Próbne arkusze maturalne 2012

Arkusze maturalne z biologii, testy oraz klucze do odpowiedzi dodawane na forum przez użytkowników
Piderjan
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2011, o 00:12

Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Piderjan »

Szukając w internecie materiałów do przedmaturalnych ćwiczeń z chemii znalazłem kilka próbnych arkuszy organizowanych głównie w styczniu przez różne OKE. Arkusz zeszłoroczny (OKE Poznań, styczeń 2011) przypominał majową maturę, dlatego fajnie by było przerobić tegoroczny egzamin próbny.
Zwróciłem się do Komisji Egzaminacyjnej z prośbą o przekazanie mi najświeższych arkuszy próbnych i otrzymałem odpowiedź, że Komisja udostępnia je tylko szkołom. I tu pojawia się moja prośba. Jeśli ktoś z użytkowników forum uczęszcza do szkoły, w której będzie, bądź już była przeprowadzona próbna matura OKE z biologii lub chemii i posiada arkusze, niech wrzuci je do sieci. Myślę, że dostęp do najnowszej matury autorstwa któregoś z OKE będzie przydatny nie tylko mnie.
Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś skory do pomocy i temu komuś z góry dziękuje .
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: adestor »

OKE poznań zawsze ma zbliżone arkusze do tych z maja. Jeśli pisał ktoś maturę pilotażową w bodajże marcu 2011 to wie jakich zadań się można spodziewać w tym roku, bo zawsze prawie zawsze połowa się powtarza.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Bartek_DST »

My mamy jeszcze coś pisać,ale to chyba w marcu a nie styczniu ale jakby nie było to jest dobra myśl ma ktoś może ? kurde o co ja pytam wiadome,że nie hehe
Medyk 300

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Medyk 300 »

BARTEK DST jak Chemia idzie ?
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Bartek_DST »

Medyk 300, powoli małymi krokami patrze sobie na vademecum operona i jestem na nieorganicznej.
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: adestor »

Moja szkoła pisała rok temu biologie i pamietam że jedno zadanie to było taki skomplikowany diagram narysowac odnosnie wplywu nawozenia azotem i dawek fosforu od czasu chyba + do tego było pytanie dlaczego niedobór azotu zmniejsza plony buraków cukrowych czy coś w ten deseń.
Piderjan
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2011, o 00:12

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Piderjan »

No właśnie, skoro próbne arkusze, są zbliżone do tych majowych, to trochę nie fair, że OKE daje możliwość ich rozwiązania tylko wybranym. Wiem, że najbliższe próbne matury z przedmiotów dodatkowych odbędą się, w niektórych szkołach podlegających pod OKE Poznań 13 stycznia. Postaram się zdobyć biologię i chemię, a jak się uda to wrzucę do sieci i podam link.

Co do marcowych prób- skoro są one aż tak zbliżone, to bardzo chciałbym mieć do nich dostęp, najbardziej do chemii. Podchodzę do matury po raz drugi i tym razem chcę być przygotowany na ewentualne nowości serwowane przez ukochane CKE.
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: adestor »

O przypomniało mi się ze na tej marcowej pilotażówce było jakieś pytanie odnośnie enzymów cykly krebsa, czy są syntezowane w mitochondirach czy w cytoplaźmie. Ogolnie ten arkusz był dosyć oryginalny
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Bartek_DST »

Piderjan,
Wiem, że najbliższe próbne matury z przedmiotów dodatkowych odbędą się, w niektórych szkołach podlegających pod OKE Poznań 13 stycznia. Postaram się zdobyć biologię i chemię, a jak się uda to wrzucę do sieci i podam link.
liczymy na Ciebie Ja bardzo chętnie rozwiążę sobie taki nowy arkusz
Awatar użytkownika
ljubcia
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2011, o 17:57

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: ljubcia »

O tak, o tak, zdecydowanie też pragnę tych arkuszy, a internet niestety chyba ich nie posiada
Jeśli ktoś gdzieś znajdzie, dajcie znać, proszę!
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Bartek_DST »

ljubcia, oj przeciez już są na forum wystarczy poszukać,dawalismy je w wątku Matura 2012

Kod: Zaznacz cały

poznan.naszemiasto.pl/artykul/1237355,probna-matura-2012-historia-wos-chemia-fizyka-biologia,id,t.html#931aa8ea99db0580,1,3,5
Awatar użytkownika
ljubcia
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2011, o 17:57

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: ljubcia »

Gapa ze mnie, dzięki jednak miły kolego ^^
Kropka2012
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:14

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Kropka2012 »

ljubcia, miłego rozwiązywania. Arkusze pierwsza klasa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość