robiłem z białkiem jaja kurzego.I robiłem to tak
1)zmieszałem Roztwór CuSO4 z NaOH(kretem) aż wytrącił się osad.
2)dodałem roztworu białka

I za pierwszym razem białko mi się ścięło i nic się nie wydarzyło.Za drugim razem roztwór zrobił się ciemno granatowy(niebieski jak ciemnoniebieska farba plakatowa).Chyba chodziło o to, że za pierwszym razem Cu(OH)2 był rozcieńczony,a za drugim stężony.

Co robię źle?Dlaczego białko mi się ścina i nic się nie dzieje?

Proszę o pomoc.

P.S.
Sorry coś mi się pomyliło i to ma być w dziale chemicznym,jakby mógł to ktoś tam przenieść.
bembi11
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 18:37

Re: reakcje biuretowa(co robie żle)

Post autor: bembi11 »

Nieudaną próba mogła wyniknąć z zanieczyszczeń substancji zwłaszcza Kreta który nie jest zwykle czystym NaOH nawet jak jest napisane na etykiecie ze jest. Inna przyczyna tonadmiar CuSO4 lub NaOH bo oba powodują scinanie białka.

Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: reakcje biuretowa(co robie żle)

Post autor: DMchemik »

wg mnie to najprostsza przyczyna to nadmiar Cu(OH)2, który dał taką barwę. Tak naprawdę w tej reakcji powstaje kompleks o barwie czerwonej, który w kombinacji z nadmiarowym Cu(OH)2 daje fiolet. Ale im większy nadmiar Cu(OH)2 tym bardziej niebieski efekt.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości