Krew

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
gandalf
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2008, o 13:37

Krew

Post autor: gandalf »

Mam jedno pytanie, a raczej dwa: Jeśli ktoś przebiłby mnie mieczem/postrzelił by mnie w pierś krew wylatywałaby mi z ust? A drugie: Dlaczego w takiej sytuacji trzeba się obrócić na prawo/lewo żeby tak krew wyciekła?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Krew

Post autor: yeast »

Przy przebiciu narządów krew może się dostać do układu oddechowego czy pokarmowego i znaleźć się w ustach.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Krew

Post autor: Jakusz »

gandalf pisze:A drugie: Dlaczego w takiej sytuacji trzeba się obrócić na prawo/lewo żeby tak krew wyciekła?
A co za różnica:P jak dochodzi do takich obrażeń, to wiele życia już nie zostało poszkodowanemu.
Kordian
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:23

Re: Krew

Post autor: Kordian »

Odp 1 - Tak, w filmach pokazują prawie prawdę.
Odp 2. - Nie wiem czy trzeba się położyć na bok ale jak by się doznało takich obrażeń to prawdopodobnie wystąpiła by odma pourazowa. Wtedy chyba trzeba przycisnąć ranę, bo w przeciwnym razie dojdzie do utrudnień w oddychaniu czyli asfiksji, potem anoksji, a potem do zgonu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości