Jaki to typ układu krążenia? Pomocy :(

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Juliette
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2009, o 16:49

Jaki to typ układu krążenia? Pomocy :(

Post autor: Juliette »

Proszę o pomoc z biologii, gdyż jestem z niej kompletnie zielona i nie potrafię rozeznać jakie to typy układów krążenia kręgowców i do jakich zwierząt mogą należeć.i najgorsze jakie są różnice tych układów?

Obrazek jest w załączniku.

Proszę o pomoc tych, którzy rozumieją biologię, bo ja szukałam i nadal nie wiem .
Załączniki
Dok1.doc
(298 KiB) Pobrany 107 razy
bcf_raptor
Posty: 345
Rejestracja: 30 gru 2007, o 18:41

Re: Jaki to typ układu krążenia? Pomocy :(

Post autor: bcf_raptor »

Przypatrz się dobrze tym rysunkom: w A masz jeden obieg krwi, serce składa się z jednego przedsionka i jednej komory. W B masz dwa obiegi krwi, serce jest czterodzielne, a komory są oddzielone. Mając te dane nie trudno znaleźć kręgowce o tych cechach. Podpowiem, że układ A występuje u zwierząt ewolucyjnie starszych. Miłej pracy z podręcznikiem bądź internetem
Juliette
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2009, o 16:49

Re: Jaki to typ układu krążenia? Pomocy :(

Post autor: Juliette »

Dzięki, ok spojrzałam do książki kierując się twoimi wskazówkami i wywnioskowałam, że
A-ryby
B-ptaki czy ssaki tutaj nie mam pojęcia bo są identyczne chyba, więc jak to jest?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Jaki to typ układu krążenia? Pomocy :(

Post autor: WojtekB »

Juliette pisze:B-ptaki czy ssaki tutaj nie mam pojęcia bo są identyczne chyba, więc jak to jest?
Są to ogólne schematy dwóch obiegów krwi więc trudno tu wytypować, do której grupy kręgowców należy tego typu obieg. Jeżeli byś chciała jednak Juliette sprawdzić czym się różnią układy krążenia ptaków i ssaków, to zobacz jak jest skierowany łuk aorty u jednych i drugich - zobaczysz różnicę
bcf_raptor
Posty: 345
Rejestracja: 30 gru 2007, o 18:41

Re: Jaki to typ układu krążenia? Pomocy :(

Post autor: bcf_raptor »

Dokładnie tak jak pisze wojtas007, choć jest jeszcze 3 możliwość - może to być aligator. Wtedy obecne będą dwa łuki aorty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości