2 zadania pomocy....

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Sanczo16
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 11:02

2 zadania pomocy....

Post autor: Sanczo16 »

Mam 2 zadania na biologie od tego zalezy moje byc albo nie byc:(

Zad.1 Uczeń ma do dyspozycji zlewkę szklaną, wodę wapienną i rurkę szklaną. Podaj kolejność czynności ucznia, którym na lekcji biologii sprawdzi, że w powietrzu wydychanym jest dwutlenek węgla.

Zad.2. Do dwóch probówek pierwsza z surowicą krwi A i drugiej z surowicą krwi B wlano krew o nieznanej grupie. Nastąpiła aglutynacja (zlepianie się krwinek) w obu probówkach. Określ grupę krwi, którą wlano do obu probówek.

Proszę o pomoc.
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: 2 zadania pomocy....

Post autor: ika006 »

Sanczo16 pisze:ad.2. Do dwóch probówek pierwsza z surowicą krwi A i drugiej z surowicą krwi B wlano krew o nieznanej grupie. Nastąpiła aglutynacja (zlepianie się krwinek) w obu probówkach. Określ grupę krwi, którą wlano do obu probówek.
Była to grupa krwi AB.

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 13:43 ]
Sanczo16 pisze:Zad.1 Uczeń ma do dyspozycji zlewkę szklaną, wodę wapienną i rurkę szklaną. Podaj kolejność czynności ucznia, którym na lekcji biologii sprawdzi, że w powietrzu wydychanym jest dwutlenek węgla.
Pomyśl, masz rurke, wode wapienna, zlewkę.
Co się stanie jak dmuchniesz (swoim wydychanym powietrzem:P) w tę rurkę?

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 13:47 ]
Co do tego 2 zadania to dodam, że jest to AB, ponieważ ma oba rodzaje antygenów (alfa i beta), dlatego nastąpiła aglutynacja.
Sanczo16
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 11:02

Re: 2 zadania pomocy....

Post autor: Sanczo16 »

I tak nie wiem jak to sprawdzic/
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: 2 zadania pomocy....

Post autor: ika006 »

Należy do zlewki nalać wody wapiennej, włożyć rurkę i dmuchnać, CO2 znajdujące się w powietrzu spowoduje zmętnienie wody, ponieważ wytrąci się węglan wapnia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości