Ksiązka o roślinach POMOCY

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Ksiązka o roślinach POMOCY

Post autor: szkieley »

Witajcie
Założyłem ten temat, by spytać was o NAJLEPSZĄ książkę o roslinach przygotowującą do matury. Co rozumiem przez słowo najlepsza? Przejrzysta, dobrze wytłumaczone, dużo rysunków, przykładów.

Potrzebuje takiej książki na temat roślin. Roslin dlatego, bo nie jest to moja mocna strona. Nie ogarniam ich budowy, fizjologii (juz tu jest troche lepiej z tym ogarnianiem) i ogólnie. Pomóżcie mi znaleźć dobrą książkę

Liczę na Was
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Ksiązka o roślinach POMOCY

Post autor: Bartek_DST »

"Fizjologia roślin Barbary Bukały oraz Bakterie,Rośliny,Grzyby również Barbary Bukały z wydawnictwa Omega
allegro
1994718846
1994230609
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: Ksiązka o roślinach POMOCY

Post autor: szkieley »

Aj akurat nie przepadam za Bukałą. Czy notatki z lekcji Iwony Żelazny są dobrym rozwiązaniem?
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Ksiązka o roślinach POMOCY

Post autor: Bartek_DST »

Tutaj Notatki chwalą więc zapewne tak
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: Ksiązka o roślinach POMOCY

Post autor: szkieley »

Wypozyczyłem książki Bukały (cała seria) od koleżanki i musze powiedzieć, że niektóre zadania są interesujące Naprawde fajne
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Ksiązka o roślinach POMOCY

Post autor: Bartek_DST »

No widzisz heh nie jest źle ja dziś odebrałem z poczty Zbiór ćwiczeń pakiety zadań-Testy Barbary Bukały i muszę powiedzieć,że mnóstwo zadań i co najśmieszniejsze zadanie z jaderkiem jest chyba żywcem spisane przez operon z tej książki heh jednak warto nie zawiodłem się na tej książce,ciekawe tylko czy będzie można po jej lekturze liczyć na dobry wynik podczas majowych matur
Oby!
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ksiązka o roślinach POMOCY

Post autor: AnnaWP »

Z anatomii roślin polecam Botanikę Szweykowskich, tom morfologia". Bardzo przystępnie.
Szweykowska napisała też coś jak skrypt z fizjologii, również przystępny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość