Jakie ksiązki do matury?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
biologiachemiamatura
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013, o 18:11

Jakie ksiązki do matury?

Post autor: biologiachemiamatura »

Tak jak w temacie, jak ksiązki, podręczniki, repetytoria i zbiory zadań polecacie szczególnie do matury rozszerzonej z chemii i biologii?
Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: infernal_phoenix »

Wystarczy przejrzeć forum, jest już masa wątków na ten temat.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: Lunette »

biologiachemiamatura pisze:Tak jak w temacie, jak ksiązki, podręczniki, repetytoria i zbiory zadań polecacie szczególnie do matury rozszerzonej z chemii i biologii?
Chemia - wystarczy tylko Chemia - przewodnik szkolny z ParkEdukacja i będziesz miała bardzo dobry wynik, o ile przy okazji przerobisz masę arkuszy.
Natomiast z biologii nie znam żadnego fajnego podręcznika, z którego mogłabym się dowiedzieć wszystkiego, co trzeba Chyba najlepszy jednak Operon. Albo te nowe podręczniki z Nowej Ery.
biologiachemiamatura
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013, o 18:11

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: biologiachemiamatura »

Dziekuję za odpowiedz
Awatar użytkownika
Excited
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2013, o 04:28

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: Excited »

Lunette ja myślę, że taka jedna publikacja to wystarczy dla osoby, która już przynajmniej w stopniu dobrym/bardzo dobrym opanowała materiał maturalny.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: Lunette »

Excited pisze:Lunette ja myślę, że taka jedna publikacja to wystarczy dla osoby, która już przynajmniej w stopniu dobrym/bardzo dobrym opanowała materiał maturalny.
Trzeba przyznać. Ja miałam taką jedną książeczkę, z niej uczyłam się do sprawdzianów, z niej uczyłam się do matury inne otworzyłam może 2-3 razy. Ale miałam łeb do chemii i słuchałam na lekcjach, więc i to się przyda.
Awatar użytkownika
Calvin
Posty: 70
Rejestracja: 2 mar 2013, o 15:56

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: Calvin »

Lunette, Co takiego niezwykłego jest w tych nowych podręcznikach nowej ery , że wszyscy je zachwalają?
Awatar użytkownika
chrom_y
Posty: 66
Rejestracja: 28 sty 2012, o 17:31

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: chrom_y »

Wg. mnie nowe podręczniki Nowej Ery są na prawdę godne polecenia. Nie ma tam przeładowania zbędnymi informacjami, tak jak jest nierzadko w operonie. Wytłuszczone pojęcia, barwne grafiki, infografiki, tabelki podsumowujące na końcu każdego rozdziału, przykładowe testy maturalne, zadania z poprzednich matur- to wszystko sprawia, że aż chce się uczyć
Ponadto do tych podręczników jest bogata obudowa dydaktyczna, mam na myśli maturalne karty pracy oraz zapowiedź- atlas anatomiczny. Także moim zdaniem warto zainwestować w te pozycje
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: anusia1994 »

A według was do tej naszej matury są dobre podręczniki z których nas ucza np. operon czy te z nowej podstawy programowej?
Awatar użytkownika
olga_1125
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2013, o 12:54

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: olga_1125 »

Do biologii najlepsze co miałam to vademecum maturzysty Ewy Pyłki Gutowskiej. Wszystko co potrzebne a w dodatku autorka zatwierdza(ła) zadania maturalne z biologii.
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: PIOz »

Operon + książki Bukały + zbiory, testy, ARKUSZE jakie tylko się da.
biologiachemiamatura
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013, o 18:11

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: biologiachemiamatura »

Dziekuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
muffler
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2013, o 14:27

Re: Jakie ksiązki do matury?

Post autor: muffler »

a co z Lewińskim?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości