włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
dorimiri
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:11

włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: dorimiri »

nigdy nie mialam takich problemow z wlosami, mylam raczej czesto, ale to co dzieje sie teraz to jakis koszmar! zaczelo sie jakies 3 tyg temu. wlosy zaraz po umyciu sa pokryte lojem przy skorze glowy. czytalam juz wiele komentarzy, ale ludzie pisza, ze im sie wlosy szybko przetluszczaja(np po jednym dniu, po wielu godzinach), a z moimi jest problem caly czas! nigdy nie sa normalne, nawet przez pol godziny! jeszcze mi nie wyschna po umyciu i juz czuje, ze one w dotyku sa jakies dziwne. skad to sie wzielo?! probowalam roznych szamponow, odzywek itd. lykam witamine b6 i nic! jestem zalamana, co robic?
bylam u lekarza, ale niestety raczej zignorowal moj problem ( mieszkam zagranica, w kraju, ktorego poziom i forma medycyny rozni sie diametralnie od naszej, nie mam tak do konca zaufania.)
mam 23 lata, wczesniej moje wlosy byly normalne. zmienilam klimat kilka miesiecy temu, ale na poczatku nie mialam takich problemow. bralam tez tabletki hormonalne, ostatnio przestalam ( juz wczesniej robilam przerwy i nigdy nic takiego sie nie wydarzylo). nie wiem czy to ma jakis wplyw, ale z tego co przeczytalam byc moze.

wlosy wygladaja potwornie, suche juz na koncach od czestego mycia. nie moge sie przyzwyczaic, ze caly czas cos tlustego mam na tej glowie, okropne uczucie!
czy ktos mial taki problem?
prosze pomozcie! nie wiem co sie dzieje.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: malgosi35 »

Już pisałam na forum o moim sposobie który pomógł wielu osobom. kup płyn do trwałej odnulacji kwaśnej (z amoniakiem)Nasmaruj skórę głowy i nasadę włosów. Pod czepek, na 20 min-30min (tak jak w opisie płynu). spłukać, utrwalić, spłukać. Powinno być dobrze.
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: Lotka »

Ja kiedyś stosowałam inną metode na przetłuszczanie, moze wydac sie troche dziwna ale mi pomoglo- suche włosy smarujesz oliwą z oliwek, zawijasz folią i ręcznikiem na 15-20 min i ogrzewasz np suszarką. Potem trzeba b. dokladnie umyc najlepiej jakims szamponem bez udziwnień, ja używałam szaponu oczyszczającego len, teraz chyba go juz nie produkuja ale polecam cos co ma w miare naturalny skład. Powinno od razu tez rozwiazac problem zniszczonych końcówek Ponoc problem mozna tez rozwiazac mydlem siarkowym ale włosy myte mydłem fuj
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: doktorka »

Lotka, to co mowisz o oliwie jest calkiem rozsadne, wlosy prawdopodobnie przetluszczaja sie tak szybko, bo dorimiri ma zbyt suchą skóre glowy]<jakkolwiek idiotycznie to nie zabrzmialo co powoduje nadczynnosc gruczolow lojowych.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: jagodzio »

Hm, a kiedy włosy przestają się przetłuszczać tak same z siebie? (W sensie, że po okresie dojrzewania.) Mam już prawie 20 lat i nie mogę się doczekać, kiedy nie będę musiała myć włosów codziennie (nienawidzę tego)
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: fizolof123 »

ja mam podobny problem niby jestem facetem ale praktycznie codziennie jak wstaje to musze myc szamponem wlosy mimo ze mam dosyc krotkie.Tez mnie to dobija
dorimiri
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:11

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: dorimiri »

dzieki bardzo za wszytkie odpowiedzi z plynem do ondulacji chcialabym sprobowac, ale niestety nie wiem gdzie cos takiego dostac (dodam, ze jestem daleko w azji i jezyk wciaz stanowi bariere), wiec byc moze jedyne co pozostaje to pojsc do fryzjera i mu pokazac, ze chce krecone wlosy:) byc moze uzyje plynu do ondulacji kwasnej, ale gwarancji nie ma. no i bede miala dodatkowo krecone wlosy)

Lotka, dziekuje za pomysl z oliwa. koniecznie wyprobuje!

a czy mydlo siarkowe da sie jakos tak rozpoznac na oko?

pozdrawiam!
Trrrutututu
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 13:14

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: Trrrutututu »

mydło siarkowe można dostać w aptece. a tak na oko to zazwyczaj jest żółte. i ma brzydki zapach /
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: malgosi35 »

powąchaj płyn. Tago zapchu nie da się z niczym pomylić.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: yeast »

Poza tym próbowałaś może zmienić szampon? Czasami włosyprzyzwyczajają się do jakiegoś szamponu i zaczynają się przetłuszczać. Nie należy też używać go bardzo dużo lub intensywnie szorować głowy, bo to może pobudzać gruczoły łojowe.
Muszka89
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 13:44

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: Muszka89 »

Płynu do ondulacji nie polecam, może wywoływać reakcję alergiczną, poza tym niszczy włosy i podrażnia skórę(dlatego nie robi się trwałej zbyt często a zdaje się, że farbowania tez się z tym nie łączy). Dużo osób skarży się, że po trwałej ondulacji włosy bardziej wypadają. Natomiast wysusza skutecznie, ale nie wiem czy to na pewno to czego potrzebujesz.
Pozdrawiam
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: Zagu »

za duzo odżywki albo szamponu dajesz, spróbuj z mniejsza iloscia napewno pomoze
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: włosy tłuste zaraz po umyciu!!!

Post autor: Zielona cytryna »

wiesz co może przetrzymać włosy znajdź kilka dni takich, w których nie musisz wychodzić z domu i nie myj w ogóle włosów one wtedy zwolnią tempo przetłuszczania się ja nie miałam z moimi tak źle jak Ty, ale jak ich kilka dni nie myłam, to się potem już tak strasznie nie przetłuszczały (no przynajmnie przez jakiś czas .)
ps. wiem jak trudno nie myć tak tych **** włosów i czuć niemal smalec na głowie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość