matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: chaosik »

Mam pytanie odnośnie interpretacji przepisów dot. matury z matematyki. Obecnie nie można jej zdawać na poziomie podstawowym jako przedmiot dodatkowy. Jest to logiczne, bo jest ona na tym poziomie wśród przedmiotów obowiązkowych. Co jednak z osobami, które zdawały maturę wtedy, kiedy matematyki nie było wśród obowiązkowych przedmiotów? Jesli taka osoba potrzebuje zdać matematykę na poz podstawowym (bo jest jej to potrzebne przy rekrutacji na jakieś studia), to nie może? To dosyć nielogiczne. Czy naprawdę tak jest, czy ja się mylę?
Awatar użytkownika
Gajuta
Posty: 136
Rejestracja: 22 sty 2011, o 09:35

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: Gajuta »

Niestety nie można jej zdawać na poziomie podstawowym. Możesz ją wziąć tylko jako rozszerzony. Koleżanka pisała maturę w 2009 i chciała pisać dodatkowo matematykę P, ale w CKE jej powiedzieli, że nie ma możliwości napisania jej na tym poziomie. Pozostaje Ci tylko rozszerzenie.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: chaosik »

Akurat nie chodzi o mnie, a o znajomego, który w przyszłym roku poprawia maturę. Zapytałam, bo nie mogłam mu uwierzyć, że tak jest. Co za absurd.
________

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: ________ »

Matura z matematyki podstawowej do 2010 też się troche różni poziomem do tej po 2010. Teraz nie zdać tej matematyki to naprawde trzeba sie postarać.

Awatar użytkownika
LadyJoker
Posty: 57
Rejestracja: 3 maja 2013, o 15:37

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: LadyJoker »

Serio?
Nawet gdy poprawiam maturę z biologii i chemii i przy okazji chcę sobie spróbować poprawić maturę z matematyki to nie ma opcji by napisać ją na poziomie podstawowym?
( swoją pierwszą maturę pisałam dwa lata temu)
Toż to jakieś chore jest!

Aż się zastanawiam czy mam się śmiać czy płakać
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: Collo »

LadyJoker jak pisałaś swoją pierwszą maturę 2 lata temu to możesz poprawiać matmę p -) Przepis ten dotyczy osób piszących maturę w 2009 i wcześniej.

________

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: ________ »

LadyJoker - jeżeli pisałaś maturę dwa lata temu (2011) to prawdopodobnie jestes z mojego cudownego rocznika 92. Możesz spokojnie pisać n razy matematyke. p
Matematyki podstawowej nie mogą poprawiać osoby które pierwszy raz pisały mature w 2009 roku i wcześniej (wtedy kiedy nie była obowiązkowa).
Awatar użytkownika
LadyJoker
Posty: 57
Rejestracja: 3 maja 2013, o 15:37

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: LadyJoker »

Tak, tak, rocznik 92 się kłania.
Ufto dobrze. Znaczy się nie byłoby problemu napisać rozszerzenia ale przecież łatwiejesza jest podstawa a na uczelniach medycznych w większości ( jak nie wszędzie) przelicznik jest taki sam. Po co więc się trudzić.

Dziękuje bardzo. Uratowaliście mnie od zawału mego serca
cejusia
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 17:05

Re: matura 2005-2009 a matematyka na poz. podstawowym

Post autor: cejusia »

chaosik pisze:Mam pytanie odnośnie interpretacji przepisów dot. matury z matematyki. Obecnie nie można jej zdawać na poziomie podstawowym jako przedmiot dodatkowy. Jest to logiczne, bo jest ona na tym poziomie wśród przedmiotów obowiązkowych. Co jednak z osobami, które zdawały maturę wtedy, kiedy matematyki nie było wśród obowiązkowych przedmiotów? Jesli taka osoba potrzebuje zdać matematykę na poz podstawowym (bo jest jej to potrzebne przy rekrutacji na jakieś studia), to nie może? To dosyć nielogiczne. Czy naprawdę tak jest, czy ja się mylę?
Chyba jednak można! I to dopiero od tego roku. Spójrzcie:
zobacz-ten-plik.pdf
(730.39 KiB) Pobrany 36 razy
strona 21, podpunkt 7

A i w deklaracji jest :
Absolwent, który otrzymał świadectwo dojrzałości – zdał egzamin maturalny
może zadeklarować:
1. przystąpienie w danym roku do egzaminu maturalnego z nie więcej niż sześciu przedmiotów dodatkowych
2. nowe przedmioty dodatkowe (zdawane na zasadach obowiązujących na egzaminie maturalnym w 2014 roku)
3. matematykę na poziomie podstawowym albo rozszerzonym, jeżeli nie zdawał egzaminu maturalnego z matematyki jako przedmiotu obowiązkowego, z zastrzeżeniem pkt 4.
4. podwyższenie wyników zdanych egzaminów obowiązkowych i egzaminów dodatkowych na poziomie nie niższym niż zdawany poprzednio, z zastrzeżeniem, że absolwenci z lat 2005–2008, którzy przystępowali do egzaminu ustnego z języka obcego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, przystępują do egzaminu bez określania poziomu
5. podwyższenie wyników zdanych egzaminów obowiązkowych na poziomie rozszerzonym, deklarując je jako przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym.
Jak dla mnie super, bo myślałam, że będę musiała wykosić przynajmniej 90% z fizyki podstawy żeby się dostać na WUM. A tak, to prosta matma mnie czeka. SUPER!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość