Czy to wystarczy na maturze? Fizjoterapia.

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Czy to wystarczy na maturze? Fizjoterapia.

Post autor: summer »

Na maturze mam zamiar zdawać, oprócz przedmiotów obowiązkowych, rozszerzoną biologię i rozszerzony angielski. Czy decydując się na fizjoterapię obejdzie się bez chemii?

Myślę o takich miastach jak Kraków (UJ lub AWF) oraz Wrocław (UM lub AWF), ale muszę pomyśleć jeszcze o innych miejscowościach.

Czy w większości przypadków na fizjoterapię obejdzie się bez zdawania chemii na maturze? Jakie przedmioty były wymagane do Waszych uczelni?
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Czy to wystarczy na maturze? Fizjoterapia.

Post autor: EwKa1202 »

Spokojnie obejdzie się bez chemii. Ja studiuję na UM w Łodzi, kończę licencjat. Z tego co pamiętam to u mnie liczyła się biologia rozszerzona i matematyka podstawowa. (te drugi przedmiot był jakoś do wyboru z kilku) Nie jestem dokładnie pewna tego, ale tak mi się kojarzy. Jeśli chodzi o AWF to mam znajomych i mieli do wyboru z puli jakiś przedmiotów i tam bardziej liczy się test sprawnościowy. Tyle tylko wiem.
summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Re: Czy to wystarczy na maturze? Fizjoterapia.

Post autor: summer »

ewka1994 pisze:Spokojnie obejdzie się bez chemii. Ja studiuję na UM w Łodzi, kończę licencjat. Z tego co pamiętam to u mnie liczyła się biologia rozszerzona i matematyka podstawowa. (te drugi przedmiot był jakoś do wyboru z kilku) Nie jestem dokładnie pewna tego, ale tak mi się kojarzy. Jeśli chodzi o AWF to mam znajomych i mieli do wyboru z puli jakiś przedmiotów i tam bardziej liczy się test sprawnościowy. Tyle tylko wiem.
Tylko? Bardzo mi pomogłaś. Co prawda sprawdzałam kryteria przyjęć na danych uczelniach, ale wszyscy na przekór wmawiali mi, że oprócz biologii konieczna jest chemia, tym bardziej na uczelnie medyczne. Więc ogłupiałam w tym temacie.

Na UM w Łodzi obecnie są 2 spośród 4 do wyboru: biologia, chemia, fizyka i matematyka. Nie sądziłam tylko, że można jeden z nich zdawać na podstawie. Jeśli tak to mogłabym aplikować również do Łodzi.
Oj, bardzo mi pomogłaś. Dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość