Ból

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
topenanta
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:40

Ból

Post autor: topenanta »

Ból jest objawem tego, że coś w naszym organizmie jest nie tak.
Jednak zastanawiałam się na bólem miesiączkowym. Miesiączka jest naturalną rzeczą u zdrowej kobiety. Ból wywołuje skurcz mięśni gładkich.
Dlatego mam pytanie jeżeli ból informuje nas, ze coś jest nie w porządku to dlaczego w tym wypadku boli kiedy wszystko jest jak najbardziej dobrze.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Ból

Post autor: Astacus »

Każdy człowiek różnie reguje nawet na procesy typowo fizjologiczne. Ból nie jest nieodłącznym elementem miesiączki u każdej kobiety, tak samo z wyrzynaniem się zębów mądrości.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Ból

Post autor: yeast »

Zasadniczo bolesne miesiączki to jest choroba cywilizacyjna - kiedyś kobiety jak miały miesiączkę to raczej rzadko, bo głównie były w ciąży, a nawet jeśli, to kobieta zasuwała od rana do nocy na polu czy przy innej robocie, a wysiłek fizyczny zmniejsza bolesność miesiączek.
Prodigy
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2008, o 19:21

Re: Ból

Post autor: Prodigy »

ja masz skurcz miesni taki dlugotrawaly np w lydce to boli tak samo jest z okresem tyle ze tu skurcze sa by cos usunac bol nei zawsze jest zwiazany z tym ze cos sie dzieje z organizmem fizycznie druga sprawa jest to ze kobiety teraz widze po moich kolezanek zachwouja sie jakby na miesiaczke umieraly cwiczyc nie moga bo maja niedyspozycje etc etc przeciez najlpeij jest cwiczyc zeby rozkurczyc miesien no ale to jest prawie tak jak z depresja poporodowa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Ból

Post autor: Korczaszko »

Prodigy, wiele dziewczyn na pewno przesadza, bo trudno mi uwierzyć, że każdą aż tak boli. ale wiesz np do mojej siostry kiedyś wzywaliśmy pogotowie, bo wymiotowała i miała skurcze całego ciała - z bólu. Jej też byś poleciła ćwiczyć?

Akurat wczoraj czytałam o leku na bolesne miesiączki

Kod: Zaznacz cały

wyborcza.pl/1,75476,7701658,Koniec_z_bolesnymi_miesiaczkami.html
Prodigy
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2008, o 19:21

Re: Ból

Post autor: Prodigy »

mam na mysli osoby ktore moga funkcjonowac w miare normalnie a nie o kims kogo skurcze doprowadzja do takiego stanu
Ekosfera_
Posty: 18
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:45

Re: Ból

Post autor: Ekosfera_ »

Za ból odpowiada nasz umysł,a jeżeli chodzi o miesiączkę to jest to naturalny ból związany z fizjologiczna budową ciała kobiety.
Alter
Posty: 21
Rejestracja: 12 mar 2010, o 18:24

Re: Ból

Post autor: Alter »

Mam taką koncepcję. To tylko moja koncepcja, nie całkiem sam ją wymyśliłem, połączyłem zasłyszane ciekawostki, proszę o nie krytykowanie i nie wyzywanie.
Wg natury człowiek jest istotą, a przynajmniej powinien być do rozmnażania. Kobiety powinny być w ciąży często, jeśli nie są, mają miesiączki to negatywny efekt nierozmnażania", mężczyźni, gdy nie rozmnażają się mogą dostać np. zatoru w mosznie.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Ból

Post autor: doktorka »

o_O haahahhahahaD dobre.

przepraszam:D

ale czy to nie znaczy, ze np Ty mozesz miec wlasniezator w mosznie?

Alter, nie sluchaj ludowego bajania i nie kreuj koncepcji na podstawie zaslyszanych ciekawostek", siegnij lepiej do sprawdzonych zrodel)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość