Jaki zbiór do matury podstawowej z matematyki ?

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Zbiory zadań, podręczniki, repetytoria do matury z matmy

Post autor: asienka_berta »

jakie ksiazki sa najlepsze do naukitak zaby wszystko bylo ładnie wytlumaczone i pod matureu mnie w szkole korzystamy z tak beznadziejnych podrecznikow ze masakra/ sa napisane tak skomplikowanym jezykiem ze nic nie da sie zrozumiec z czego wy korzystacieprzeraza mnie ta matura bo nic nie umiem a jestem juz w 2 klasie:(
Bones
Posty: 21
Rejestracja: 28 mar 2010, o 21:34

Re: zbiory zadan, podręczniki, repetytoria itp

Post autor: Bones »

Niezbędnik maturzysty z Operonu ma całkiem dobrze napisaną matmę (moim zdaniem fatalny polski, więc nie opłaca się kupować zestawu). Też jestem w drugiej klasie - mam podręczniki SENS. Są dość dobre, chociaż zagmatwane (najpierw masz całą teorię z danego rozdziału, a dopiero potem zadania).
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: zbiory zadan, podręczniki, repetytoria do matury z matmy

Post autor: Zielona cytryna »

a jakie książki polecacie do nauki do matury podstawowej bez jakiejkolwiek pomocy nauczyciela?
jestem dopiero w pierwszej klasie, ale mój nauczyciel, nie tyle nie uczy, ale wręcz uwstecznia, więc .
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: zbiory zadan, podręczniki, repetytoria do matury z matmy

Post autor: asienka_berta »

własnie ja mam ten sam problem co zielona cytrynawszystkiego musze sie nauczyc od podstaw
Bones
Posty: 21
Rejestracja: 28 mar 2010, o 21:34

Re: zbiory zadan, podręczniki, repetytoria do matury z matmy

Post autor: Bones »

30% na maturze to naprawdę postawa podstawy. Macie kartę wzorów, na której wiele można znaleźć. Damy radę. Jest wiele tanich książek tydzień po tygodniu do matury albo obowiązkowa matura z matematyki i inne. Trzeba poszukać. Jak wasz matematyk minął się z powołaniem, to może w szkole jest inny, który może wam pomóc? Ostatecznie, można wziąć korepetycje ze studentami politechniki albo innych technicznych/matematycznych kierunków.
FadeToBlack
Posty: 19
Rejestracja: 31 sie 2009, o 16:00

Re: zbiory zadan, podręczniki, repetytoria do matury z matmy

Post autor: FadeToBlack »

Co do tej karty wzorów to nie byłabym taka pewna. Ona rzeczywiście może się przydać, ale tylko dla kogoś kto ma w ogóle jakieś pojęcie o matmie i wie jak się mniej więcej to rozwiązuje. Najlepiej znać wzory, przynajmniej te najważniejsze.
Proszę was, nie sugerujcie się tym, że jeżeli macie kartę wzorów to już wszystko będziecie umieli rozwiązać, bo to nie prawda.
Bones
Posty: 21
Rejestracja: 28 mar 2010, o 21:34

Re: zbiory zadan, podręczniki, repetytoria do matury z matmy

Post autor: Bones »

Po co wkuwać wzory, skoro ma się je wypisane na karcie? A czas można spędzić pożyteczniej - ucząc się biologii
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: zbiory zadan, podręczniki, repetytoria do matury z matmy

Post autor: asienka_berta »

no nie wiem czy da sie zdac mature bez uczenia sie i tylko polegajac na karcie wzorowtam nie jest napisane jak uzyc tego wzoruinteresują mnie ksiązki w ktorych bedzie krok po kroku opisane jak wykonywac zadaniaW szkole korzystamy z ksiazek z wydawnictwa Pazdro ale sa one tragiczne. Podrecznik jest napisany tak zawiłym językiem i tak bez sensu ze nic sie nie da zrozumiec. A chcialabym juz teraz zaczac uczyc sie tej matmy zeby w 3klasie zając sie dokladniej tymi przedmiotami ktore chce zdawac na rozszerzeniu. Z jakich wy ksiązek korzystacie? i jak z nauka matematyki jest u was w szkole?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Jaki zbiór do matury podstawowej z matematyki?

Post autor: Collo »

Myślę, że Witowski może być dobry.
Odpowiedzi są do każdego zadania
Awatar użytkownika
Bazia
Posty: 109
Rejestracja: 15 lip 2010, o 14:14

Re: Jaki zbiór do matury podstawowej z matematyki?

Post autor: Bazia »

Nauczycielka poradziła mi Arkusze maturalne z Wyd. Aksjomat Toruń (czarna okładka, czerwony napis- wygląda jak książka-horror ). Co prawda nie ma klucza takiego typowego (są same odpowiedzi, czasem podpowiedzi), ale zbiór jest naprawdę przyjemny, fajnie się go robi. Najpierw są zadania ułożone tematycznie oddzielnie otwarte, zamknięte krótkiej odpowiedzi i zamknięte rozszerzonej odpowiedzi. Na końcu testy.
Medyk 300

Re: Jaki zbiór do matury podstawowej z matematyki?

Post autor: Medyk 300 »

Ja do Matematyki posiadam Zbiór zadań Dariusza Gwizdaka.
Zadania trochę trudne są trzeba sobie dobrać jakieś dobre Vademecum.
A Wy jak macie jeśli można zapytać?
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Jaki zbiór do matury podstawowej z matematyki?

Post autor: wedrowycz_ka »

Do swojej matury (2010) przygotowałam się z takiego zielonego. Wydawnictwo Podkowa.
Są w nim zarówno zadania zamknięte, jak i też otwarte. Klucz zawiera podpowiedzi do niektórych otwartych.

A tak w ogóle jakby ktoś chciał to mogę go odsprzedać w promocyjnej cenie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości