Jak pisze się krzyŻówki genetyczne?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak pisze się krzyŻówki genetyczne?

Post autor: Aniaww »

Nati pisze:siemka bardzo prosze o pomoc bo musze rozwiązać nastepującą krzyżówke a nie mam zielonego pojecia jak to sie robi:/ wiec tresc brzmi tak: jest dwoje ludzi rudowłosa kobieta o niebieskich oczach i meżczyzna zielonooki ktory jest brunetem jak bedą wyglądały ich dzieci oczywiscie w pierwszym pokoleniu? mam nadzieje ze mi ktos pomoze.Z góry bardzo dziekuje:) pozdrawiam papa
Włosy rude to chyba gen dominujący. Na pewno oczy zielone dominują nad niebieskimi. Dzieci mogą mieć tak:
oczy zielone, albo niebieskie, jeżeli tata jest heterozygotą.
włosy rude, albo czarne, jeżeli mama jest heterozygotą.
Chodzi o to, że osoba o oczach zielonych może mieć tylko jeden allel tego genu, a ukryty allel recesywny, właśnie niebieski. Podobnie z włosami.

[ Dodano: Pią Cze 02, 2006 09:20 ]
konrad pisze:może być coś takiego : aAbb x AABb
jeśli tak to wypiszcie mi krzyżówkę do drugiego pokolenia - please
aAbb x AABb

gamety: ab, Ab x AB, Ab

F1: AaBb, Aabb, AABb, AAbb.

hmm - nietypowo, ale spróbujmy.
AaBb X Aabb
AB, Ab, aB, ab
Ab AABb AAbb AaBb Aabb
ab AaBb Aabb AaBb aabb

I tak po kolei wszystkie możliwości, chyba że masz określone, które osobniki skrzyżować z kim.
gal anonim

Re: Jak pisze się krzyŻówki genetyczne?

Post autor: gal anonim »

czy ktoś mi moŻe wyjaśnić jak się robi krzyŻówki genetyczne?/ :twisted: mam nadzieję ze tak bo złapię banię
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Jak pisze się krzyŻówki genetyczne?

Post autor: Sil »

Na pierwszej stronie tego tematu znajdziesz kilka wyjaśnień dotyczących krzyżówek.

Aniu, rude włosy to chyba jednak cecha recesywna.
kruszynka :)

Re: Jak pisze się krzyŻówki genetyczne?

Post autor: kruszynka :) »

jutro bede zalczac krzyzowki dwugenowe mam nadzieje ze mi sie uda :? :yahoo:
hmmm

Re: Jak pisze się krzyŻówki genetyczne?

Post autor: hmmm »

Ja nigdy nie mialam problemu z krzyzowkami genetycznymi do czasu kiedy na studiach dowiediałam sie,ze krzyzowki genetyczne moga stac sie koszmaremteraz wlasnie ucze się do najgorszego egzaminu w swoim zyciu i uwierzcie mi to co macie wy to pikus :shock:
pozdrawiam 8)
kasia

krzyŻówki genowe

Post autor: kasia »

Prosze podaj mi jakieś zadania dotyczące krzyŻówek genetycznych bo ma kartkówkę i chce się podłuczyć :wink:
dwugenowe krzyzówki help

Re: Jak pisze się krzyŻówki genetyczne?

Post autor: dwugenowe krzyzówki help »

BARDZO BYM PROSI£ o kilka krzyzówek dwuchgenowych ( czyli drugie prawo mendla )
mam zrobic 5 krzyzówek z ( drugiego prawo medla i nie mardzo to kapuje ) jesli jestes cie w stanie mi pomuc

to bardzo bym prosil o tresc krzyzowki oraz rozwiazanie przesłac na [at].pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości