Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: meroque »

Wiecie jakie objawy o 20 latka dają podwyższone hormony? W internecie wszystkie artykuły dot. tych hormonów dotyczą tylko kobiet.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: AnnaWP »

DHEA jest chyba słabo zbadany, nie mam pojęcia, jakie są efekty podwyższonego poziomu.
Androstendion to chyba hormon, który wydziela się w trakcie stresu, ale nie mam pojęcia jak działa nadmiar na mężczyznę.
Ogólnie to hormony nadnerczy, więc nadmiary należy zbadać, bowiem mogą być objawem problemów z gospodarką hormonalną - nie jestem lekarzem, ale chyba choroba Cushinga to właśnie nadprodukcja nadnerczowych hormonów.
Estradiole zmniejszają spermatogenezę, mogą też zaburzać rozwój drugorzędnych cech płciowych.
Ale w przypadku każdego zaburzenia hormonalnego należy zwrócić się do lekarza, bowiem tylko lekarz może ocenić konkretny przypadek.
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: meroque »

Byłem u endokrynologa bo wg moje dojrzewanie jest jakieś opóźnione. Nie mam męskiego głosu, nie mam męskich rysów twarzy, tłuszcz ułożył się u mnie tak, że mam kobiecą sylwetkę - okrągłe biodra, brzuch jak w ciąży, piersi, kończyny górne i dolne chude. Zarost i owłosienie mam.

Endo powiedział, że taka moja uroda i powiedział, że należy schudnąć by estradiol opadł. A co z innymi hormonami? Tego nie powiedział. I dlaczego akurat u mnie ten estradiol jest wysoki ponad normę?

Testosteron w normie.
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: szama »

Estradiol jest syntetyzowany miedzy innymi przez tkanke tłuszczową, mniej tłuszczu mniej estradiolu.

Dlaczego ciężko powiedzieć, jesli byłeś pulchny od dzieciństwa odpowiedź nasuwa się sama.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: AnnaWP »

meroque, może być związek, jednak ja wybrałabym się na wszelki wypadek do innego lekarza. W tym wieku w zasadzie powinieneś mieć wszystkie zmiany okresu dojrzewania za sobą, a więc coś jest inaczej". Twierdzenie, że taka Twoja uroda wydaje mi się niepoważne, szczególnie, że zmiany hormonalne są.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: siouxsiesioux »

Nie wiem, czy to Cię zaciekawi, ale intuicyjnie polecę Ci związany ze wspomnianymi hormonami artykuł:

Kod: Zaznacz cały

sfd.pl/GINEKOMASTIA_ciekawy_art.-t376718.html
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: meroque »

Endo powiedziała, że mam steatomastię a nie ginekomastię. Nawet usg piersi miałem robione.

Zawsze byłem szkieletem ale po 10 lat temu po chemioterapii nabrałem ciała. Rok temu ważyłem 89kg przy 176 wzrostu ale przytyłem po psychotropach 15kg.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: siouxsiesioux »

Chemioterapii?
Masz dolegliwości psychiczne związane ze swoim stanem/wyglądem czy to coś innego?
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: meroque »

psychoza schizoafektywna
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: AnnaWP »

Niestety, leki psychotropowe często skutkują otyłością, 15 kg to nie tak źle. W miarę upływu czasu masz szanse nauczyć się żyć w tym nowym metabolizmie i zrzucić na wadze (przy zachowaniu leczenia oczywiście).

Trudno jest nam doradzić coś konkretnego, szczególnie w przypadku osoby na specjalistycznych lekach. Jedyne, co możemy zrobić, to odesłać Cię do porządnego lekarza.

Badałeś też tarczycę? T3, T4, TSH. Mają duży wpływ na samopoczucie i wagę.
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Wysokie hormony - estradiol, androstendion, DHEA

Post autor: meroque »

Miałem robione TSH i chyba t3 i są w normie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość