Niskie ciśnienie

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Niskie ciśnienie

Post autor: agatha_89 »

Co może być powodem niskiego ciśnienia tętniczego. Od kilku dni mam niskie ciśnienie. Zawsze miałam w normie,a teraz mam niskie. Dlaczego? Co może być przczyną?
Co zrobić by ciśnienie wróciło do normy?
Misia

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: Misia »

Z tego co wiem to zdarza się Że moŻna mieć niskie ciśnienie ale nie ma się co martwic(ja mam 80/70). Mówi się Że ciśnienie zaleŻy od pogody:)
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: badger »

Jak spadło mi kiedyś ciśnienie do poziomu 90/60 lekarz kazał mi jeść dużo soli i pic dużo wody. To taki sposób na w miare szybkie podwyższenie ciśnienia
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: Eklerka »

90/60to u mnie normalne, przy normalnym trybie zycia i wcale nie jestem jakas bardz senna ani nic
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: dawidw »

badger, tylko pamietajmy zeby z ta sola nie przecholowac, bo nabawimy sie nadcisnienia
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: agatha_89 »

No ja dzis zmierzyłam i miałam 108/55. normalnie nie miałam takiego ! ale od kilku dni chyba od powiedziałku mam :neutral: i mi ten stan dokucza np szumi mi w uszach :neutral: mam nadzieje ,ze to niskie cisnienie mi minie, bo denedwuje mnie to i nie wiem co jest tego przczyna? To,że mało się ruszam? mam misiaczke? ostatnie wysokie temp? Nie mam pojęcia
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: dawidw »

a ja wam powiem, ze mam powazniejszy problem, bo czesto mam zbyt wysokie cisnienie. Np. 140/90, 130/90. Wydaje mi sie ze jest to symptom zblizajacej sie choroby nadcisnienia. Pewnie bede to mial genetycznie po dziadku, ostatnia tata zauwazyl to samo u siebie.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: biolga »

a ja mam niedociśnienie, ale nie aż tak tragiczne, zazwyczaj 100/65- też genetycznie, po tacie
chiazma
Posty: 9
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:51

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: chiazma »

dawidw, to mże być objaw zbliżającej się choroby nadciśnieniowej, ale równie dobrze może to mieć inne przyczyny. Masz moze jakieś problemy z sercem, choćby zwykłe kłucie itd.? Może w ogóle warto się wybrać do kardiologa. Ja np. mam skoki ciśnienia, ale po USG serca okazało się, że to niedomykanie płatka zastawki mitralnej Zawsze warto sprawdzić, co się święci
PS. a teraz weszłam w takąfazę", że mam cały czas za niskie, a bywało 140/90 mmHg
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: dawidw »

chiazma pisze:to mże być objaw zbliżającej się choroby nadciśnieniowej
ameryki nie odkryłaś
dawidw pisze:Wydaje mi sie ze jest to symptom zblizajacej sie choroby nadcisnienia


póki co sie tym nie przejmuje, tez mam takie skoki ciśnienia, raz niższe, raz wyższe
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: Sunflower77 »

Moja siostrzyczka ma 90/50 i żyje bardzo, bardzo aktywnie i nic złego się jej nie dzieje.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: biolga »

no ja też żyje aktynie i nic mi nie jest, tyle, że bardzo źle się czuję jak mam treningi w upały i kręci mi się w głowie
Lidia

Re: Niskie ciśnienie

Post autor: Lidia »

TeŻ mam niskie ciśnienie. Mam anemie. MoŻe coś z serduchem masz?! Zrób wyniki krwi w razie cuś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość