CHEMIA od podstaw - do matury

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
muhammadu
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:56

CHEMIA od podstaw - do matury

Post autor: muhammadu »

Witam forumowiczow , od paru miesiecy przygotowuje sie do matury rozszerzonej z biologi wraz z chemia (to drugie najmniej).

Z biologia nie mam takich problemow , wkoncu to duuzo regulek , slow, zdan do zapamietania jednakze klopot wita mnie przy chemii. Jestem w 2 klasie technikum obslugi ruchu turystycznego czyli pozostaly jeszcze 2 lata do matury , a dotad wgl nie bylem aktywny na lekcjach chemii i jestem zacofany".

Oto lista podrecznikow / zbiorow zadan/ repetytoriow z chemii ktore posiadam

CHEMIA:

-zbiór zadań otwartych wraz z odpowiedziam, tom 1 i 2 (2011)

-podręczniki OPERON, 2, zakres rozszerzony

-podręcznik Chemia podręcznik z zbiór zadań w jedym R.Hassa, J.Mrzigod, tom 1 i 2 (2002) wyd. M.Rożak

-repetytorium Chemia w pigułce Renata Francik, wyd. Małopolska oficyna wydawnicza KORONA

- repetytorium „Wiesz, że umiesz”, WSiP, (2004)

- repetytorium maturzysty, poziom podst+rozszerz, Greg –zdasz na 100% (2011)

-testy maturalne Matura 2011, OPERON + płyta CD z arkuszami maturalnymi wyd. OPERON

-zbiór zadań otwartych wraz z odpowiedziami , poziom podstawowy i rozszerzony, DARIUSZ WITOWSKI, Łańcut 2011, tom 1+2

Moje pytanie brzmi : od czego zaczac chemie i czego sie uczyc?

Nie mam zeszytow ani znajomych , ktorzy wytrwale prowadzili zeszyt na poziomie rozszerzonym. A gdy otworzylem ksiazke wydawnictwa M.Rozak i dzial - Atom- budowa i przemiany to ledwo wiedzialem jak obslugiwac sie ta ksiazka.

Odrazu ostrzegam , nie mam zamiaru kupowac notatek czy dodatkowych ksiazek bo juz sporo pieniedzy poszlo przez to w bloto.

Bede wdzieczny i wynagrodze wzamian ZA POMOC
muhammadu
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:56

Re: CHEMIA od podstaw - do matury

Post autor: muhammadu »

Rozumiem, ze nikomu sie nie chce wszystkiego tlumaczyc albo nie posiada wiedzy wystarczajacej by w punktach opisac spis tresci tego co mam umiec .
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: CHEMIA od podstaw - do matury

Post autor: BioDan »

"Z biologia nie mam takich problemow , wkoncu to duuzo regulek , slow, zdan do zapamietania - pierdu, pierdu. Takim sposobem nauki biologii, nie zdasz jej porządnie na maturze. Więcej na gg 1351324
Awatar użytkownika
washable_blue
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2013, o 18:21

Re: CHEMIA od podstaw - do matury

Post autor: washable_blue »

muhammadu pisze: -zbiór zadań otwartych wraz z odpowiedziam, tom 1 i 2 (2011)
muhammadu pisze: juz sporo pieniedzy poszlo przez to w bloto.
muhammadu pisze: jestem zacofany".
muhammadu pisze: Nie mam () znajomych
Sporo kasy Ci poszło bo kupiłeś za dużo podręczników i za mało zbiorów zadań- piszesz o jakimś zbiorze zadań, ale nie napisałeś jego wydawnictwa
Kup sobie do tego Personę, naucz się jednego działu, a potem rób zadania, tyle powinno starczyć
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: CHEMIA od podstaw - do matury

Post autor: Malinka23 »

Osobiście najbardziej z podręczników do chemii polecam Operon, jest przejrzysty i nie ma w nim masy niepotrzebnych rzeczy jak np. w Pazdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości