Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Nitrogliceryna
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:56

Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: Nitrogliceryna »

Prosze o pomoc w podjeciu decyzji: gdzie wybrac biotechnologie na politechnice warszawskiej czy sggw? bardziej mnie ciagnie na sggw, wiecej praktycznych zajec, ale na pw sa ciekawsze specjalizacje. przeczytalam juz chyba caly internet, ale dalej nie jestem do konca pewna. gdzie wy byscie sie udali, gdybyscie mieli wybrac?
Nitrogliceryna
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:56

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: Nitrogliceryna »

Halo. Sa tu jakies studenty? xd

zompsuareza
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:44

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: zompsuareza »

To jest w sumie takie trochę bezsensowne porównywanie i ciężko doradzić. raczej kieruj się tym, która wg Ciebie uczelnia będzie fajniejsza - wg mnie SGGW. Kierunek ten sam, poziom podobny, nawet jeśli na którejś trochę lepszy to i tak od Ciebie zależy czy się będziesz uczyć czy bimbać. W pierwszym przypadku nawet na Wyższej Szkole Biotechnologii w Wałbrzychu masz szansę na dobrą przyszłość, a bimbając na najlepszej uczelni w kraju i bez zaangażowania to wyjdzie ch**, d*pa i kamieni kupa ))

Ja bym wybrał SGGW ze względu na świetne warunki, nowoczesny kampus, z tego co wiem to dobrą atmosferę na uczelni i dużo zorganizowanych imprez, na które możesz lub nie musisz chodzić ) a Politechnika to taka smutna chyba -D
fenris
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:32

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: fenris »

A specjalizacje mają jakieś większe znaczenie? Czy po roślinnej to można tylko GMO tworzyć? Może i głupie pytanie, ale nie jestem przekonana do tej specjalizacji. Najbardziej podoba mi się przemysłowa, ale SGGW bardziej mnie do siebie przekonuje niż PW czy PB
Awatar użytkownika
Anche93
Posty: 23
Rejestracja: 8 lip 2013, o 09:38

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: Anche93 »

zompsuareza pisze:a Politechnika to taka smutna chyba -D
Taa. Uśmiałam się to czytając D

Nitrogliceryna
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:56

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: Nitrogliceryna »

A ty Anche93 jestes z polibudy warszawskiej? Jak tak, to polecasz? :d

Awatar użytkownika
Anche93
Posty: 23
Rejestracja: 8 lip 2013, o 09:38

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: Anche93 »

Ja studiuję technologię chemiczną na PW i niby ten sam wydział, ale o biotechnologii ciężko mi jest coś powiedzieć (biotech powstał u nas, jako kierunek między wydziałowy z chemicznego, inżynierii chemicznej i inżynierii środowiska i ostatecznie został przypisany do chemicznego, ale dalej jest taki trochę rozstrzelony między wydziałami), a tym bardziej porównać z SGGW. Moja wiedza na temat tego kierunku pochodzi głównie z rozmów i plotek. Mówi się, że porównując biotechnologię na uczelniach warszawskich to SGGW wypada najlepiej - mają podobno najnowocześniejszy sprzęt i budynki (co do budynków to na pewno, bo nam obiecują i obiecują remont i nic, a co do sprzętu to na PW faktycznie na początku pracujemy na jakiś eksponatach muzealnych, ale im dalej tym lepiej). Na PW studia też wydają mi się trudniejsze - statystyki mówią, że z rozpoczynających biotechnologię do inżyniera dochodzi 30%. Specjalności na Polibudzie wydają mi się trochę bardziej sensowne, chociaż teraz trudno powiedzieć, czy coś jest przyszłościowe czy nie. No i jeśli to dla kogoś ważne, to politechnika jest w rankingach wyżej.
Nic nie polecam, ani nie odradzam, bo na takie decyzje nie ma dobrych porad. Powodzenia
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: kate27 »

Ja dodam od siebie taką dygresję, że moja siostra robiła licencjata na SGGW, a potem magistra na UW (co prawda nie z biotechu) i mówi, że ta pierwsza jest bez porównania lepsza jako uczelnia, a przecież wszyscy się tak podniecają uniwerkiem.


Widziałam, że otworzyli na SGGW nowy kierunek - bioinżynieria zwierząt. Po opisie wydaje się bardzo ciekawy, ale ciekawe, czy przypadkiem nie będzie to kolejna fabryka bezrobotnych.
Nitrogliceryna
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:56

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: Nitrogliceryna »

W ogole to dziekuje wszystkim za pomoc, wiem, ze powinnam juz dawno napisac, ale jakos rak wyszlo. No ale lepiej pozno niz wcale. Wybralam sggw, choc dalej mam watpliwosci czy dobrze postapilam. Czas pokaze. Jeszcze raz wszystkim wielkie dzieki. I jeszcze mam takie pytanie: czy istnieje mozliwosc przepisania sie na drugi rok biotechnologii na politechnike z sggw, gdyby jednak nie spodobalo mi sie na sggw? Czy musialabym zaczynac kierunek od poczatku?

Awatar użytkownika
Dreams
Posty: 51
Rejestracja: 18 sty 2014, o 20:06

Re: Biotechnologia studia- PW czy SGGW? Pomocy !

Post autor: Dreams »

Ponawiam post. Jakieś opinie o biotechnologii na SGGW?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości