Wzrost.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Młorświn
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2008, o 21:17

Wzrost.

Post autor: Młorświn »

Witam wszystkich!

Mam 18 lat,mam ledwie 170 cm wzrostu ,czy mam szanse jeszcze urosnąć?
Do którego roku życia rosną zazwyczaj mężczyźni?
Co ma wpływ negatywny/pozytywny na rośnięcie/wzrost?
Poza tym,te 170 cm wzrostu to wystarczająco jak na mężczyznę,czy powinno być więcej?

Pozdrawiam
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Wzrost.

Post autor: MatiGl »

170cm jest i tak powyżej średniej krajowej. Faceci teoretycznie do 21 roku życia rosną, gdzieś czytałem, że nawet dopiero ok 25 roku nasady całkowicie kostnieją ale raczej już nie licz że przekroczysz 180cm, nawet jak jeszcze urośniesz, to raczej max 5cm
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Wzrost.

Post autor: tin »

Ja miałem okres zatrzymania wzrostu w tym wieku (też wałaśnie ok. 170cm), teraz mam ponad 185 więc się nie przejmuj

Pływanie dużo daje
Młorświn
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2008, o 21:17

Re: Wzrost.

Post autor: Młorświn »

MatiGl pisze:170cm jest i tak powyżej średniej krajowej. Faceci teoretycznie do 21 roku życia rosną, gdzieś czytałem, że nawet dopiero ok 25 roku nasady całkowicie kostnieją ale raczej już nie licz że przekroczysz 180cm, nawet jak jeszcze urośniesz, to raczej max 5cm
Nie wiedziałem że Polacy tacy malutcy są.
Chciuałbym chociaż te 5 cm podrosnąć.

[ Dodano: Pią Lis 21, 2008 15:33 ]
tin pisze:Ja miałem okres zatrzymania wzrostu w tym wieku (też wałaśnie ok. 170cm), teraz mam ponad 185 więc się nie przejmuj

Pływanie dużo daje

To sporo podrosłeś. obym ja chociaż do tych 175-180 podrósł.ehhhh

A Ty pływałeś?
Michał vet
Posty: 94
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 13:24

Re: Wzrost.

Post autor: Michał vet »

Kości długie rosną dzięki podziałowi komórek chrząstki nasadowej. Taka chrząstka występuje między nasadą a trzonem kości. I przyjmuje się że w wieku ok 20 lat u mężczyzn następuje trwałe połączenie trzonu z nasadą. Co hamuje wzrost szkieletu. Więc teoretycznie jeżeli już u ciebie to zaszło to nie urośniesz więcej, mówią że można jeszcze trochę wzrostu wyciągnąc z krędosłupa ale są to bardzo małe wartości i nie wiem czy to prawda. Generalnie z tego co wiem aby sprawdzic czy nastąpiło połączenie trzonu z nasadą kości można zrobic zdjącie rtg ręki.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Wzrost.

Post autor: Marcin_skc »

Pij mleko, będziesz wielki, serio Ja piłem codziennie kiedyś i szybko rosłem, potem przestałem i teraz chyba znowu musze zacząć zeby urosnąć jeszcze bardziej, bo jak przestałem pić mleko to tempo mojego rośniecia zmalało
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Wzrost.

Post autor: fornix »

Marcin_skc pisze:bo jak przestałem pić mleko to tempo mojego rośniecia zmalało
tak to już na tym świecie jest, że z biegiem czasu przestajemy rosnąć a zaczynamy się kurczyć
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Wzrost.

Post autor: Marcin_skc »

River pisze:tak to już na tym świecie jest, że z biegiem czasu przestajemy rosnąć a zaczynamy się kurczyć
podobno 2cm na 20 lat, chyba
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Wzrost.

Post autor: ulala »

zdeptywanie się. nie chodzi tu o zmniejszanie sie przestrzeni miedzy kregami? no i oczywiscie o przygarbienie się
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

[Link] Wzrost

Post autor: tin »

Młorświn pisze: A Ty pływałeś?
Cały czas pływam i cieszę się z Tego powodu
Marcin_skc pisze:Pij mleko, będziesz wielki, serio Ja piłem codziennie kiedyś i szybko rosłem, potem przestałem i teraz chyba znowu musze zacząć zeby urosnąć jeszcze bardziej, bo jak przestałem pić mleko to tempo mojego rośniecia zmalało
O tym to już osobny temat:Mleko
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Wzrost.

Post autor: lung »

zdeptywanie się. nie chodzi tu o zmniejszanie sie przestrzeni miedzy kregami? no i oczywiscie o przygarbienie się
Jesli chodzi okurczenie sie z powodu starzenia to wynika to z powodu poglebiania sie krzywizn kregoslupa i zcierania sie krazkow miedzykregowych, dzieki czemu ze 175 cm w wieku 20 lat mozna przejsc na 165 cm w wieku 80 p
Młorświn
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2008, o 21:17

CZY...................?

Post autor: Młorświn »

Czy jeśli jeszcze(w wieku 18 lat) wychodza mi syfy na twarzy,to znaczy że jeszcze dojrzewam?,i czy to znaczy ,że jeszcze urosnę,znaczy że przybędzie mi wzrostu?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wzrost.

Post autor: Padre Morf »

Czy jeśli jeszcze(w wieku 18 lat) wychodza mi syfy na twarzy,to znaczy że jeszcze dojrzewam?
to, że ktoś ma trądzik czy inne wypryski skórne nie oznacza, że dojrzewa.

Mężczyźni rosną do 20-21 roku życia (tak średnio).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości