Organizacje ekologiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Korczaszko »

na razie troszkę poczytałam, niby coś szukałam ale ja nie za dobrze rozumieć po angielsku, wydaje mi się, że większość to było wolontariat jak to określićdo ludzi", a mi się spodobał przykład ze schroniskiem, najlepiej w Niemczech można by język poćwiczyć więc z dokładniejszym szukaniem poczekam aż w domu będą bardziej anglojęzyczne siostry (ehhh ten angielski to jakieś upośledzenie trzeba się gdzieś do szkoły językowej zapisać, bo sama raczej nie zmuszę się do nauki)
Lilis
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2008, o 13:36

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Lilis »

Witam,
jako, że jestem tu nowa to się przedstawię najpierw pokrótce - Lili z Wrocławia, nie studentka, już pracujący korporacyjny odprowadzacz składek do ZUS

Ja póki co również nie należę do żadnej organizacji ekologicznej, ale planuję do WWF, jak tylko przyjdzie wypłata No i wykupiłam piksele w ramach akcji RAtowania Rysi
Natomiast patrząc na akcje prowadzone przez różnego rodzaju organizacje, moje własne przemyślenia są następujące:

Greenpeace - trochę przesadzają. Budują kiepski PR dla ekologii w oczach przeciętnego człowieka - niestety większość ludzi (w każdym razie takie mam doświadczenia) kiedy słyszyEkolog kojarzy to z Greenpeace ioszołomstwem". Nie kojarzą działań ekologicznych z odpowiedzialnością i często oszczędnością swoich własnych pieniędzy.

WWF - całkiem sympatyczna organizacja, mam wrażenie, że przeciwieństwo Greenpeace, nieco przeciągające w drugą stronę, ale akcje mają interesujące i starają się promować koncepcję zrównoważonego rozwoju. Nie warczą na korporacje, tylko starają się od nich wyciągać pieniądze na swoje programy

Towarzystwo Ochrony Nad Zwierzętami - zgłosiłam poprzez ich stronę do PIWu interwencję w sklepie zoologinczym i bardzo szybko zareagowali. Mają dużo informacji nt polskich przepisów prawnych dot. hodowli i transportu zwierząt. Tak więc jak dla mnie bardzo pozytywnie

Z innymi organizacjami się nie zetknęłam. Póki co.
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: bot »

Organizacji ekologicznych jest wiele, jeżeli ktoś chce działać na rzecz przyrody, powinien się zdecydować jakie to mają być działania. Są np. organizacje zajmujące się wybranymi grupami zwierząt, no Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Nietoperzy czy Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz ogólnie ochroną przyrody
np. Towarzystwo Przyrodnicze Bocian, Lubuski Klub Przyrodników,
Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra"
Polski Klub Ekologiczny z odziałami terenowymi i inne
Co o Greenpeace - ich działania mają na celu skuteczność, a nie opinię, taka postawaprzeciętnych obywateli wynika stąd, że nie każdemu aż tak zależy na ochronie przyrody
Greenpeace zazwyczaj walczy z masakrą zwierząt, a to oznacza konieczość podejmowania radykalnych działań, ponieważ inne metody nie byłyby skuteczne.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: yeast »

No, coś w tym jest. Ludzie śmieją się z przywiązywania do drzew, ale gdyby nie hardcorowi ekolodzy, to Rozpude zdołaliby rozkopać i nikt by o tym nie usłyszał.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: ziabol »

yeast, ja bym powiedziała raczej ekolodzy zgłębszym powołaniem
ktoś rzeczywiście musi narobić trochę szumu, trza czymś media pokarmić, żeby zainteresowac ich problemem
Biorotka
Posty: 94
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:33

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Biorotka »

yeast pisze:A co sądzicie o Lidze Ochrony Przyrody? Ktoś się spo0tkał z jej działalnością, ktoś należy?


Ja jestem w Lidze Ochrony Przyrodyale u mnie w szkole to działa do niczego.
Paulina;)
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2008, o 09:05

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Paulina;) »

Ja nie należe do żadnej organizacji. Mam 15, w wakacje skończę 16 lat i nie mam raczej dostępu do tego, aby pomóc finansowo jakiejś akcji. Jednak chętnie zapisałabym się do jakiejś akcji. Czy mogłabym zapisać się bez duzych kosztów do jakiejś organizacji i pomagać poprzez np. roznoszenie ulotek, zbieranie podpisów itd., itp.
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: bot »

Możesz się zapisać, zazwyczaj się płaci ok. 10 zł na rok, ale musisz wybrać sobie organizację i wiedzieć co chcesz robić, jakie działania na rzecz przyrody cię interesują.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Mrówek »

Nie należę do żadnej organizacji choć wtedy łatwiej byłoby coś działać.
mikos
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:40

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: mikos »

Słuchaj Enginer jak możesz tak wypowiadać się na temat niszczenia środowiska (kilka ptaszków i tego typu teksty).Sam pisałeś że ekolodzy wypowiadaja się w kwestiach o których nie maja zielonego pojęcia a robisz to samo.Jeżeli się nie znasz to nie pisz o paru ptaszkach, które odfruną.

A co do organizacji to ja osobiście popieram Greenpeace, które przez nagłaśnianie spraw prowadzi swoistąekologiczną pracę u podstaw".Ja nie należę do żadnej organizacji ale wspieram czynnie Empatie m.in. w organizowaniu Dnia bez futra
idol92
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2008, o 16:41

Organizacje wladzy zajmujace sie ochrona srodowiska

Post autor: idol92 »

Hej mam pytanko mozecie mi pomoc ? mam nadzieje otoz musze zrobic zadanie z biologi zeby miec 5 na koniec a nie jestem pewna czy dobrze je wykonalam .

Otoz tresc zadania brzmi :
Wymien lokalne organizacje wladzy zajmujace sie ochrona srodowiska.

Ja wymienilam :
Inspekcja Ochrony Srodowiska , Ministerstwo Srodowiska i Liga Ochrony Przyrody .
Dobrze?
Znacie jeszcze jakies to podajcie
Z gory dziekuje

[mod] Jeśli nadasz tematowi odpowiednią nazwę, to może chętniej ktoś odpisze, a na pewno szybciej zauważy [/mod]
Ostatnio zmieniony 9 maja 2008, o 17:11 przez idol92, łącznie zmieniany 1 raz.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Mrówek »

bot pisze:Towarzystwo Przyrodnicze Bocian
ta organizacja skupia przyrodników, pasjonatów. Jeszce nie należę ale w najbliższych dniach zamierzam się zapisać by móc działać.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Organizacje wladzy zajmujace sie ochrona srodowiska

Post autor: Iwus »

Ministerstwo Środowiska nie jest lokalną organizacją.
Poszukaj coś o organizacjach pozarządowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość