Produkty w reakcjach chemicznych

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
lapidot
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2017, o 22:56

Produkty w reakcjach chemicznych

Post autor: lapidot »

Wszystkie licealne podręczniki i poradniki w internecie opisują w jaki sposób balansować reakcje chemiczne i jakie są jej rodzaje, ale nie spotkałem się z tym co sprawia mi największy problem - skąd wiadomo jaki produkt wychodzi? Nie chodzi o ilość atomów i cząsteczek, ale o to jak uformowane są cząsteczki, np. z NaOH powstaje NaCL a H z HCl przechodzi do H2O. Skąd wiedzieć że nie jest inaczej? Ponadto sole, kwasy, tlenki, wodorotlenki i zasady wyglądają dla mnie tak samo i nie mam pojęcia czym się różnią (chodzi o wzory sumaryczne).
Wie ktoś gdzie mógłbym to wszystko znaleźć?
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Produkty w reakcjach chemicznych

Post autor: Anthrax »

Zwykły licealny podręcznik do chemii rozszerzonej
Zacznij przyswajać teorię dotyczącą kwasów, zasad, soli itp. równolegle oswajaj się z reakcjami dla nich charakterystycznymi, ich otrzymywaniem itp. (np. poprzez pisanie reakcji wielokrotnie na kartce). Mając taką bazę będziesz mógł przystąpić do bardziej złożonych zagadnień np. reakcje redox.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości