ZIELNIK

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
KIM

ZIELNIK

Post autor: KIM »

Na wrzesien mam zrobic zielnik jednak nie do konca wiem jakie rosliny musza znalesc sie w zielniku. Czy kazda roslina moze sie w nim znaleśc czy jedynie jakies zioła, prosze o przyklady roslin, z gory dzieki
bagatha

Re: ZIELNIK

Post autor: bagatha »

to zalezy kto od ciebie wymaga zrobienia zielnika. Nie podano Ci informacji?
bierz sie do roboty, bo teraz juz nie ma wielu roslin
napisz do mnie,wysle ci skan z wszystkimi informacjami jak zrobic zielnik.
e-mail: b.[at].pl

pozdrowienia
stokrotkanr1

Re: ZIELNIK

Post autor: stokrotkanr1 »

U nas wymagane było 120 roślin, a w tym rośliny zielne, drzewa i krzewy( ok.20). W zielniku nie mogą się znaleźć rośliny chronione. ¯yczę powodzenia- jeszcze da się znaleźć rośliny, ale najwyŻsza pora zacząć je suszyć.
KIM

Re: ZIELNIK

Post autor: KIM »

Mam juz zebranych kilka roslin jednak w wiekszosci wypadkow nie moge ich zidentyfikowac, to dosc trudne znalesz nazwe rosliny gdyz wiele gatunkow jest dosc podobna do siebie, zwlaszcza ze botanika nie jest moja mocna strona
stokrotkanr1

Re: ZIELNIK

Post autor: stokrotkanr1 »

No niestetyNa tym ta cała zabawa polega. Proponuję oznaczać rośliny zaraz po zerwaniu.Trzeba zapisać nazwę na karteczce i włoŻyć ją razem z suszoną rośliną, gdyŻ później po wysuszeniu niektóre rośliny tracą swój wygląd i wtedy identyfikacja rośliny jest jeszcze trudniejsza.
bagatha

Re: ZIELNIK

Post autor: bagatha »

zaopatrz sie w dobra ksiazke do oznaczania najlepiej z rysunkami kolorowymi
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: ZIELNIK

Post autor: alces »

ja tam nie wiem czy oznaczanie jest trudne raz w zyciu to tylko robilam w dodatu w gimnazjum, kobieta nas podzielila na grupy dala roslinki i klucze do oznaczania roslin, no i dzieci do dzila (a to nie byly wcale takie roslinki ze ludzie by je znali znali! i byla mila zabawa ) o dziwo udalo sie wszytkim grupa, fakt poziom biologi mialam wysoki, przekraczajacy grubo ramy gimnzaujm, i ja tam chetnie na studaich bede robic zielnik :]
OLoo

zielnik sprzedam

Post autor: OLoo »

mam do sprzedania 120 roslin jesli ktos jest zainteresowany oto mail:


[moderator] na forum Biolog.pl obowiązuje zakaz zamieszczania ofert kupna i sprzedaŻy zielników
Kinga

SPRZEDAM ZIELNIK!!

Post autor: Kinga »

RównieŻ mam do sprzedania zielnik. Składa się on z 30 roślin, kaŻda jest z opisem morfologicznym wydrukowanym, czytelna systematyka, rośliny są wraz z systemami korzeniowymi pozyskane w ramach moŻliwości oraz poprawnie zasuszone kwiatostany. Zielnik zrobiony w formacie A3! Jeśli chcecie mogę przesłać na maila przykładową stronę. Jeśli chodzi o to jaką ocenę by się za ten zielnik dostało, to oceniam go na 6!
Cena za cały zielnik to 0 zł+koszt przesyłki. Naprawdę warto!

Pozdrawiam
Kinga

[moderator] na forum Biolog.pl obowiązuje zakaz zamieszczania ofert kupna i sprzedaŻy zielników
Karaluch

Re: ZIELNIK

Post autor: Karaluch »

8O PoŻałowania i karygodne są te posty. ToŻ to jest oszustwo! Jeszcze trochę i na portalu edukacyjnym teŻ zacznie się handel maturami i dyplomami studiów! Zrywanie roślin w celu odsprzedania ich w zielniku moŻna teŻ uznać za karalne an podstawie ustawy o ochronie przyrody. Mało kto wie ale w określonym zakresie ochronie prawnej podlegają od roku wszystkie rosliny dziko rosnące.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: ZIELNIK

Post autor: przyrodnik »

Kupowanie zielników jest nieetyczne, ale tak samo bezsensowne jest wymaganie od studentów nowych zielników. Proszę mi wyjaśnić jaki sens ma zrywanie dziko rosnących roślin i naklejanie ich na białą kartkę (nie żyjemy w czasach Linneusza). Wykładowca może pokazać te rośliny w naturze, można zrobić zdjęcia i później pokazać na sali wykładowej, ale zrywanie… przykładowo na UJ 250 studentów biologii (podobno farmacji też) wyrusza na łowy zrywając po drodze wszystko co zielone, później suszą to, żeby na koniec dojść do wniosku że i tak kupią gotowy zielnik. Prawie każdy uniwersytet ma swój ogród botaniczny, w których można pokazać różne gatunki roślin.

Na forum zabraniam zamieszczania ogłoszeń kupna i sprzedaży zielników.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: ZIELNIK

Post autor: KIM »

Rowniez uwazam ze robienie zielnika nie ma wiekszego sensu, byc moze chodzi o to aby uczniowie sami sprobowali rozpoznac rosliny majac z nimi jakis bezposredni kontakt. Zakladajac ten temat nie pytalam czy ktos mi sprzeda zielnik, lecz pytalam o rade jak go wykonac, no coz tak wyszo.
mimo to dziekiz za wszystkie odpowiedzi)
bagatha

Re: ZIELNIK

Post autor: bagatha »

mnie takze denerwuje to,ze jak zle oznacze to na bank dostane .op. ze nie wiem jak co sie nazywa
pomijajac juz fakt,ze mam ochote na wakacje a nie zbieranie roslin, w czym siedze przez caly rok akademicki
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość