Nessie, czyli potwór z Loch Ness

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Nessie, czyli potwór z Loch Ness

Post autor: Pablo »

Witam
Ostanio znów zrobiło się głośno o potworze z Loch Ness która potocznie nazywa się Nessie. Wiele było relacji widzów którzy widzieli owego potowra i opisują jak on wygląda, było wiele ekspedycji naukowych.

Jedne z opisów mówi: "Miał co najmniej 10 metrów długości [.] kilka garbów [.] wystających mniej więcej 30 centymetrów [.] Ujrzałem coś co ciągnęło się od głowy do podstawy szyi na długości 1 metra - rodzaj ciemnej grzywy".[.]
Było wiele prwokacji m.in tworzenie sztucznego potowra który przypominał Nessie. Jedna z relacji mówi która jest z 5 stycznia 1934 r:"Widziałem ten obiekt doskonale. Niewiele brakowało, aby zderzył się z motocyklem. Miał długą szyję, zakończoną małą główką o dużych, owalnych oczach, jego ogon o długości około dwóch metrów był silny i, co ciekawe, zakończony nie spiczasto, lecz obło. Ogólna długość zwierzęcia - cztery do sześciu metrów. Mając pewną wiedzę przyrodniczą, mogę powiedzieć, że nigdy w życiu nie widziałem takiego zwierzęcia. To była jakaś hybryda - skrzyżowanie plezjozaura z foką."

I tu do was mam pytanie
Czy wierzycie w taką historie która trwa już o bardzo długo
I co o tym sądzicie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Nessie, czyli potwór z Loch Ness

Post autor: badger »

Kiedyś na NG był ciekawy program o tymzjawisku". Organizatorzy na ułamek sekundy wynurzyli z wody kłodę drewna obok statku wycieczkowego. Później kazali ludziom rysować co widzieli. Niektórzy rysowali nawet oczy i paszczę To działa na takiej zasadzie że gdy bardzo chcemy coś zobaczyć nasz mózg tak interpretuje dziwne zjawiska że widzimy co chcemy
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Nessie, czyli potwór z Loch Ness

Post autor: Savok »

Dopisywanie sobie teorii do faktow to jedno, a drugie, ze Loch Ness ma kilka udogodnien geograficznych. Wystepuja tam cieple prady powierzchniowe i zimne glebinowe, ktore czesto przemieszczaja sie w przeciwnych kioerunkach. Tym sposobem wieleNessie plynelo przeciwnie do kierunku wiatru itd.

W samym Ness jest Muzeum Potwora, w ktorym dosc wiarygodnie udowadniaja dlaczego potwora nie ma.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Nessie, czyli potwór z Loch Ness

Post autor: Pablo »

Savok pisze:W samym Ness jest Muzeum Potwora, w ktorym dosc wiarygodnie udowadniaja dlaczego potwora nie ma.
Ale jednak ludzie go widzą
badger pisze:Kiedyś na NG był ciekawy program o tymzjawisku". Organizatorzy na ułamek sekundy wynurzyli z wody kłodę drewna obok statku wycieczkowego
Jeśli oglądaliśmy to samo to ja widziałem jak zrobili potowra takiego dużego i idnetycznego gdzie obslugiwali go nurkowie, i też wynurzyli go przy statku rejsowym. I ludzie odrazu robili fotki i nagywali, ale później im powiedziano, że to sztuczne

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Nessie, czyli potwór z Loch Ness

Post autor: badger »

Pablo pisze:Jeśli oglądaliśmy to samo to ja widziałem jak zrobili potowra takiego dużego i idnetycznego gdzie obslugiwali go nurkowie, i też wynurzyli go przy statku rejsowym. I ludzie odrazu robili fotki i nagywali, ale później im powiedziano, że to sztuczne
To też oglądałem ale to był inny program. W tym pierwszym wynurzali zwykłą belkę drewna na bardzo krótko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość