Zamkor 2013

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
tarabasz
Posty: 10
Rejestracja: 3 lis 2011, o 16:08

Zamkor 2013

Post autor: tarabasz »

Pisał ktoś już dzisiaj tą próbną maturę od Zamkoru. Trudna była w porównaniu do poprzednich?
Czekam na arkusz ale jeszcze nie udostępnili.
hydroliza
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2013, o 16:32

Re: Zamkor 2013

Post autor: hydroliza »

My nie pisalismy. Ale slyszalam, ze byla dosc trudna. Zadania byly podobne do konkursowych.
tusia13pl
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2013, o 21:00

Re: Zamkor 2013

Post autor: tusia13pl »

My piszemy jutro. Może ktoś już pisał?
paprotka94
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2013, o 16:42

Re: Zamkor 2013

Post autor: paprotka94 »

może ktos podac jakies przykladowe zadania z chemii z rozszerzenia?
ola-7777
Posty: 167
Rejestracja: 3 gru 2012, o 20:14

Re: Zamkor 2013

Post autor: ola-7777 »

jesli znajdziecie gdzies arkusz to proszę o wrzucenie linka
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Zamkor 2013

Post autor: Lunette »

Ja też piszę jutro. Ale Zamkorowska zwykle nie jest aż tak trudna, niektóre OKE robią znacznie trudniejsze.
aleksandralew94
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2013, o 13:10

Re: Zamkor 2013

Post autor: aleksandralew94 »

Ja ją pisałam dzisiaj no nie ukrywam ze była to bardzo trudna matura ! Jedno zadanie dotyczyło etalpii tworzenia było proste, kilka zadań w których wystarczyło podstawić pod wzór zachodzenia reakcji odpowiednie związki. Właściwości fruktozy szacharozy propan-2-olu gliceryny mocznika albuminy jedno zadanie z ogniw stężeniowych trzeba było skorzystać z równania Nersta, zadanie z mieszania roztworów np. kwas HCl zmieszano dwa o różnych stęzeniach . Jedno zadanie z iloczynu rozpuszczalności jedno z szybkościa reakcji trzeba było policzyc ile moli substancji pozostanie po 2 s xd
sirius
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2009, o 20:00

Re: Zamkor 2013

Post autor: sirius »

hej ja pisałam dzisiaj wrzućcie odpowiedzi jak ktoś znajdzie jestem bardzo ciekawa
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: Zamkor 2013

Post autor: Pani_M »

Ja tez pisałam dzisiaj. Była taka sobie, ne za łatwa ale też nie super trudna, organiczna była banalna. wzor zwiazku c6h12 ktory nie odbarwia wody bromowej i ma tylko wegle o rzedowosci 3 i 1 (123 trimetylko cyklopropan)
wlasnciwosci manganu i chromu(kolory)reakcja redoks dysproporjonowania z jodem, jedyne zadanie z szybkosci reakcji ktorego nie zrobilam . Zadanie z rozpuszczalnosci(trzebabylo napisac przedzial w ktorym zwiazek jest nienasycony)
Trzybabylo obliczyv objetosc wszystkich gazow wydzielonych podczas elektrolizy. mechanizmy reakcji chlorowanie benzen na swietle, i przy obecnosci chlorku wiecej nie pamietamgt
Poczekamy na wyniki
cookiewithmilk
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2013, o 14:49

Re: Zamkor 2013

Post autor: cookiewithmilk »

A czy było zadanie z liczbami kwantowymi lub stężeniami molowymi?
mikii144
Posty: 46
Rejestracja: 20 mar 2013, o 14:53

Re: Zamkor 2013

Post autor: mikii144 »

Wg mnie matura byla średnia. Porobilam duzo głupich błedow ze jak teraz o nich pomysle to smiac mi sie chce z wlasnej glupoty:-) Z liczb kwantowych to cos tam bylo ale łatwe, a ze stezen to bylo zadanie ze zmieszano 2 roztwory hcl o roznym stezeniu, ale to zadanie bylo dziwne i strasznie duzo liczenia przy nim
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Zamkor 2013

Post autor: sza_fira »

Trzeba było też napisać reakcję miedzi ze stężonym kwasem azotowym (V). Wspomniane wyżej zadanie z mocznikiem było aż za 5 pktów. Bilansik banalny był. Też miałam problem z tym zadaniem z prędkością. bardzo ciekawa jestem jak to powinno być. Wynik mi wyszedł równo dwa miejsca po przecinku a w poleceniu były trzy miejsca po przecinku. Dodałam zero, wiadomo.ale chyba coś nie tak wyszło mi P
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Zamkor 2013

Post autor: sza_fira »

Ooo. Mam pytanie. W zadaniu z chromem i manganem w probówce III doszło do zmiany barwy z pomarańczowej na zieloną. Trzeba było wybrać odczynniki. To jeden wiadomo trzeba było jony Cr2O7 (2-). A reduktor i środowisko kwaśne jakim odczynnikiem nadaliście. Bo ja dwa różne do tego dobrałam. Jakoś mi tu nie pasowało coś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości