dziedziczność

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
radziosot
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2009, o 15:58

dziedziczność

Post autor: radziosot »

Siemka. Mam do rozwiązania kilka zadań, z którymi nie mogę sobie poradzić i chciałbym was prosić o rozwiązanie [dla tych co wiedzą jak].

1.Aby zbadać wpływ światła, wody i soli mineralnych na wzrost sadzonek zielistki, wykonano doświadczenie. 4 sadzonki zielistki, tej samej wielkości i z tej samej rośliny, przez około 2 tygodnie hodowano w tych samych warunkach, a następnie:
-pierwszą przykryto kołpakiem,
-drugą podlewano wodą destylowaną,
-trzeciej ograniczono podlewanie,
-czwartą pozostawiono w tych samych warunkach.
Przedstaw w formie krótkiego opisu spodziewany wygląd sadzonek tej samej zielistki hodowanej w różnych warunkach. Podaj wniosek wynikający z doświadczenia.

2.Podaj choroby, które są wynikiem mutacji pojedynczego genu, a które liczby chromosomów:
daltonizm, zespół X0, zespół Downa, mukowiscydoza, anemia sierpowata, zespół XXX, hemofilia, zespół XXY.

3.Rozmnażanie za pomocą np. kłączy, cebul.

4.Określ rolę krzyżówek i mutacji w rolnictwie.

5.Oceń metody służące do polepszenia produkcji rolnej.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2009, o 17:24 przez radziosot, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: dziedziczność proszę o pomoc

Post autor: WojtekB »

radziosot pisze:2.Podaj choroby, które są wynikiem mutacji pojedynczego genu, a które liczby chromosomów

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Mutacja_genowa
Mutacja genowa

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Aberracje_chromosomowe
Mutacja chromosomowa
radziosot pisze:3.Rozmnażanie za pomocą np. kłączy, cebul

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Rozmnażanie_bezpłciowe
PS: Wystarczy poszukać w internecie, a nie liczyć, że kto inny zrobi zadanie za Ciebie
Arya
Posty: 93
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:32

Re: dziedziczność proszę o pomoc

Post autor: Arya »

Odpowiedż na każde z tych zadań mogłeś znaleźć choćby na głupiej wikipedi to się nazywa lenistwo, a nienie mogę sobie poradzić".O.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości