Skóra po odchudzaniu

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Skóra po odchudzaniu

Post autor: Pablo »

Tak jak w temacie.
Od czerwca schudłem do dzisiejszego dnia 25 kg, ale problem polega na tym, że skóra jeszcze została. Nie wiem czy to przez to, że w krótkim czasie tyle zgubiłem, ale to chyba nie jest aż tak szybko od czerwca.
Czy jest jakiś dobry skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru skóry? kremy jakieś ćwiczenia?
epinefrynka

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: epinefrynka »

W 6 miesięcy 25 kg to dość szybko ^^ nieco ponad 4 kg miesięcznie, ok 1 kg tygodniowo (niezły jesteś ). I właśnie ze względu na szybką utratę wagi nadmiar skóry pozostał.
Niestety jedyny sposób na pozbycie się nadmiaru skóry (jedyny jaki przychodzi mi na myśl) to wycięcie jej.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: dragonka »

A jeśli zrzuca się kilogramy wolniej to skóra nie zostanie? Chyba też.
epinefrynka

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: epinefrynka »

Głównie to zależy od tego ile się schudnie - jeśli różnice są duże - nadmiar skóry zawsze zostaje, bez względu na to jak szybko/wolno się się to odbywa.
A kwestia czy tej skóry dużo czy mało - może raczej subiektywna w odniesieniu do czasu w jakim się chudnie, jeśli chudniemy powoli powstająca różnica jest zauważalna w mniejszym stopniu niż jeśli zrzucimy kilkanaście kiloz dnia na dzień (nie dosłownie ).
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: dragonka »

Dobra, a jak ktoś sobie, powiedzmy, wytnie nadmiar skóry a następnie znowu przytyje? Będzie jej miał w odpowiedniej ilości? ]
epinefrynka

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: epinefrynka »

Wtedy operacja będzie bez sensu

Zasadniczo jeśli tyje się powoli skóra sięrozciągnie (choć to może nie najlepsze słowo), bo raczej syntetyzowane są po prostu nowe włókna kolagenowe (inne składniki skóry również) w celu zwiększenia jej powierzchni - dostosowania się do rosnących wymiarów.
Jeśli przytyje w szybkim tempie powstaną rozstępy (wynik nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych). To tak w b.ogólnym zarysie.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: Biochejter »

Pablo pisze: Od czerwca schudłem do dzisiejszego dnia 25 kg, ale problem polega na tym, że skóra jeszcze została.
O Stary, dobry jesteś!

Ja bym tą skórę wyciął i nie czekał na efekty ćwiczeń i kremów nie wiadomo ile.
dragonka pisze:Dobra, a jak ktoś sobie, powiedzmy, wytnie nadmiar skóry a następnie znowu przytyje? Będzie jej miał w odpowiedniej ilości?
A co, myślałaś że popękasz?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, o 23:34 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: Pablo »

Yhym.nie takiej odpowiedzi się spodziewałem szczerze ]. A co to tego wycięcia nadmiaru to za to płaci się z własnej kieszeni? no i czy po wycięciu nie dostaną jakieś wielkie blizny czy coś podobnego?

hehe, czy ja wiem czy dobry najwięcej zgubiłem latem tak jadłem i tak ćwiczyłem, że zawsze miałem ujemny bilans energetyczny
epinefrynka

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: epinefrynka »

Nikt Ci raczej tego nie zrefunduje Nie mam pojęcia jakie blizny, nigdy podobnego zabiegu nie miałam
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: dragonka »

Pablo pisze: A co to tego wycięcia nadmiaru to za to płaci się z własnej kieszeni? no i czy po wycięciu nie dostaną jakieś wielkie blizny czy coś podobnego?
Raczej z własnej. No brdzo wątpię żeby ktoś taki zabieg fundował. Jakby miały zostać jakieś wielkie blizny to to trochę mijałoby się z celem ] więc nie sądzę, żeby było tak źle. Zresztą taka jedna osoba z dalszej rodziny miała robione coś takiego i nie słyszałam, żeby narzekała.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: Biochejter »

Jacha, refundacji żadnej nie oczekuj, to czysto estetyczna medycyna

Znam osobę która miała wyciętą skórę i wygląda świetnie, ale pewnie to zależy od umiejętności rzeźnika.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: Pablo »

No tak to zaraz się okaże, że cena tego będzie taka że strach pytać ]
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Skóra po odchudzaniu

Post autor: dragonka »

Nie licz że ktoś przeprowadzi taki zabieg za 200zł ] Proponuję poszukać na stronach prywatnych klinik.

Poza tym, według mnie, nie powinieneś się tym aż tak bardzzo przejmować Pablo ja myślę, że żadna operacja nie jest konieczna. Szczególnie, że z tego co pobieżnie przeczytałam to nie jest to takie hop-siup. I dobrze to wszystko przemyśl. I nie poddawaj się presji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości