Głodówka

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
666

GŁodówka

Post autor: 666 »

Jak wyjść z głodówki, Żeby nie było duŻego jojo?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: GŁodówka

Post autor: Aniaww »

Trudne zadanie.
Głodówka obniża poziom metabolizmu i powrót do normalnego żywienia spowoduje zawsze małe lub większe jojo.

Spróbuj zacząć od śniadania - normalnego, chociaż po długiej głodówce polecam lekkie rzeczy na pierwsze kilka dni, bo niestrawność może dopaść. Gołąbki nie są np. najlepszym pomysłem. Chlebek ciemny, bo zdrowszy.

Obiad na pierwsze kilka dni dość mały - polecam zupki jarzynowe itd. na drugie danie skromniutko - odrobinka mięska, ziemniaczek i dużo sałatki. A kolację podarować.

Na takiej skromnej diecie pobądź jakiś czas, stopniowo jedząc więcej. Organizm powinien przyzwyczaić się do normalnego żywienia i odpuścić.
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: GŁodówka

Post autor: Twincast »

Aniaww, ma rację. Bo dłuższej głodówce lepiej wracać do normalnego żywienia stopniowo, nie tylko dlatego, żeby uniknąć efektu jojo, ale żeby nie nabawić się dodatkowych dolegliwości.
bagatha

Re: GŁodówka

Post autor: bagatha »

Gdzies slyszalam,ze kiedy zaczyna sie juz normalnie jesc zoladekmysli sobie : o! moge jesc, biorac pod uwage ostatnia moja sytuacje, bede jesc wiecej na zapas
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: GŁodówka

Post autor: Aniaww »

Tak jest.
To nie tyle żołądek, co całe ciało. Ale faktycznie po głodzeniu organizm chętniej odkłada na zapas. Bo skoro zdarzyła się głodówka, to chce się zabezpieczyć na wypadek ponownej. Oczywiście to nie jest takświadomie", ale taki jest mechanizm.
ggg

Re: GŁodówka

Post autor: ggg »

A ja chciałam sie zapytać, czy te róŻne rzeczy które zalegają w jelitach wydzielają jakieś toksyny, czy dostają sie do krwi przed głodówką wypróŻnić sie?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: GŁodówka

Post autor: Aniaww »

Nie udzielam rad dotyczących głodówek, ponieważ uważam że to straszne dla organizmu. Nie polecam tego nikomu nigdy!

Tak - jeżeli nie spożywamy nowych porcji pokarmu to treść jelita może zostać zatrzymana (w czasie normalnego żywienia nie dzieje się tak, ponieważ zwieracz przy jelicie grubym otwiera się synchronicznie z odźwiernikiem - wpłynięcie nowej porcji pokramu do jelit stymuluje przesuwanie pokarmu i wypróżnianie, głodówka - zatrzymuje ten proces) i treść pokarmowa właśnie w czasie głodówki może sięzepsuć". Jeżeli tak sie stanie, to może doprowadzić to do zatrucia.

Drugą sprawą jest pozbawienie organizmu niezbędnych produktów do życia.

Trzecia to spowolnienie metabolizmu.

Czwarta to narażenie na zasłabnięcia i omdlenia.

Wogóle godówka to jedno wielkie G.
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: GŁodówka

Post autor: Robin »

Aniaww pisze:Wogóle godówka to jedno wielkie G.
popieram
*

Re: GŁodówka

Post autor: * »

Ile kalorii ma jeden kilogram tkanki tłuszczowej?
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: GŁodówka

Post autor: kasik »

* pisze:Ile kalorii ma jeden kilogram tkanki tłuszczowej?
hmm nigdy sie na tym nie zastanawiałam
a to bardzo interesujące
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: GŁodówka

Post autor: Robin »

fakt - az pobierznie przejzalam neta (narazie) i nie znalazlam. a do swoich ksiazek niestety dostepu nie mam
zastanawiam sie czy kts to wogole gdzirs opisal
kbks

Re: GŁodówka

Post autor: kbks »

ok 7000
na googlach znalazłem
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: GŁodówka

Post autor: Robin »

hm to chyba malo dokkladnie szukalam
akolwiek google maja to do siebie ze rozny ludziom rozne info wskazuja.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości