Literatura immunologia/wakcynologia

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Dopamina »

Witam, poszukuję książek lub publikacji nt. terapii szczepionkami nieswoistymi/autoszczepionkami. Ciężko mi coś znaleźć, a uzyskałem trochę informacji iż przed erą antybiotyków była to popularna metoda leczenia. Może ktoś zna powody dla których została zaniechana?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Padre Morf »

Może ktoś zna powody dla których została zaniechana?

Nie została - nadal się je wykorzystuje np., w sytuacjach gdzie antybiotykoterapia nie daje spodziewanych efektów terapeutycznych.

Poszukaj w archiwalnych numerach Medycyny Doświadczalnej i Mikrobiologii.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Dopamina »

A czy w starych książkach do immunologii znajdę jakieś konkretne informacje? Wyczaiłem immunologię doświadczalną z 1981 roku. Przez to zaniechanie miałem na myśli takie zasłyszane kilka razy stwierdzenie że się od tej metody leczenia odchodzi.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: yeast »

Czy chodzi np. o te szczepionki wziewne zawierajace radosny lizat z roznych bakterii powodujacych zakazenia drog oddechowych albo wyizolowanych z samego pacjenta? Jesli tak, to stosuje sie i dzialaja super (sama sie pzrekonalamP).
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Dopamina »

Bardziej chodzi mi o formy iniekcyjne gdyż wywołują znacznie silniejszą odpowiedź immunologiczną. Ale każda informacja jest cenna.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Padre Morf »

yeast, chodzi o te wyizolowane od konkretnego pacjenta - w takim wypadku tworzy się szczepionkę dla jednego, konkretnego pacjenta.

W takim wypadku pobiera się 2-3 posiewy od pacjenta wysyła gdzie trzeba. Wytwarzanie szczepionki trwa około 3-4 tygodni.
Swego czasu prowadzono w Pl badania pod kątem zastosowania autoszczepionek w leczeniu zakażeń kości i szpiku kostnego, a także problemów skórnych.

Tak się składa, że autorem lub współautorem artykułów w MDiM jest dr Andrzej Kasprowicz. Zawsze możesz do niego napisać i poprosić o konkretne materiały.
Przez to zaniechanie miałem na myśli takie zasłyszane kilka razy stwierdzenie że się od tej metody leczenia odchodzi.
wciąż jest dość popularna
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Dopamina »

Wiem że prowadzono też badania nt wpływu szczepionki wg delbeta ma mięsaka u myszy. Jednak treści artykułu nie mogę się doszukać.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Kirsten »

Mam tą ksiazke jakby Cię interesowało jest dam malutko, dosłownie dwa akapity na temat autoszczepionek, to moge przesłac, jc. to pisz na priv,
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Dopamina »

Dzięki ale mam chyba to samo nowe wydanie (zielone). Jak na razie za dychę wyczaiłem badanie szczepionki BCG"
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Literatura immunologia/wakcynologia

Post autor: Dopamina »

Ale najbardziej interesuje mnie trop, jaki się pojawia we wskazaniach mianowicie nerwobóle i choroby reumatyczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości