Mikroskop dla początkującej:P

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Awatar użytkownika
Basicz
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2008, o 20:00

Mikroskop dla początkującej:P

Post autor: Basicz »

Po pierwsze - kompletnie nie znam się na mikroskopach, ale ostatnio bardzo zafascynował mnie obraz, jaki widziałam na własne oczy pod przedwojennym sprzętem koleżanki Chciałabym coś w przyszłości kupić, głównie zależałoby mi na obejrzeniu tkanek, elementów morfotycznych we krwi i innych ciekawych rzeczy związanych z ciałem człowieka i nie tylko. Myślałam nad czymś do 500 zł, przynajmniej tak wstępnie, nie wiem co na to moja rodzicielka powie, ale sama zaproponowała mi kupno takowego sprzętu. Myślała chyba nad czymś w okolicach 200 zł, ale uważam, że za tę cenę chyba nie znajdę nic dobrego. Możecie mi coś więcej powiedzieć na temat jakie powiększenie jest dobre, itp.? Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam.b P.S. Oglądane przeze mnie erytrocyty były wielkości ziarenek maku, chciałabym, żeby były choć trochę większe, żebym mogła zobaczyć kształt w miarę wyraźnie
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Mikroskop dla początkującej:P

Post autor: michicho »

Myślę, że to powinno Cię zaspokoić:
allegro 328049223
Do tego masz jeszcze kamerkę, i możesz oglądać pod mikroskopem tak, aby obraz był widoczny na ekranie komputera. Wiadomo, że nie jest to jakaś super jakość, ale na początek wg mnie jest odpowiedni.

Sam mam podobny, co prawda innej firmy, ale to nie gra roli.
Jak masz jakieś pytania to pytaj

Pozdrawiam
Michał
PiotrTeodor
Posty: 76
Rejestracja: 24 lis 2007, o 15:40

Re: Mikroskop dla początkującej:P

Post autor: PiotrTeodor »

Michicho ma rację. Za 200 zet nie kupisz nic godnego uwagi. Ale za 400-500 już tak. Warto nabyć za jedne 50 zet kamerkę internetową, choć dobrze byłoby miec nieco lepszą, ale taka kosztuje ok. 250 zet. Nie daj sobie wcisnąć gotowych preparatów. Kosztuja ponad 50 zł, a do ogladania nie ma wiele. Lepiej pozyskać samemu okazy np. glony, orzęski, wrotki. Są wszędzie i maję tę zaletę, że sa żywe i ruszają się. Można wtedy kręcić filmy i robić zdjęcia. Efekty mogą być interesujące. Popatrz na moje filmy kręcone przy zastosowaniu amatorskiego sprzętu. Szukaj takowego na Allegro.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basicz
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2008, o 20:00

Re: Mikroskop dla początkującej:P

Post autor: Basicz »

A gdzie można zobaczyć Twoje filmy? Bardziej by mnie interesowało ciało człowieka, chociaż glony też mogą być w jakimś stopniu interesujące:D:D
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Mikroskop dla początkującej:P

Post autor: michicho »

Jeszcze ciekawszy film jest w dziale mikrobiologia pod tematem Ruch w mikroświecie.
Jeśli chcesz również inne filmiki lub zdjęcia to daj cynk oraz e-mail proszę. to moge kilka swoich wysłać.


Pozdrawiam
Michał
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość