Rozmieszczenie roślin i zwierząt

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
agus192
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2006, o 12:06

Rozmieszczenie roślin i zwierząt

Post autor: agus192 »

Witam Chciałam prosić o pomoc, a mianowicie musze napisac na biologie po 5 przykladów roslin i zwirzat rozmieszczonych przypadkowo, skupiskowo oraz równomiernie Bardzo prosze o pomoc bede naprawde WDZIĘCZNA :* pozadrawiam wszystkich i z góry dziekuje !
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Rozmieszczenie roślin i zwierząt

Post autor: Iwus »

rozmieszczenie losowe-mniszki lekarskie na łące,okrzemki w jeziorze,motyle

skupiskowe-mrówki,rośliny rożmnażające się przez rozłogi zwierzęta stadne np wilki

równomierne-niezwykle rzadkie w naturze.las posadzony przez człowieka,warzywa na grządce,krzewy owocowe na plantacjach
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Rozmieszczenie roślin i zwierząt

Post autor: MiRACiDiUM »

Wydaje mi się, że równomierne rozmieszczenie wcale nie jest takie rzadkie w przyrodzie. Również w naturalnych lasach drzewa mogą być rozmieszczone równomiernie. Poza tym jeden gatunek może występować w różnych typach rozmieszczenia, przykładowo bocian biały w okolicy Kutna na terenie wyżyny ma rozmieszczenie równomierne (średnia odległość między gniazdami wynosi 4km), a na terenie doliny gniazda są rozmieszczone skupiskowo. Chyba najrzadziej ma się do czynienia z rozmieszczeniem losowym. Co do roślin rozmnażających się przez rozłogi, to jeśli ktoś ma truskawki na działce to może sobie podpatrzeć, że jak się je posadzi to mają rozmieszczenie równomierne, a już jesienią skupiskowe.
asiunia

Ja tez to potrzebuję po 5 przykŁadów i znasz moŻe inne ??

Post autor: asiunia »

proszę pomóz mi . Potrzebuję 5 przykładów roślin i 5 przykł. zwierząt w kaŻdym typie .
jesli masz inne zwierzeta i rośliny - napisz prosze :)
niqul
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2009, o 18:00

Re: Rozmieszczenie roślin i zwierząt

Post autor: niqul »

rozmieszczeenie równomierne- gniazdujące ptaki śpiewające np. zięba,zwierzęta terytorialne,zboża, trawy,drzawa w sadzie
rozmieszczenie skupiskowe- pokrzywa,borówka, leszczyna, mrówki, termity,zwierzęta stadne,buk,dąb,mniszek pospolity, kończyna łąkowa, jałowiec,maskonury,
rozmieszczenie przypadkowe: soliród zielny, kozibród pajęczynowaty,pająki
więcej nie wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości