Siarczan glukozaminy

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Siarczan glukozaminy

Post autor: biolga »

Czy on faktycznie skutkuje tylko w dawce 1500 mg? Jest różnica, który preparat się bierze (pamiętam o wit. C)? Czy niektóre preparaty są z pokrzywą dlatego, że łatwiej się przyswaja wit. C ? Trzeba robić przerwy w braniu glukozaminy?

Niektórzy piszą, że glukozamina to jedna wielka ściema, ale ja brałam w okresie jesiennym dwa miesiące i zauważyłam poprawę. Tylko, że zrobiłam przerwę i od nowa się zaczęło strzelanie w stawach itd.

A w necie znalazłam :
holbex.pl pisze: # Siarczan glukozaminy ma poparte randomizowanymi badaniami klinicznymi właściwości łagodzenia bólu, poprawy funkcji stawów i zmniejszenia postępu zmian zwyrodnieniowych. Badania na większych grupach pacjentów, spełniające wymogi wartościowych badań klinicznych są w toku.
# Siarczan glukozaminy jest naturalnym suplementem diety, ma bardzo dobry profil bezpieczeństwa i praktycznie nie powoduje istotnych objawów ubocznych. Jedynie pacjenci z cukrzycą powinni być poddani dokładniejszej kontroli w czasie leczenia glukozaminą.
# Siarczan glukozaminy nie wchodzi w istotne interakcje z innymi lekami Może chronić przed niekorzystnym wpływem na chrząstkę niektórych leków przeciwzapalnych. U osób leczonych diuretykami może zaistnieć konieczność podawania większej dawki glukozaminy, gdyż jest ona wydalana z moczem.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Siarczan glukozaminy

Post autor: Padre Morf »

biolga pisze:Czy on faktycznie skutkuje tylko w dawce 1500 mg?
w badaniach klinicznych taka dawka często się pojawia./
biolga pisze:Trzeba robić przerwy w braniu glukozaminy?
najczęsciej zaleca się 6 tygodniową kurację (1500mg dziennie), a potem 2 miesiące przerwy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości